כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לניקוי השטיחים בדירה

ניקוי שטיחים יש לבצע אחת לשבוע באופן כללי, ובאופן יסודי אחת לכמה חודשים. הסיבות לכך קשורות לפן האסתטי והבריאותי. שטיח שאינו נקי מאבד מיופיו, הצבעים בו דהויים, כתמים משתרשים בסיבים ובנוסף, עשויות להתפתח בעיות בריאותיות של רגישות לאבק. כיצד מנקים שטיח ביתי או משרדי? להלן מספר טיפים מובחרים:

18/05/2015

טיפול בכתמים

טיפול בכתמים
אין מה לעשות, כאשר שותים מעל השטיח הסיכוי לכך שהוא יירטב גדל והכתמים לא יאחרו לבוא. שטיחים מבדים סינתטיים רגישים פחות להשתרשות כתמי משקאות בתוכם, אך כשמדובר בשטיחים מסיבי בד, הדבר משמעותי ביותר. חשוב מאוד לפעול במהרה מרגע שהמשקה נשפך ולכן רצוי שיהיה בבית חומר ניקוי ייעודי. אם אין כך הדבר, יש לנגב את הכתמים עם מטלית לחה ולאחר מכן לשפוך מעט חומץ. לאחר המתנה של כרבע שעה יש לחזור על הפעולה עד להסרת הכתם. רצוי להזמין חברת ניקוי שטיחים כאשר פעולה זו כשלה ולא לנסות להשתמש בחומרי ניקוי חזקים.

טיפול באבק

כבר חלפו ועברו הזמנים שבהם היה מומלץ לחבוט בשטיחים התלויים כדי להוציא מהם את כל האבק. פעולה זו פוגעת בשטיחים ואינה מוציאה את כל האבק למרות המאמץ הפיזי האדיר. ניקוי שטיחים מאבק יש לבצע באמצעות שאיבה בלבד כאשר כיום ישנם שואבים ציקלוניים חזקים ביותר שאינם מחייבים שימוש בשקיות. אם מעוניינים להיפטר מכל האבק לגמרי, יש להפוך את השטיח על צדו האחורי ולהמשיך לדרוך עליו במשך מספר ימים. באופן זה כל האבק ייפול בדרך הטבע לצד השני בלי יותר מדי מאמץ. חשוב לציין כי בשימוש בשואב האבק, יש לבחור עוצמה שלא מושכת את הסיבים עצמם כלפי מעלה (יש להימנע מהעוצמות הגדולות ביותר). הסיבה לכך טמונה בעובדה שמשיכה חזקה של הסיבים כלפי מעלה מקצרת את משך חייהם.

טיפול בריחות רעים

ריחות רעים בשטיח נובעים מהשתרשות של חיידקים, פטריות ועובשים שונים בתוך הסיבים. תהליך ניקוי השטיח חייב לטפל גם בבעיית הריח ועל הדרך גם לתרום לבריאות המשפחה. טיפ מועיל לניטרול ריחות רעים מהשטיח הוא לערבב כוס של אבקת כביסה יחד עם כוס מים רותחים, להוסיף לתערובת חומץ, לשפוך על השטיח ולשפשף חזק עם מברשת. לאחר פעולה זו ניתן להשתמש בשמפו מיוחד לשטיחים ולאחר מכן לייבש בחוץ. חשוב לציין כי פעולה זו אינה מתאימה לשטיחים פרסיים ושטיחים מבדי כותנה!

אל תוותרו על חברת ניקיון מקצועית

איזה סוג שטיח יש לכם? ואיזה חומרי ניקוי מתאימים לו בדיוק? מי שאינו בטוח בתשובותיו ובוחר לבצע ניסויים על השטיח שלו עשוי למצוא את עצמו גורם יותר נזק מתועלת. לכן, מומלץ להתקשר עם חברת ניקוי שטיחים מקצועית שתגיע אחת למספר חודשים, תבריק, תנקה ותטהר את השטיח שלכם במהירות, יעילות ובהוצאה כספית שאינה גבוהה יותר מדי. חברות העוסקות בתחום עשויות להציע עבורכם גם שירות של ניקוי ספות ומזרנים, ובכך להפוך את חייכם לאסתטיים ובריאים יותר. מומלץ בהחלט!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים