כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי אנגלית עסקית לשיפור דו השיח העסקי

לימוד אנגלית לעסקים מהווה פועל יוצא והכרחי של העובדה כי התקשורת שלנו עם עמיתים מחו"ל בע"פ או בכתב, מבוססת כולה על השפה האנגלית. אמנם, לא כולנו דוברי אנגלית שפת-אם, אך אין הדבר אומר כי עלינו לשבור שיניים ולנסות להתגבר על שנים רבות של חוסר התנסות באנגלית בחיי היומיום שלנו על מנת לתקשר עם גורמים זרים. הפתרון מגיע בצורת קורסי לימוד אנגלית הממוקדים במגזר העסקי, וכאן נלמד מעט יותר על חשיבות הקורסים הללו והאפשרויות השונות המוצעות לכולנו.

18/05/2015

אנגלית עסקית וחשיבותה

ארגונים, חברות ומפעלי תעשייה רבים פועלים בשיתוף פעולה מלא עם עמיתים ומקבילים אחרים מחו"ל, כאשר חלק ממקומות התעסוקה מהווים סניפים של ארגונים גדולים יותר מעבר לים. התקשורת עם אותם גורמים זרים מתבצעת כולה על בסיס טהרת השפה האנגלית, כשבמדינתנו מערכת החינוך אמנם שמה דגש על לימודי שפה זו, אך לאחר התיכון אנו ממעטים להשתמש בה. חשוב להבין כי כאשר מדובר בעובד שנדרש לקיים קשרים עם עמיתים בחו"ל והוא אינו שולט דיו בשפה האנגלית ברמה העסקית, הצד השני זוכה ביתרון יחסי, הביטחון העצמי של העובד נפגע ומתרחש בזבוז זמן מיותר במהלך כתיבת מיילים, דו"חות ואפילו בשיחות טלפון.

השפה האנגלית של הישראלים

השפה האנגלית של הישראלים
על מנת לגשר על הפער שבין יכולת השליטה בשפה האנגלית של הישראלים לבין הרצוי, חברות רבות בחרו עד לא מזמן להעסיק אך ורק דוברי אנגלית שפת-אם ובכך חשבו שפתרו את הבעיה. אך מה לגבי ההון האנושי המקומי? האם לא חבל לוותר עליו? לעתים העובד הישראלי מתאים לתפקיד יותר מהעובד דובר אנגלית שפת-אם, אז מה עושים במצב כזה? יותר ויותר חברות מתחילות להבין כי בהחלט מדובר בחיסרון משמעותי ומצאו פתרון חלופי נהדר: שליחת העובדים לקורסי לימוד אנגלית לעסקים ולעתים רבות אף התניה של הקבלה לעבודה בשליטה בשפה זו ברמה גבוהה, לאו דווקא שפת-אם.

לימודי אנגלית עסקית - מה לומדים בפועל?

במהלך קורסי לימוד אנגלית לעסקים זוכה העובד במספר כלים משמעותיים שקשורים בשיפור האנגלית שלו. בין הנושאים המרכזיים שבהם מתמקדים הקורסים השונים ניתן לציין:
• שיפור שפת האנגלית בשיחות טלפון ובפגישות פנים מול פנים.
• כתיבת אימיילים – בטון רשמי המתאים לעסקים, אך גם בכתיבה חופשית.
• שיפור יכולות האנגלית בקיום ראיונות עבודה וניסוח דרישות המשרה.
• התנהלות מול לקוחות ושיווק באנגלית.
• למידת הדרך הנכונה לביצוע small talk באנגלית בהתאמה לעסקים.

היכן ניתן ללמוד?

מכללות רבות מציעות קורסי לימוד אנגלית לעסקים בתור חבילות מודולריות של קורסים בהתאם לצרכי העובד או המועמד. בחלק מהמכללות מחולקים משתתפי הקורס לקבוצות לפי רמתם ובהתאם למבחן מיון המתקיים טרם הקורס. הלימודים עצמם מתקיימים בכיתות או באופן וירטואלי מול מסך המחשב כך שכל אחד יכול לשפר את האנגלית העסקית שלו בצורה משמעותית, ללא יוצא מן הכלל ותוך זמן קצר של עד שבועיים. שיהיה בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים