כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דוד שמש ומערכות סולאריות

היתרונות הסביבתיים בשימוש בדוד שמש ובמערכות סולאריות

05/07/2010
נדמה שהנושא שהעסיק יותר מכל את האנושות בעשור הראשון של המאה העשרים ואחת היה איכות הסביבה. כיום אנו מודעים לנזקים שגורם השימוש באנרגיות מתכלות ומזהמות לסביבה בה אנו חיים, והתחממות כדור הארץ הינה כבר עובדה ידועה. היום יותר מאי פעם משקיעה האנושות כסף וממון בחיפוש אחר מקורות אנרגיה מתחדשים וירוקים, כדי לשנות את המצב הקיים – בו רוב החשמל שאנו צורכים מבוסס על מקורות אנרגיה מתכלים, הפוגעים בסביבה.

אנרגיית השמש היא אחת החלופות המבטיחות ביותר לדלק המאובנים המזהם, המשמש בייצור החשמל.מערכות סולאריות, כגון דוד שמש, קולטות וממירות לאנרגיה את המשאב הנפוץ ביותר בישראל, המצוי בשפע ממש מול עינינו, בכמויות ובחינם אין כסף: השמש. החשמל שמייצרות מערכות סולאריות הוא נקי ולא מזיק לסביבה, ודרך הייצור שלו שקטה וירוקה. מערכות סולאריות המשתמשות באנרגיית השמש תורמות לחיסכון בחשמל, במיוחד בישראל.

ישראל כמובילה עולמית במערכות סולאריות

אין זה פלא שישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם בשימוש במערכות סולאריות, במיוחד דוד שמש . מדינתנו נהנית מאקלים חם ושטוף שמש, קיץ ארוך וימים בהירים נטולי עננים רבים גם בעונת החורף. אנרגיית השמש היא אוצר טבע שכיח וזמין בארץ, וחבל שלא לנצלו.

המערכת הפופולרית בישראל לניצול קרינת השמש היא דוד שמש. זו אינה המצאה ישראלית, אך אותו דוד שמש המותקן בהמוניו על גגות בנייני ישראל פותח בתצורתו זו כאן בארץ בשנות החמישים, כשדרוג של דוד שמש בלתי יעיל וישן יותר. לאחר משבר האנרגיה העולמי בשנות השבעים, הועבר חוק על ידי ממשלת ישראל, הקובע את חובת התקנת דוד שמש בכל בית ודירה חדשים בארץ, למען החיסכון הארצי בשימוש בחשמל.

כחלק מהניסיון לקדם התקנת מערכות סולאריות, רשות החשמל הודיעה ב-2008 שכל בתי עסק או בית פרטי בו מותקנות מערכות סולאריות יוכל למכור לה את עודפי החשמל שמערכות סולאריות אלו ייצרו. בזכות החלטה זו, התקנת מערכות סולאריות היא אופציה חסכונית ומשתלמת יותר מאי פעם. הטכנולוגיה הולכת ומשתכללת, וניתן להתקין מערכות סולאריות כמעט בכל בית, הן על גגות שטוחים והן על גגות רעפים.

מערכות סולאריות ודוד שמש – יתרונות

• היתרון החשוב של מערכות סולאריות הוא היותן ידידותיות לכדור הארץ. פעולתן אינה מזהמת ואינה דורשת שימוש בנפט, פחם ודלק, רק קרני שמש. החשמל והאנרגיה הנוצרים באמצעות מערכות סולאריות הם נקיים, בטוחים וירוקים.
• האנרגיה הסולארית בה משתמשות המערכות הסולאריות ודוד השמש אינה מתכלה, ואין חשש לחיסול מאגריה. אין תלות במקורות אנרגיה נוספים, וזהו מקור אנרגיה מתחדש.
• יתרון גדול עבור הכיס – מערכות סולאריות הן חסכוניות לטווח הארוך. גם אם עלות ההתקנה גבוהה, מערכות סולאריות פוטרות מהצורך להשתמש בחשמל, חוסכות כסף מדי יום ביומו, ובזכות ההחלטה של חברת החשמל, ניתן אף למכור את עודפי החשמל שמערכות סולאריות מייצרות.
• דוד שמש פוטר מהצורך להדליק את החשמל בשעה יעודה כדי לחמם את המים. פעולתו מתחילה ברגע שהשמש זורחת, והמים נאגרים בו לשימוש בכל זמן רצוי.

מערכות סולאריות הן העתיד של ניצול אנרגיה נכון, יעיל וידידותי לסביבה. למען כדור הארץ, למען ילדינו ובזכות החיסכון החודשי לחשבון הבנק.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים