כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חלונות בלגיים - איכות ויוקרה

חלונות בלגיים הינם האופנה האחרונה בעיצוב חלונות. פרופילי האלומיניום יוקרתיים ואיכותיים ומספקים בידוד מושלם מרעשים ותנאי אקלים.

23/06/2010
חלונות בלגיים מתאפיינים בפרופילים דקים ועדינים, הניתנים לעיצוב מיוחד בכל הפתחים האפשריים של הבית. בדרך כלל חלונות בלגיים עשויים מברזל מגולוון או מאלומיניום. כאשר פרופיל אלומיניום הוא החומר המומלץ לעיצוב חלונות בלגיים.

תחזוקה של חלונות בלגיים:

היתרון הגדול ביותר של האלומיניום זה שהוא לא חשוף לקורוזיה. חלודה זה הדבר המסוכן ביותר למתכות השונות. מה שגורם לחלודה זה רטיבות ומים. ברגע שהמתכת לא מחלידה, היא תשמש שנים רבות ולא תגזול מבעלי הדירה זמן וכסף על תחזוקה. אם האלומיניום לא היה עמיד בפני מים, לא היה אפשר לעשות ממנו חלונות בלגיים.
יתרון נוסף שהופך אלומיניום לחומר מושלם לעשות ממנו חלונות בלגיים זה שהוא קל במשקלו. לפעמים יש צורך להוריד חלונות כדי לשטוף אותם היטב. הזכוכית היא חומר כבד, ולכן זה שמסגרת האלומיניום קלה, זה בעצם מה שהופך את המשימה לאפשרית.

למה בעצם חלונות אלומיניום נושאים גם את השם "חלונות בלגיים"?

הסיבה לכך היא שההמצאה הגאונית הזו, מקורה בבלגיה. המדינה הראשונה שבה החלו לייצר חלונות אלומיניום היא בלגיה, ולכן הם זכו לשם "חלונות בלגיים". מזג האוויר של בלגיה הוא כידוע קר, ולכן חשוב מאוד לדאוג לבידוד הבית. אחת מנקודות התורפה של תחום הבידוד זה חלונות, יש לדאוג לעשות אותם מחומרים שיתרמו לבידוד, ולא יפגעו בו. חלונות בלגיים זו השיטה הטובה ביותר לבידוד, כי החומר ממנו הם עשויים מתלבש בצורה מושלמת בתוך הפתחים.
יתרה מזאת, אלומיניום הוא חומר מאוד חזק, ולכן הוא מסוגל לשאת את משקל הזכוכית. בשל חוזקו של האלומיניום, אין צורך להוסיף פרופילים תומכים בגוף החלון ולכן זה מאפשר חדירה של יותר אור לבית. עובדה זו מרכזית מאוד בתחום המכונה "בנייה ירוקה".

חלונות בלגיים ובנייה ירוקה:

בשנים האחרונות האנושות החלה להבין שמשאבי העולם מצטמצמים והולכים, ולכן כיום אנו משתדלים להשתמש בטבע במקומות שבהם הפעלנו עד לא מזמן מכשירי חשמל. הדבר המרכזי בתחום זה ניצול של אנרגיית השמש לצורכי חימום ותאורה. חלונות בלגיים מאפשרים חדירה של הרבה יותר אור לתוך הבית, ולכן הם אהובים במיוחד על ידי מהנדסי הבניין והארכיטקטים שעוסקים בבנייה ירוקה.

חלונות בלגיים וגודל החלון:

עד שהחלונות הבלגיים נכנסו לתחום הבנייה, החלונות היו הרבה יותר קטנים. מסגרות לחלון היו בונים מעץ, והיה צורך בפרופילים תומכים כי העץ אינו חזק מספיק כדי לתמוך בחלון. כשנכנסו לשוק חלונות בלגיים, פתאום גילו המהנדסים שאפשר בעצם לבנות חלונות גדולים בהרבה ממה שהיה נהוג קודם, וזה לא יפגע באיטום הבית. הגילוי הזה תפס מאוד בשוק הבנייה, וכיום אנחנו רואים ויטרינה גדולה כמעט בכל בית. מה שמאפשר את בניית הויטרינות הללו זה אותם החלונות הבלגיים.

חלונות בלגיים הם למעשה חלונות העשויים אלומיניום, הם נכנסו לשוק הבנייה לפני כמה עשרות שנים. חלונות בלגיים קלים יותר לשימוש ולתחזוקה ומאפשרים בנייה של חלונות גדולים יותר ממה שהיו בעבר. עובדה זו תורמת לתאורה וחימום טבעי של הבית ולכן מסייע לנו לחסוך חשמל
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים