כרגע באתר
2
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניהול נכון של חשבונות משק הבית

ozeret4u נותנת מספר טיפים על איך מאזנים את תקציב משק הבית

13/04/2008
בעקבות תוכניות הטלוויזיה השונות אשר מלמדות אותנו איך לבחור מטפלת?, איך לנהל כלכלית את משק הבית? איך לשפץ ולנקות ביעילות? התחיל טרנד חם של מציאת "מאמנים אישיים" בנושא ניהול יעיל של משק הבית. אולם עד שיתקשרו אלינו מצוות ההפקה של אחת מתוכניות הטלוויזיה, ozeret4u תיתן מספר טיפים על איך מאזנים את תקציב משק הבית? ובונים את המתכון שיעמוד בין הציפיות להתנהלותו ובין החיים בפועל.

מתחילים- מהם הוצאות משק הבית?

מתחילים- מהם הוצאות משק הבית?
הדרך הטובה ביותר היא פשוט לנסות לעשות סדר בכל החשבונות וההוצאות הקיימים. כמו בחברות ציבוריות גדולות בהרבה המפרסמות מאזן, הבסיס הוא הפרדה בין ההוצאות השוטפות או הוצאות קבועות של משק הבית לבין הוצאות משתנות. מכינים רשימה של כל ההוצאות הצפויות ואלו שאינן צפויות במהלך החודש- הוצאות הקבועות הן אלו שידועות מראש ולא ניתן לשנותן בדרך כלל- ועד הבית, שכר לימוד, שכר דירה, משכנתא, ארנונה, עוזרת בית, חוגים והוראות קבע שונות מול אלו שמשתנות – הוצאות הרכב, מזון, חומרי ניקוי, חשמל, מים, הוצאות פנאי, רכישות שונות וכיוצא בזה.

ממשיכים- ההוצאות לעומת ההכנסות של משק הבית?

מול רשימה זו ישנן ההכנסות הקבועות והמשתנות של משק הבית- שכר, הלוואות, מענקים או כל הכנסה אחרת. שתי הרשימות, זו של ההוצאות וההכנסות יסוכמו ויושוו אחת מול השנייה. ואז אפשר להכין את המאזן. צד ההוצאות בו יערך חישוב ממוצע של ההוצאה בכל סעיף על פי הערכה שלנו ובכך נוכל לדעת מה היקף ההוצאה שיש צורך להוציא על אותו סעיף בכל חודש. אחר כך- נסכם את הסכומים ונשווה בין הסכום שהתקבל לבין סך כל ההכנסות שלנו. האם יש גירעון או עודף?

אז איך מנהלים נכון את משק הבית?

בהתאם לתוצאה רושמים לצד סעיפי ההוצאה את הסכומים שרוצים להקציב בכל חודש לכל סעיף וסעיף מרשימת ההוצאות. כשסך כל ההוצאות מתאים לסך כל ההכנסות, התקציב האישי והמשפחתי מאוזן. התקציב יאפשר לנו בקרה ושליטה על ההוצאות, כך שלא נאלץ לחרוג מהכנסותינו החודשיות. המאזן אינו מבטיח מתכון בטוח לניהול כלכלי של משק הבית שיוציא אותנו מהמינוס, וזאת כי במציאות הנוכחית, בדרך כלל ההוצאות ההכרחיות אינן נמוכות מההכנסות שלנו. אולם הוא יכול לארגן את תקציב משק הבית ולשמור על פרופורציות סבירות בחשבון הבנק שיאפשרו לנו ניהול כלכלי נכון יותר של משק הבית.

לטיפים נוספים לניהול משק הבית בדקו את המדריך של ozeret4u למשק בית.

בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים