כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לשקם את הדירה לאחר שריפה?

שריפות, הן גדולות והן קטנות, עלולות לפגוע באלמנטים רבים בבית ולהותיר אותו מפויח, הרוס ולעתים אף מסוכן לשהייה. עם זאת, שיקום של נזקי שריפה בדירה הוא בהחלט דבר אפשרי כל עוד פונים אל חברה מקצועית בתחום. מה כולל התהליך בדיוק ומהם יתרונותיו? להלן כל המידע.

18/05/2015

נזקי שריפה בדירה

האש הינה אחד מכוחות הטבע החזקים ביותר והיא תמשיך ו"תשתולל" עד שיאזלו חומרי הבערה והחמצן. כאשר מדובר בדירה, לאש יש אפשרויות רבות לביצוע הרס וחורבן כשאחת מהתוצאות המשמעותיות ביותר היא הצטברות הפיח. הפיח מתאפיין בצבע שחור עז והוא נאחז לא רק בקירות אלא אף ברהיטים, במרצפות ועד לרמת הבגדים בבית. ראשיתו של כל תהליך שיקום בעקבות נזקי שריפה חייב לכלול את סילוקו של אותו הפיח באמצעים כימיים ופיזיקליים וזאת באמצעות אנשי מקצוע שבאים עם מסיכות מיוחדות למניעת הרעלה. בנוסף, נזקי שריפה דירתיים יכללו בדרך כלל גם את ההיבטים הבאים :
• נזקים למערכת החשמל והאינסטלציה.
• נזקים לריהוט.
• נזקי הצפה שנגרמו בעקבות פעולות שירותי הכבאות.
• שינוי צבע הקירות.
• הצטברות אפר.
• פגיעה במבנה הבית לרבות רעפים.

נזקים אלו הינם הרסניים ולא ניתן לחזור לחיי שגרה בדירה ללא טיפול ממוקד שיהפוך את הדירה לנקייה ובריאה יותר.

המשך תהליכי השיקום

המשך תהליכי השיקום
כאמור, הדבר הראשון שיש לבצע הוא סילוק הפיח ולאחר מכן שאיבת כל האבק בדירה וסילוק החומרים שעזרו לדכא את הבערה, כגון המים והאבקות השונות שבהן השתמשו שירותי הכבאות. לאחר מכן, מקוטלגים וממוינים כל חפצי הדירה שניזוקו ומפונים אל מחוץ לדירה לצרכי שיקום.

פנייה לחברות מקצועיות

חברות מקצועיות לוקחות על עצמן את כל המשימה, החל משיקום הרהיטים ומכשירי החשמל וכלה בבגדים. פעולה מהירה ומושכלת תעזור לשמור על תכולת הבית ולשקם אותה לחלוטין. פעולה הפוכה תגרום להשתרשות קורוזיה הרסנית שנובעת מהתגובה הכימית של פיח יחד עם מים. תהליך השיקום ימשיך בביצוע שאיבה חזקה נוספת של תכולת האוויר בדירה למניעת זכר לאבק השריפה ולפיח, אוורור ולאחר מכן יישום שכבה חדשה של טיח על הקירות וצביעתם תוך שימוש בחומרים מנטרלי ריח.

פנו רק למומחים בתחום

חשוב מאוד לציין כי כל תהליך שיקום של נזקי שריפה בדירה צריך להתבצע על ידי מומחים בתחום ויש להימנע מהתקשרות עם קבלני שיפוצים. הסיבה לכך טמונה ביכולתם של אנשי המקצוע המתאימים לשקם את הדירה הקיימת מבלי להשתמש בפעולות אגרסיביות שעולות הרבה יותר זמן וכסף, וליישם פעולות שיפוץ רק לפי הזמנת הלקוח. בנוסף וכפי שהוזכר, חברות שמתמחות בשיקום דירות לאחר שריפות מארגנות תחת קורת גג אחת את הטיפול בחפצים שנפגעו כך שהם חוזרים אליכם מחודשים כלא היה דבר מעולם. בנוסף, חשוב לבדוק מבחינה חוזית שאכן מדובר בחברה שמציעה תהליך שיקום מלא של "הכול כולל הכול", החל מטיפול ברשת החשמל, האינסטלציה והמבנה ועד רמת פירור הפיח האחרון שחדר בטעות לתוך ארון הבגדים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים