כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אינסטלטור

אינסטלטור הוא מבעלי המקצוע החשובים ביותר, היכנסו לקרוא כל מה שצריך לדעת על אינסטלציה.

03/06/2010
מי מאיתנו לא הזדקק לשירותיו של אינסטלטור? רובנו נאלצנו להזמין אינסטלטור לבית הרבה יותר מפעם אחת. למרות ספרי ההדרכה הביתיים והמדריכים הנפוצים באינטרנט, רובנו לא מבינים כלל באינסטלציה, ומעדיפים להשאיר את המלאכה לאינסטלטור מקצועי. במאמר הבא תמצאו את כל המידע שנחוץ לדעת לפני הזמנת אינסטלטור.

מהי העלות של הזמנת אינסטלטור?

לעיתים רבות אנו מזמינים אינסטלטור עקב בעיית אינסטלציה שנראית לנו רצינית ומורכבת, והאינסטלטור מצליח לפתור אותה בכמה פעולות פשוטות בדקות ספורות.
לכן אנו מתרעמים על כך שעבור כמה דקות של עבודה אנו נאלצים להיפרד מ- 200 ₪ ואף יותר. אולם כדאי לדעת, שכמו לבעלי מקצוע רבים, גם לאינסטלטור יש תעריפים קבועים (או לפחות אומדן) לעבודות אינסטלציה שונות.

כך למשל, עבור פתיחת סתימה באמבטיה או בכיור, המחיר הוא כ- 200 ₪, עבור החלפת ברזים אינסטלטור גובה כ- 150 ₪, ועוד. יחד עם זאת, עלות הקריאה של הזמנת אינסטלטור היא גם פונקציה של זמן הקריאה. ישנם אינסטלטורים המספקים שירות 24 שעות ביממה, וגובים תעריפים יקרים יותר בשעות הלילה ובשבתות.

אילו שירותים מספק אינסטלטור?

אינסטלטור הוא איש מקצוע המתמחה בבעיות אינסטלציה. אולם תחום האינסטלציה הוא תחום רחב שכולל מגוון בעיות ותחומים: תיקון והחלפת ברזים, פתיחת סתימות, איתור נזילות, החלפת כלים סניטרים, החלפת צנרת, בעיות בדודי שמש וכדומה. ישנם אינסטלטורים שמתמחים באחד או יותר מתחומי האינסטלציה, וישנם אינסטלטורים המעניקים את מגוון שירותי האינסטלציה. לכן לפני כל הזמנת אינסטלטור חשוב לוודא שהוא אכן מתמחה בסוג הבעיה שיש לכם.

כיצד לבחור אינסטלטור?

כאמור, יש לבחור אינסטלטור המתמחה בטיפול בבעיה הספציפית שלכם. יחד עם זאת יש פרמטרים נוספים שחשוב לברר על האינסטלטור בטרם הזמנתו. ראשית, יש לבחור באינסטלאטור שפועל בקרבת אזור מגוריכם. הדבר חשוב במיוחד אם מדובר במקרה חירום ואתם זקוקים לאינסטלטור שיגיע מהר.

כמו כן אינסטלטור יכול לגבות מכם יותר כסף אם הוא מגיע ממרחק. שנית, יש לבדוק האם האינסטלטור מעניק אחריות על העבודה שהוא מבצע. אינסטלטור מקצועי יעניק לכם אחריות שכזו ועימו תוכלו להיות בטוחים שגם אם הבעיה תתגלה בשנית, הוא ישוב ויתקנה. שלישית, אם אתם זקוקים לאינסטלטור לצורך פרויקט מורכב, כמו שיפוץ או בנייה של חדר אמבטיה, כדאי שתבקשו הצעות מחיר מכמה אינסטלטורים ותבחרו באינסטלטור שמעניק את התועלת המרבית בעבור הכסף שלכם. ולבסוף, תמיד כדאי לבחור באינסטלטור אמין ומקצועי שעליו קיבלתם המלצות מחברים או קרובי משפחה.

מתי ניתן להימנע מהזמנת אינסטלטור?

ישנן בעיות אינסטלציה פשוטות שניתן לפתור בקלות ובמהירות עם ציוד ביתי. ברז דולף, סתימה באמבטיה או בשירותים, החלפת ניאגרה וכדומה, ניתן לבצע גם ללא הזמנת אינסטלטור. ניתן להתייעץ עם אנשי המקצוע בחנויות המוכרות ציוד עבודה או כלים סניטריים, להיעזר בחוברות הדרכה המצורפות למוצרים, או במדריכים ביתיים שמכילים הסברים ברורים ומובנים גם לאינסטלטור ההדיוט.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים