כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניקיון מחסנים ביתיים

ניקיון מחסנים ביתיים הוא פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון כשמחליטים לעשות ניקיון יסודי בבית.

09/03/2010

אסטרטגיית ניקיון

פסח בפתח ואנו נערכים לכוננות האביב הידועה של ניקיון וסדר יסודי בבית.
למרות ההערכות הרצינית שלנו וגיוס כל בני הבית לעבודות הניקיון, לרוב אנו שוכחים לנקות גם את המחסן הביתי, ומזניחים אותו לאבק ושאר חרקים ולכלוכים מצטברים.

נקודת תורפה מספר אחת: מחסן ביתי

רצוי מאוד לזכור, שמחסן ביתי הינו חלק מהבית, גם אם הוא נמצא בחדר המדרגות או בגינה. המחסן הוא נקודת התורפה מספר אחת בבית, שכן הוא המקור לכל מיני אורחים לא רצויים: כגון מקקים, מזיקים ועכברים למיניהם. ניקיון מחסנים ביתיים אם כך, עולה כדבר הראשון שאנו צריכים לקחת בחשבון באסטרטגיית הניקיון שלנו.

רענון תכולת המחסן ומיונה

לפני שניגשים לניקיון המחסן הביתי יש לקחת בחשבון כמה דברים. קודם כל אם אתם אסתמאטיים יש לזכור שאבק הוא האויב מספר אחד שלכם, ואם אתם יכולים להימנע מאוורור החפצים או הוצאתם החוצה עשו זאת. דבר שני ולא פחות חשוב, הוא הוצאת כל הארגזים והחלפתם, שכן בטוח שכמה מהם מבלי ששמתם לב, נגוסים בתחתית על ידי מזיקים ועש כזה או אחר. לאחר הוצאת כל החפצים והארגזים נסו למיין מה באמת חשוב ומה לא, מה נשכח בזמן או מה כבר לא עדכני וחשוב לכם, והשליכו לפח את מה שניתן.

שימוש בלחץ מים

כשניגשים לשטיפת המחסן יש להסיר כל קורי עכביש אפשריים וטאטוא של כל האבק כמה שרק אתם יכולים. אם יש לכם צינור מים המגיע לשטח המחסן, נסו לשטוף את המחסן עם זרם המים. לחץ המים של הצינור יכול להגיע למקומות שלא מטאטא או שואב אבק מגיעים וזה חשוב כשאנו מעוניינים לבצע ניקיון יסודי. חשוב מאוד לזכור שריצפת המחסן היא ריצפה בעייתית. לרוב היא סובלת מרטיבות, עובש ופטרת. רצפה כזו מצריכה פוליש רציני ופולשני בין כל חריץ אפשרי במרצפות.

ייבוש ואוורור המחסן

לאחר שטיפת המחסן יש לייבש היטב את הרצפה.
הייבוש הינו החלק החשוב ביותר בניקיון המחסן הביתי שלכם, שכן רטיבות מביאה עימה עובש. פעולה זו תמנע עבודה כפולה בעתיד. לאחר הייבוש יש להחזיר את הארגזים לאחר מיון ותיוג וכתיבת תאריכים על הארגזים כדי שבפעם הבאה שתחזרו למחסן תדעו איפה כל דבר נמצא, מתי נארז והאם עדיין ראוי לשימוש.

בהצלחה וחג שמח

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים