כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שירותי ניקיון למשרדים

אין עוררין על כך שכל משרד או מקום עבודה זקוק לשירותי ניקיון. בשנים האחרונות אנו עדים לפריחה בתחום שירותי הניקיון למשרדים

21/06/2010
אין עוררין על כך שכל משרד או מקום עבודה זקוק לשירותי ניקיון. בשנים האחרונות אנו עדים לפריחה בתחום שירותי הניקיון למשרדים. המאמר הבא יסקור בקצרה את ההתפתחויות שחלו בשנים האחרונות בענף שירותי ניקיון למשרדים, ויעניק עצות מועילות למשרדים המעוניינים להשתמש בשירותיה של חברה לניקיון משרדים.

ניקיון משרדים – שינויים גלובליים בענף

בעבר, כל משרד, חברה או ארגון העסיקו עובדי ניקיון מטעמם. השינויים הגלובליים שעברו על שוק העבודה בשנים האחרונות הולידו את הצורך בהתייעלות כלכלית בכל תחום פעילות של הארגון. אחת הדרכים להגיע להתייעלות כלכלית היא באמצעות מיקור חוץ (outsourcing) של כל הפונקציות בארגון שאינן שייכות לפעילות הליבה שלו. ניקיון משרדים הוא אחד התחומים הראשונים שעברו מיקור חוץ. חברות וארגונים הבינו שהרבה יותר משתלם מבחינה כלכלית להשתמש בשירותיה של חברה המספקת שירותי ניקיון למשרדים, מאשר להעסיק בעצמם עובדי ניקיון. הארגון משלם לחברת קבלן כלשהי בעבור שירותי הניקיון, וחברת הקבלן היא שמשלמת לעובדי הניקיון את משכורתם. כך הארגונים לא נדרשים להעניק לעובדי הניקיון תנאי העסקה שווים כמו לכל עובד אחר בארגון.

ניקיון משרדים – לא רק בגלל הבריאות

שמירה על ניקיון משרדים חשובה בדיוק כמו שמירה על ניקיון בבית. הקפדה על סביבה נקייה במקום העבודה מבטיחה את קיומם של תנאים היגייניים נאותים במקום שבו אנו מבלים חלק נכבד מחיינו. לכן חשוב שכל ניקיון משרדים יכלול את ניקיון חדרי השירותים, המטבחון המשרדי, סביבת העבודה האישית, השטיחים, הרצפות ועוד.
אולם ניקיון משרדים חשוב גם מבחינות אחרות. שמירה על משרד נקי מבטיחה סביבת עבודה נעימה, שבה לעובדים יהיה נוח וכיף לעבוד. סביבת עבודה נעימה מעלה את המוטיבציה לעבודה, את שביעות הרצון של העובדים ממקום העבודה ואת תפוקתם. אם מדובר במשרדים שבהם ישנה קבלת קהל, הקפדה על ניקיון חשובה אף יותר. לקוחות המקבלים מן החברה שירות כלשהו מייחסים חשיבות רבה לחזות ולאסתטיקה של המקום. משרד מוזנח ומלוכלך מעיד על זלזול בלקוחות החברה. לעומת זאת, הקפדה על משרד נקי ומסודר מלמד כי מדובר בחברה שאכפת לה מעובדיה כמו גם מלקוחותיה.

פרמטרים חשובים בבחירת חברה לניקיון משרדים

כאשר חברות וארגונים מבקשים לבחור בחברה המספקת שירותי ניקיון, עליהם לקחת בחשבון מספר פרמטרים, כמו: גודל חברת הניקיון, הוותק והניסיון שלה בניקיון משרדים, אילו שירותי ניקיון היא מציעה ועוד. כאשר בוחרים חברה לניקיון משרדים חשוב מאוד להגדיר מראש לאילו שירותי ניקיון המשרד זקוק: שטיפת רצפות, ניקיון חדרי מדרגות ומעליות, שאיבת שטיחים, ניקיון מטבחונים ושירותים, ריקון פחים ומאפרות ועוד. לצד שירותי הניקיון השוטפים, ניתן גם להזמין שירותי ניקיון תקופתיים או חד פעמיים, כמו למשל פוליש לרצפות אחת לשנה או יותר, ניקיון יסודי לאחר שיפוץ במשרד ועוד.

כמו כן חשוב מאוד לתאם עם חברת ניקיון משרדים את לוח הזמנים לביצוע עבודות הניקיון. ישנן חברות המעדיפות שניקיון המשרדים יתבצע לאחר שעות הפעילות וכשכל העובדים כבר הלכו. ולעומתן, יש חברות המעדיפות שהניקיון יתבצע באופן שוטף, במהלך שעות הפעילות.

פרמטר נוסף בבחירת חברה לניקיון משרדים הוא אמינותם ועברם של עובדי הניקיון. מעסיקים רבים נוטים לשכוח שעובדי הניקיון הם עובדים חיצוניים, שלא עברו תהליך קבלה לחברה כמו כל עובד אחר, ועדיין יש להם גישה חופשית למידע פנימי של החברה. עובדי הניקיון נחשפים לשיחות עבודה בין עמיתים ובטלפון, למסמכים בפחי האשפה, למידע על צגי המחשב, לחדרים בהם יש סחורות ומוצרים ועוד. בין אם הם מודעים לכך או לא, עובדי הניקיון נחשפים למידע חשוב של החברה, ועל כן יש להיות בטוחים כי הם לא יפגעו באינטרסים של החברה וידליפו מידע זה החוצה. לכן חשוב גם להקפיד לבחור בחברה המספקת שירותי ניקיון משרדים אשר עורכת בדיקות רקע לעובדיה.


פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים