טיפים לניקוי כללי

מדריך טיפים לניקוי כללי. עצות מועילות שעושות את הבית נקי. טיפ לניקוי רצפות, קירות, הסרת שומנים וכל מה שקשור לניקוי כללי של הבית.

מתוך קטגוריית עוזרות ומטפלות
תאריך פרסום : 18/05/2008

טיפים באתר ozeret4u

איך מורידים סימנים של עיפרון מהקיר?

הכי פשוט –מחק לבן שרוכשים בחנויות לכלי כתיבה.

אם מדובר בסימנים עקשניים, אפשר להכין תערובת של קצת מים וסודה לבישול-ולמחוק בעזרת חתיכת בד לבד יבש.

איך לנקות רהיטי גינה מפלסטיק?

חומרי ניקוי אסלות אשר מכילים אקונומיקה עושים עבודה נפלאה- מעט מהחומר לתוך חצי דלי מיים טובלים סמרטוט ומנקים את רהיטי הגינה. רהיטי הגינה יהיו גם יותר נקיים וגם יראו יותר חדשים.

איך מטפלים בחרקים במטבח?

חרקים במטבח זה לא נעים כי אף אחד מאיתנו לא רוצה לרסס חומרי הדברה כימיים בארונות במטבח. פתרון פלא לבעיה זה לפזר עלי דפנה במגירות המטבח וככה תגידו שלום לחרקים ולנמלים במטבח.

איך להרחיק ג'וקים מהרצפה?

פעם בחודש או אחרי כל שטיפת רצפה כדאי לעבור עם תרסיס נגד מזיקים על הפאנלים בבית, סביר להניח שהם יעלמו מהרצפה. בכל מקרה מומלץ לבצע הדברה פעם בשנה לפני תחילת האביב.

איך לנקות מהרצפה שאריות של וקס ופוליש ישנים?

ניתן להשתמש בנוזל לניקוי כללי לרצפות או אפילו מסיר שומנים. התמודדות עם כתמים קשים באמצעות תמיסה המורכבת מכוס מים חמים, וחומר הניקוי. יש לשפוך את הנוזל על האיזור הבעייתי ולשפשף עם מברשת יד. לשטוף שוב ולנגב כדי שההחומר לא יתייבש על הרצפה. חשוב לוודא שלא יעשה שימוש בחומר מרוכז ללא דילול של מים בזמן שטיפת הרצפה.

איפה לאחסן חומרי ניקוי?

חומרי ניקוי יש לאחסן במקום קריר ומוצל-ארון שירות או מתחת לכיור. חומרים באריזות עם מתז צריך לנעול בתום השימוש, לנגב ולאחסן הרחק מהישג ידם של ילדים.

איך מחטאים את פומית הטלפון?

ניתן להשתמש במגבונים לחים או במטלית עם תמיסה לשטיפת הפה בטעם מנטה. התמיסה מותירה ריח טוב ויעילה גם להסרת חיידקים משפופרת הטלפון.

איך מחזירים לחיים פרחים מפלסטיק?

שופכים לשקית כרבע כוס מלח שלחן רגיל ואת פרחי הפלסטיק קושרים היטב, מכניסים לתוך השקית ומנערים. הפרחים יוצאים רעננים ממש כמו ביום הקניה.

איך לגרור רהיטים כבדים על הרצפה?

מחליקים פרוסות עבות של תפוח אדמה מתחת לרגלי הרהיט וגוררים.

איך להתמודד עם סתימה בכיור?

יש בשוק חומרים שונים לפתיחת סתימות שמשתמשים בד"כ לפתיחת סתימות קלות שנובעות משומנים שהצטברו בצינורות. במידה ואין בבית חומר ייחודי לפתיחת סתימות, אפשר לשפוך לצנרת מעט מסיר שומנים חזק, להשאיר מספר דקות ולשטוף במים.

מה לעשות שקודחים חור בקיר?

אחד הטיפים הכי טובים זה פשוט לקדוח בשילוב עם שואב אבק מתחת לקדיחה. כך שהשואב אוסף באופן מיידי את הלכלוך שיוצר הקידוח

איך למחוק סימני גרירה מהרצפה?

למי שמנסה להסיר סימני גרירה שחורים מהרצפה (בדרך כלל מרצפות שיש) כדאי להשתמש בחומר לניקוי אסלות ולשפשף עם ספוג עדין של תינוקות.

איך לטפל בפרעושים בבית?

החרק הקופצני הקטן (2-3 מ"מ) וצמא הדם מצוי בדרך כלל בפרוות חתולים או כלבים והם מכניסים אותם לבית. ניתן להילחם בהם באמצעות קוטלי חרקים- יש לרסס על הרהיטים על הריפודים וגם במקומות המרבץ של חיות המחמד. הטיפול בחיות הבית חייב להיעשות בנפרד ומסוכן לרסס אותם.

איך למנוע ריח רע מפח האשפה?

מפזרים אבקת סודה לשתיה מתחת לשקית האשפה בתוך בפח באופן קבוע. רצוי להחליף מידי מספר שבועות.

איך לנקות ריפוד סינתטי?

ניתן להשתמש באלכוהול (70%) כדי להתמודד עם כתמים עקשניים על הריפוד. עם זאת, על מנת שלא לפגוע בבד, יש לבדוק את התגובה קודם על משטח קטן של הריפוד.

איך לנקות זמש?

רצוי להשתמש בניר זכוכית אבל להקפיד שיהיה הכי עדין שקיים - (מספר 00).

איך להסיר כתמים ממוצרי עור?

מוצרי עור, למרות שהם עמידים וקשיחים, הם מהמוצרים הקשים ביותר לטיפול וניקוי והם נחשבים ללא ידידותיים למוצרי ניקיון רגילים. מאחר ומוצרי עור גם נבדלים ברמת הגימור ובסוג העור, קשה לייעץ באופן כללי. אם מדובר בעור צבעוני או עור שחום, ניתן לנסות ולהסיר את הכתמים באצעות מטלית - לא לחה. אחר כך, יש להשתמש בחומרים מיוחדים לשימוש בעור ולעקוב אחר ההוראות. לעיתים, חומרים כאלו יכולים לפגוע במרקם העור ועל כן, כדאי להשתמש בהם בפינה מרוחקת ואם מתגלה בעייה, להשתמש בספריי המחזיר את הצבע לעור.

איך נכון לקדוח מסמר בקיר?

הרבה פעמים כשקודחים או סתם נועצים מסמר בקיר, הטיח והסיד סביבו מתפוררים ונוצר חור מכוער. סלוטייפ שקוף הוא הפתרון הכי אסטטי לתופעה. מדביקים מסביב ונועצים את המסמר באמצע.

איך למנוע את טיפטופי הנרות על הפמוטים?

מאחסנים את הנרות בהקפאה ומוציאים כמה דקות לפני ההדלקה.

למה להחזיק מלח בבית?

מפתיע, אבל המלח הוא אחד האביזרים החשובים ביותר למי שרוצה לטפל בבית מלוכלך ורצוי שיהיה בהישג יד. מתי להשתמש? על בגד עליו נשפך יין או אפילו לניקוי לכלוך שנוצר מביצים- פשוט לשפוך מלח על הביצה והניקוי קל יותר. ועם כבר מדברים על מלח- אז כדאי לדעת שמלח לימון עוזר בניקוי קומקומים ואבנית.

איך בוחרים שקית אשפה טובה?

איכות השקיות נקבעת על ידי הגמישות, החוזק והאטימות. ישנן בשוק שקיות אשפה המשלבות כמה שכבות.
<