כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מספרת כלבים

גילוח..צחצוח ושאר טיפוח לכלב. גם לכלבים שלנו מגיע פינוק מפנק במספרה מדי פעם.

21/12/2009

מספרות כלבים

מספרות כלבים
כמו שלא הייתם מפקירים את ראשכם בידי ספר לא מיומן שידו קלה על המספריים, כך גם את חיות המחמד שלכם יש לקחת למספרת כלבים מקצועית ומהימנה. הדבר חשוב לא רק מפני שמדובר בפינוק לכלב וגם לכם, שצריכים להתכרבל איתו אחר כך, אלא גם משום שמדובר בטיפול זהיר ומלא סבלנות של ספר הכלבים בחיית המחמד שאתם מפקידים בידיו.

כלבים הופכים להיות קצת פחות "חיית מחמד" ברגע שהפרווה שלהם מדיפה ריח לא נעים, כשמצטברים להם קשרים רבים בשערות האוזניים או כשחס וחלילה, פרעושים וקרציות באים בהמוניהם להתארח בשמחה על הפרווה החמימה והנעימה של הכלב שלכם. ברגע שכל זה קורה, זה הזמן לקחת אותו לתספורת ולרחצה הגונה.

בבואנו לבחור ספר כלבים חשוב לשים לב:

המלצה חמה של ספר כלבים
כמו בכל דבר בחיים עדיף תמיד לשאול את החברים בסביבה הקרובה אליכם האם יש להם מספרת כלבים עליה הם יכולים להמליץ. אם אין, גם טוקבקים חיוביים באינטרנט יכולים להספיק.

תמונה אחת (נקייה) שווה אלף מילים
כשאתם מגיעים אל מספרת כלבים, שימו לב לניקיון ולהיגיינה של המקום. אמנם מדובר במספרה וייתכנו שערות על הרצפה, אבל מדובר גם במקום הנותן טיפולים שונים לכלבים, כגון גזירת ציפורניים, ניקוז בלוטה אנאלית, ניקוי אוזניים והדברת פרעושים וקרציות. אמנם את כל אלה צריך לעשות, אך אין צורך לראות את תוצאות הפעולות הללו והשאריות מחוץ לפח.

לא להתבייש לבקש לראות תעודה
כבר נכנסתם למספרת כלבים? אל תתביישו לבקש לראות תעודה המעידה על היות המטפל ספר כלבים מקצועי. כמו כל בעל מקצוע אחר, גם ספרי כלבים יכולים לעבור קורס ומבחן עיוני ומעשי שבסיומו יקבלו תעודה ממשרד המסחר והתעשייה. מיותר לציין, שלא הייתם רוצים שאדם חסר ניסיון, שסיפר פעם אחת את הכלב של השכן לפני עשר שנים, ייטפל בחבר הכי טוב שלכם.

תספורת כלבים לא רק ליופי
כשאנחנו לוקחים את הכלב שלנו למספרת כלבים, אמנם חשוב שהוא ייצא עם קוקיות אדומות וריח של שמפו, אבל חשוב יותר לוודא כי הספר או הצוות של המקום עושים זאת בצורה מיומנת ומקצועית, שלא תיפצע את החיה המתוקה שאיתה נכנסנו. דבר ראשון, יש לוודא כי התספורת מותאמת לגזע הכלב שלנו. לא לכל גזע מתאימה תספורת כזו או אחרת. לדוגמה, בגזעים מסוימים לא מספרים את שערות האוזניים. דבר נוסף חשוב הוא אורך וסוג השיער של הכלב, משום שאורך שיער קצר מדי (2 - 3 ס"מ) עדיף לא לספר. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא עונות השנה - לפרווה יש תפקיד פרקטי מלבד היופי, והיא מגנה על הכלב מפני קור, חום שריטות וחתכים. על כן, לא נרצה לפגוע בשכבת ההגנה הזאת. יש לשאול את ספר הכלבים איך הוא מתכוון לספר את הכלב: בעזרת מספריים, בעזרת מכונת גילוח או שילוב של השניים. יש כלבים שרגישים מאוד למכונת הגילוח ומיד מפתחים אדמומיות ופצעים בעור. על כן, אם ידועה לכם תופעה מסוג זה יש לעדכן את ספר הכלבים.

אמבטיה מפנקת ורחצה יסודית
אמנם זה נשמע מאוד כיף לעשות אמבטיה, אבל לא כל הכלבים יושבים בסבלנות ונותנים שיירחצו אותם. ספר כלבים מיומן יידע לרחוץ את הכלב בלי נביחות, נשיכות ושריטות מיותרות. כשרוחצים כלב, משתמשים בשמפו ומרכך מיוחד לכלבים, אשר מנקה ביסודיות את פרוותם מבלי לגרום נזק לעורם העדין. ישנם גם חומרים מיוחדים המשמשים להדברה ולמניעה של פרעושים וקרציות, שבהם משתמשים בעת הרחצה או אחריה - על פרווה יבשה. לאחר הרחצה מברישים את הכלב ובמקרה הצורך מתירים את הקשרים שנוצרו בפרווה ומוציאים את הקוצים שנכרכו בתוכה והשאירו את חותמם בה. לאחר מכן מייבשים את הכלב באמצעות פן.

סוף התספורת

כחלק מהטיפול, ספרי הכלבים גם גוזזים את ציפורני הכלב, מנקזים את הבלוטה האנאלית, מנקים את האוזניים ובודקים כי אין על העור פצעים, טפילים או מחלות עור שונות ומשונות.

על מנת להעניק לכלב שגרת טיפוח בריאה ולטפל בבעיית הנשירה שמשאירה עקבות על הספה בסלון, יש לרחצו לפחות פעם בחודשיים ולהברישו בין לבין. ככה יהיה יותר נעים ובריא לכלב והרבה יותר נעים וריחני לנו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים