כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פרגולות אלומיניום - ליהנות מהאקלים

במזג האוויר הישראלי שטוף השמש, פינה מוצלת תחת פרגולות אלומיניום היא אתנחתא מתבקשת - פיסה של גג שתאפשר ליהנות מהאקלים הנעים בחוץ.

23/06/2010
בעבר פרגולות עץ ענו על הצורך בהצללה, אך הן היו מסורבלות יחסית, דרשו תחזוקה רבה וסבלו מבעיית בלאי מהיר שפגע במראה הפרגולה ובעמידותה. כיום הולכות ותופסות את מקומן פרגולות אלומיניום חדשות ומודרניות, הן בבתים פרטיים ובגינות, והן בבתי עסק ובמרפסות בניינים משותפים. פרגולות האלומיניום הינן עמידות ואינן זקוקות לתחזוקה שוטפת, גם באקלים הישראלי החם והלח. בסיסיהן קטנים יותר ותופסים פחות שטח (בשל משקלו הקל של האלומיניום), ומגוון האפשרויות הטמונות בהן הופכות אותן לאלמנט עיצובי נהדר לבית ולפתרון פונקציונלי לעסק.

פרגולות אלומיניום מספקות יותר מצל לראשכם. הן מספקות הגנה לריהוט גן, הרחבת הסלון הביתי אל המרפסת, יצירת שטח מגורים נוסף, שמירה על פרטיות במרפסת פתוחה, והגדרת שטח חיצוני או שטח מעבר כחלק מתחומו של בית עסק. פרגולות אלומיניום הן אידיאליות לתיחום של אזורים בגינה ולהפיכתם לפינות ישיבה אינטימיות, שאינן סגורות בפני האוויר הצח. הן משדרגות מרפסות וגינות לאזורי אירוח מוצלים ונעימים לבילוי ולמנוחה, ונפלאות לקירוי בריכות שחייה ומתקני ספא. על פרגולות אלומיניום ניתן להרכיב, במידת הצורך, תריסים חשמליים מתכווננים, המאפשרים איטום מלא של הגג מגשם או מאור שמש ישיר. האפשרות לכוון סרגלי הצללה אלו, מאפשרת לשלוט בכמות קרני האור הנכנסת פנימה ובזרימת האוויר והרוח. להיות עם גג ולהרגיש בלי. בדרך זו ניתן לווסת טוב יותר את הטמפרטורה בחלל המיועד – למשל, על ידי הכנסת אור שמש רב בחורף וחסימתו בקיץ - וכך לחסוך בעלויות קירור וחימום.

לשימוש בפרגולות אלומיניום יש יתרונות רבים על פני פרגולות עץ: חוזק החומר, העמידות בפני חלודה וחרקים, המשקל הקל, גמישות בעיצוב, היעדר צורך בתחזוקה שוטפת והיותו חומר לא דליק. פרגולות אלומיניום שומרות על מראן במשך שנים ארוכות. הן מתאימות לקירוי שטחים גדולים וקטנים.

פרגולות אלומיניום כאלמנט עיצובי

פרגולות אלומיניום מגיעות במבחר עיצובים, צורות, גדלים, טקסטורות וצבעים. לעתים הן נסמכות על קיר הבית בצדן האחד ונתמכות בידי עמודים בצדן השני; לעתים הן גוף עצמאי על עמודים או משמשות לחיבור בין שני קירות. הן אף יכולות להישען על קיר אחד בלבד, ללא תמיכת עמודים, בעזרת מסגרת. בשל החומר ממנו הן עשויות, ניתן לעצב את פרגולות האלומיניום במראה מודרני בעל קווים נקיים, ואף כחלק אינטגרלי ממראה הבית בעזרת התאמת גוונים. לחילופין, ניתן לבחור בפרגולות אלומיניום בעלות טקסטורה דמויית עץ, המאפשרת ליהנות מיתרונותיו של האלומיניום ובו זמנית גם מקסמו הטבעי של העיצוב בעץ. שתילת צמחים מטפסים בסמוך, תוסיף למראה הכפרי והרומנטי של פרגולה שכזו. משחקי הכיוון בסרגלי ההצללה של פרגולות אלומיניום, נותנים אפשרות לעיצוב דינמי של אור וצל, ובחירת מידת הפרטיות בשטח המבוקש.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים