כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפול וטרינרי בחיות מחמד

וטרינר הוא האיש שתפנו אליו כאשר חיית המחמד שלכם זקוקה לטיפול רפואי. יחד עם זאת,יש חשיבות לרפואה מונעת גם בקרב בעלי חיים

11/07/2010
מי שמחזיק בבית כלב או חתול יודע טוב מאוד שזה בן משפחה. כשכואב לו, כואב גם לבעלים. חתולים וכלבים חולים לא פחות מבני אדם. לפעמים אנחנו לא מודעים לזה שמשהו כואב לחיה שלנו, אך ברוב המקרים הבעלים מבחינים בסימנים למחלה בהתנהגות שונה, בסירוב לאכול וכמובן ביציאות שלהם. כשאתם מזהים שינויים מסוג זה, מומלץ להתייעץ עם וטרינר . חיות אינן מדברות, ולכן קשה מאוד לדעת מה כואב להם, ועד כמה זה חמור. מסיבה זו חשוב מאוד לפנות למקצוענים שמבינים במחלות של חיות.

רפואה מונעת

תפקיד חשוב לא פחות של הווטרינר זה רפואה מונעת. כידוע גם כלבים וחתולים, ממש כמו בני אדם, מקבלים חיסונים נגד מחלות נפוצות וקטלניות. חיסון מוקדם שניתן לחיות מונע בעיות בעתיד. עדיף גם להיוועץ בווטרינר בנוגע לדרך הטיפול הנכונה בחיה שלכם. ככלל, חיות מעורבות פחות חשופות למחלות מאשר חיות גזעיות. הגזעים השונים פותחו על ידי בני אדם באמצעות הכלאות בתוך המשפחה, וכך מחלות תורשתיות עוברות מדור לדור ומאפיינות גזע מסוים. ישנן בעיות בריאות לחתולים פרסיים עם פרווה לבנה, לכלבי תחש יש בעיות הנובעות ממבנה הגוף הארוך שלהם וכו'.

המלצה לטיפול בחיות גזעיות

בשל נטייה של גזעים מסוימים לבעיות בריאות אלו או אחרות, ישנו טיפול מומלץ בכל גזע וגזע. טיפול בחתול "רגיל" שונה מאוד מטיפול בחתול פרסי למשל. היות והפרווה של החתולים הפרסיים ארוכה מאוד, זה גורם להצטברות מוגברת של שערות בקיבה, ולכן צריך לתת לחתול ממרח מיוחד המסייע להמסת השערות בקיבה. וטרינר ימליץ לכם על דרכי הטיפול הנכונות בחיה שלכם ויפנה אתכם לאוכל הנכון שאותו החיה צריכה לאכול.
יש בעלי חיות המאפשרים לחיות שלהם לבחור את האוכל שהם אוהבים. שיטה זו אינה נכונה. החיה תבחר באוכל שיש בו הכי הרבה חומרי טעם, ולא בזה שבריא לה. כדאי להאכיל את החיה באוכל המומלץ על ידי וטרינר. לא כל מזונות הכלבים והחתולים מכילים את כל אבות המזון שהם צריכים. הווטרינר יפנה אתכם למזון שכולל את כל המרכיבים שהחיה צריכה לקבל.

בית חולים וטרינרי

לצערנו הרב, לפעמים חיות חולות ברמה המצריכה אשפוז בבית חולים. כיום קיימים בתי חולים וטרינריים, בתי חולים אלו מציעים טיפולים ברמה מאוד גבוהה, כולל ניתוחים להוצאת גידולים סרטניים. שירות זה אינו זול, אך רוב האנשים שמחזיקים חיה בבית שלהם יהיו מוכנים לשלם כל סכום כדי להציל אותה.
וטרינרים מודעים לכך שבעלי הכלבים והחתולים קשורים מאוד לחיות שלהם, ועושים כל שביכולתם כדי להציל אותם. כיום יש התקדמות מאוד יפה בתחום הרפואה הוטרינרית המאפשרת פתרון של בעיות מורכבות מאוד.
בית חולים וטרינרי נכנס לתמונה כשהווטרינר מתקשה לקבוע מה הבעיה ממנה סובלת החיה, או לחילופין במצב שבו יש צורך בטיפול מורכב ובאשפוז. ניתן לפנות לאותם בתי חולים וטרינריים גם במקרים דחופים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים