כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מזון לכלבים

נתינת מזון שאינו מתאים, עלולה לפגוע בבית הבליעה ומערכת העיכול של הכלב ולפעמים הנזק הוא בלתי הפיך

28/03/2010

בחירת מזון לכלבים

כיצד יודעים איזה סוג מזון לכלבים יתאים מבחינה תזונתית ורפואית לכלב שלנו? ישנם שני פרמטרים עיקריים לבחירת סוג המזון:

1.משקל הכלב - כלבים השוקלים עד 7 ק"ג, יש להאכיל במזון לכלבים מגזע קטן והייחוד הוא שהכופתית הינה קטנה ומאפשרת לעיסה בטוחה ללא חנק מיותר. לעומת זאת כלבים השוקלים יותר מ-20 ק"ג, נחשבים לגזע גדול ואותם יש להאכיל בכופתית גדולה על מנת שיוכלו ללעוס את המזון ולא לשאוף אותו, היות והדבר עלול לגרום לבליעה לא נכונה, שתסתיים בתגובת הקאה.

2. גיל הכלב - כלבים עד גיל שנה, גורים, זקוקים למזון שיספק להם את הויטמינים ותוספי התזונה לגדילה ובדומה לכך כלבים מגיל 7 ומעלה זקוקים למזון מיוחד המכיל תוספי תזונה, לשם חיזוק העצמות.

מזונות הכלבים

סוגי המזונות נחלקים ל-3 רמות:
1. הרמה הבסיסית ביותר מכונה אקונומי. אלו מזונות מחוסרי ערך תזונתי ואינם משביעים.

2.הרמה הבינונית מכונה פרימיום, אלו מזונות המכילים בעיקר שיירי עוף ואת הפחמימה תירס, שידועה כאינה מתעכלת טוב בגוף ולא מאפשרת שובע.

3.הרמה העלית מכונה סופר- פרימיום והיא כוללת מזונות עתירי רכיבים תזונתיים, ויטמינים ותוספי תזונה לחיזוק העצמות ושמירה על פרווה בריאה.

מפרט המזון

הדרך הטובה ביותר לדעת האם המזון לכלבים שמציע לי המוכר בחנות, הינו המובחר ביותר היא פשוט להתבונן במפרט המזון ולוודא כי הרכיבים הראשונים וחשוב הסדר בו מופיעים, כוללים בשר או עוף אמיתי, אורז וקמח עוף מכאן שהמזון ישביע את הכלב לאורך זמן, ממש כמו שעוף ישביע ילד רעב יותר מפיצה או ציפ'ס.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים