כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איטום גגות בקיץ

קיץ, שמיים כחולים ובהירים, עננים לבנים משייטים להם בעצלתיים תחת קרני השמש המחממת. זה בדיוק הזמן לחשוב על... איטום גגות!

23/06/2010
כן כן, אף על פי שאנו נוטים לדחות את הכול לרגע האחרון, בואו של הקיץ הינו יריית הפתיחה בענף איטום הגגות, לקראת בואו של החורף. הלחץ על חברות האיטום רק ילך ויגבר עד החגים ותחילת עונת הגשמים. כפי שנראה, איטום גגות נכון, יעזור לכם גם לשרוד את הקיץ בשלום וליהנות מטמפרטורות נעימות יותר.

בחירת חברת איטום איכותית דורשת זמן. ישנם שיקולים רבים אותם יש לקחת בחשבון, כאשר מחיר עבודות האיטום הינו רק נדבך אחד. יש לקחת בחשבון גם את מקצועיות החברה והמוניטין שלה בביצוע עבודות איטום גגות בצורה יסודית, מבלי לעגל פינות או לחסוך בעלות על חשבון היעילות. כעת באפשרותכם, לבצע סקר שוק אמיתי, בלי לחץ, עד לבחירת חברת האיטום המתאימה ביותר לצורכיכם ולתקציב העומד לרשותכם.

למרות שישנן שיטות רבות לאיטום גגות, רובן ככולן דורשות זמן עבודה לא מבוטל לשם ביצוע ראוי. ראשית, פעמים רבות יש להסיר שכבות איטום ישנות, על מנת לוודא שחומרי האיטום החדשים ייאחזו בגג בצורה טובה. ויתור על שלב זה לשם קיצור תהליכים פוגע באיכות האיטום, ובמקרים חריפים יכול אף לבטל את יעילותו כליל. לאחר הסרת החומרים הישנים יש לנקות היטב את שטח העבודה. גם ניקיונו יקבע במידה לא מבוטלת את יעילות האיטום.

לשם דוגמה נעזר באחת משיטות איטום הגגות הנפוצות והוותיקות בישראל זיפות הגגות מתבצע באמצעות מריחת שכבת יסוד, ולאחריה זפת חמה הידועה בסגולות האיטום שלה. שיטת איטום זו נהוגה בגגות בבתים חדשים או בגגות בהם בוצע בעבר זיפות. הזפת החמה מתקררת ויוצרת שכבה כהה ועמידה בפני נוזלים. למרות עמידותו הרבה של החומר, צבעו הכהה הופך אותו לפגיע לנזקי התחממות. הטמפרטורות על הגג בשעות הצהריים בישראל יכולה במהלך הזמן להביא לכך שהזפת נמסה, מתעוותת ולבסוף חדלה מלספק את האיטום הדרוש.

כדי להתגבר על בעיית התחממות הזפת, מורחים לאחר איטום גגות שכבה של סיד. בעוד צבעים כהים סופגים את קרינת השמש ונוטים להתחמם בקלות (ניתן לראות הדבר בבירור ברכבים), צבעים בהירים משיבים את הקרניים ולכן עמידים יותר מפני נזקי התחממות. הסיד הלבן משיב את קרינת השמש ומגן בכך על שכבת הזפת שתחתיו. כמו כן, החזרת קרני השמש מונעת את התחממות הגג ומקלה על התקררותו. לתופעה זו השפעה מכרעת על הטמפרטורה בבית. מי מאיתנו לא זכה לתענוג המפוקפק הכרוך בביקור או בשהייה בחדר שהתבשל באור החמה?

חברות איטום רשלניות, אשר מבקשות לחסוך בהוצאות ולקצר בתהליכים, מוותרות (כאשר ניתן) על קרצוף הגג והסרת האיטום הפגום. כתוצאה מכך, כאשר האיטום הישן מתפרק, הוא מפעיל לחץ על השכבה שמעליו ומפרק גם אותה עד מהרה. שיטה נוספת לצמצום עלויות היא ויתור על סיוד גגות, או סיוד גגות באמצעות סיד מהול. עם זאת, זיפות גגות ללא סיוד, בסופו של דבר, הינו יקר יותר ללקוח, משום שהוא אינו מחזיק מעמד. גם סיוד גגות בסיד מהול או בצבע לא איכותי אינו טוב בהרבה.

דבר נוסף המאריך את הזמן הדרוש לאיטום גגות הוא העובדה שסיוד גגות איכותי ניתן לבצע רק על גג קר ויבש. סיוד על גבי זפת חמה נסדק עם התייבשות החומרים, מתפורר ונשטף עם הגשם. הסיד מעורבב בדבק אקרילי או בצבע אקרילי. לאחר השלמת איטום הגג וסיודו יש להניח לחומר להתייבש ולהיאחז היטב בגג או בשכבות האיטום התחתונות.

לסיכום, בקיץ הכינו עצמכם לחורף ובחורף הכינו עצמכם לקיץ. כך תוכלו לשמור על קורת הגג שלכם, והיא בתורה, תשמור עליכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים