כרגע באתר
2
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מעבר אל בית אבות

מעבר למגורי בית אבות אינו שינוי קל, אולם ניתן להקל על המעבר בעזרת בחירה בבית אבות איכותי

25/07/2010
מעבר למגורי בית אבות אינו שינוי קל. עבור הקשיש פירושו להתנתק מביתו המוכר והאהוב, על כל ההיסטוריה והזיכרונות הצרורים בו, ולערוך שינוי דרמטי בחייו ובסביבתו. אולם ניתן להקל על המעבר בעזרת בחירה בבית אבות איכותי, ההולם בדיוק את צרכיו של הקשיש עד לאחרון שבהם. אנו רוצים את הטוב ביותר עבור הורינו, ועל כן אין להקל ראש כשבוחרים בית אבות בו יבלו את שארית חייהם. יתרה מזאת, מומלץ לשתפם בתהליך הבחירה כדי לייעל אותה וכן כדי להפוך את המעבר לקל ונעים יותר עבורם. כיום ישנם גם חברות מיוחדות המתמחות בייעוץ לבחירת בית אבות, והם מסייעים בקבלת המידע מכל הגורמים, ושקלולו ביחד עם המצב התפקודי והמנטלי של הקשיש, יכולותיו הכלכליות וציפיותיו מבית האבות בו הוא עתיד להתגורר.

התחשבות במצבו המנטלי של הקשיש

מצבו התפקודי והמנטלי של הקשיש הוא המפתח לבחירה בבית אבות. אם רמת התפקוד שלו גבוהה, אזי בית האבות הינו סביבה המותאמת לו מבחינה חברתית, בה יוכל להכיר אנשים בני גילו וליהנות מפעילויות שונות. במקרים שכאלו, השיקולים בבחירת בית אבות יהיו מגוון הפעילויות המוצעות בו, קרבתו לעיר ולאזורי בילוי, רמת מגורים גבוהה וכן הלאה. אולם כשמדובר בקשיש המוגבל בביצוע פעולות יומיומיות ונזקק לסיוע, אזי דרוש לאתר עבורו בית אבות סיעודי , בו יקבל את העזרה הנדרשת. כשמדובר בבית אבות סיעודי, הצד הרפואי הוא החשוב והקריטי בבחירה, שכן הקשיש זקוק לעזרה פיזית הזמינה 24 שעות ביממה עבור התפקוד היומיומי שלו.

מגורים בבית אבות סיעודי

מאחר והמגורים בבית אבות סיעודי הינם יקרים מאוד, יש לברר דרך רשויות הרווחה ומשרד הבריאות לגבי הסיוע הכלכלי המגיע לקשיש, ואפשרויות ההשתתפות בעלויותיו של המעבר לבית אבות סיעודי. סיוע שכזה במימון יכול לאפשר בחירת בית אבות סיעודי טוב יותר עבור ההורה, שכן הוא מפחית את המחיר אותו נדרשים לשלם הקשיש ומשפחתו.
בבחירת בית אבות סיעודי יש לבדוק קודם כל את הרישיון שברשותו של המקום, כדי לוודא שהינו מוסמך ועומד בתנאי משרד הבריאות והרווחה. יש להתאים את בית האבות לצרכיו הפיזיים הספציפיים של הקשיש, וכמו כן לבחור בבית אבות סיעודי במיקום נוח עבור קרובי המשפחה המעוניינים להגיע לביקורים במקום. חשוב לבוא אל בית אבות סיעודי זה כדי להתרשם במו עיניכם מהמקום, מהאווירה, מהמזון המוגש בו ומהניקיון. כדאי מאוד לבחור בית אבות סיעודי עליו קיבלתם המלצות מחברים ומקרובים בעלי ניסיון.

יש לבדוק בדקדקנות את השירותים הרפואיים המוצעים בבית אבות סיעודי: זמינות הרופאים והאחיות, ביצוע בדיקות תקופתיות, האם יש במקום פיזיותרפיסט במידת הצורך, מהם שירותי החירום הקיימים, כמות אנשי הצוות הרפואי, קיומו של לחצן מצוקה בחדרים וכן הלאה. במידה ומדובר בקשיש שאינו דובר עברית, וודאו שצוות בית האבות הסיעודי כולל את דוברי שפתו, שכן הדבר חיוני עבור הטיפול בו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים