כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אוכל לכלבים

אוכל לכלבים – מה שטוב עבורנו לא טוב עבור כלבינו

17/06/2010
הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם. וכיאה לידידנו הטוב ביותר, עלינו לדאוג גם למזון שאנו מאכילים אותו. במאמר הבא תמצאו את כל המידע שנחוץ לדעת על אוכל לכלבים,כדי שתוכלו להעניק לכלב שלכם את המזון האיכותי והמזין ביותר.

מה שטוב עבורנו לא טוב עבור כלבינו

הסברה הרווחת היא שאוכל לכלבים הוא שאריות הארוחה של בני האדם, ובמיוחד העצמות. אך למעשה סברה זו לא רק שאינה נכונה, היא עלולה אף להזיק לכלבים שלנו. כלבים אומנם יאכלו כל דבר מזון שתתנו להם, לרבות עצמות ושאריות מזון של בני אדם, אך אין זה אומר שמדובר במזון בריא ומזין עבורם.

בפועל, עצמות יכולות להזיק מאוד לכלבים כיוון שהם עלולים לבלוע חלקי עצמות, העשויות לפצוע את קיבתם או לגרום לסתימת מעיים. גם מזון מתובל ומזון תעשייתי ומעובד, המאפיינים כמעט את כל המאכלים של בני האדם, אינו יכול לשמש כמזון לכלבים משום שהוא עלול להזיק להם. שוקולד וגם בצל יכולים להיות עבור כלבים שווי ערך לרעל.

לכן חשוב מאוד להקפיד לתת לכלבים שלנו מזון לכלבים המיועד אך ורק להם. לא משנה עד כמה הכלב שלכם מתחנן שתזרקו לו איזו עצם במהלך הארוחה המשפחתית, מזון לכלבים הוא האופציה הטובה והבריאה ביותר עבורו. מזון לכלבים מכיל את כל הרכיבים החיוניים והנחוצים לכלב, ואת המינונים הנכונים של חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים ומינרלים. לכן הקפידו שעיקר המזון שהכלב שלכם אוכל יהיה מזון לכלבים.

מרוב מותגים לא רואים את הבונזו

שוק המזון לכלבים מוצף באינספור מותגים וסוגים שונים של מזונות: אוכל לכלבים בוגרים, אוכל לגורי כלבים, מזון יבש ומזון רטוב, אוכל דיאטטי, אוכל לכלבים בתוספת ויטמינים ומינרלים, אוכל לכלבים בתוספת חלבונים לבניית מסת שריר, מזון לכלבים מועשר בסיבים פרה - ביוטים, חטיפי מזון לכלבים, מעדני בשר בטעמים ועוד. כל מי שמגיע אל חנות חיות
המוכרת מזון לכלבים מוצא עצמו המום ומבולבל לנוכח ההיצע הרב, ולא באמת יודע באיזה מזון לכלבים הכי כדאי לבחור.

מותגי המזון השונים נעים בין טווח מחירים גדול, ולעיתים הפיתוי לקנות את המזון לכלבים הזול ביותר הוא גדול. אולם חשוב לדעת שכאשר מדובר באוכל לכלבים, יקר יותר משמעותו טוב ומזין יותר. יצרנים רבים של מזון לכלבים מעדיפים לחסוך בעלויות ייצור האוכל ולא לכלול בו את כל המרכיבים החיוניים לכלב, מתוך מחשבה שזה בסך הכול מזון לכלבים. במזון לכלבים זול במיוחד, המחיר בהכרח בא על חשבון האיכות.

לכן כדאי להשקיע במותג מזון לכלבים ולהעניק לכלבים שלכם אוכל לכלבים שמכיל את כל אבות המזון. אין צורך להפריז ולקנות את מותג המזון לכלבים היקר ביותר, אך בהחלט רצוי להימנע ממזון לכלבים זול במיוחד.


אוכל לכלבים – אל תחדש לי ואל תגוון לי

בניגוד לבני האדם, כלבים לא זקוקים למזון חדש ומגוון כל פעם. כלבים יכולים להתפתח כראוי עם אותו סוג של מזון לכלבים, ואין להם כל צורך בארוחות שונות בכל יום. דווקא החלפת סוגי מזון לכלבים היא שעלולה לגרום לכלב בעיות בריאותיות שכן כל פעם הקיבה נדרשת להסתגל למזון חדש. אם אתם בכל זאת רוצים להכניס למזון לכלבים שלכם קצת עניין, תוכלו לערבב מעט מזון בשימורים, בטעמים שונים, עם המזון היבש הקבוע.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים