כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

מאמר זה מיועד לכם, רופאים ואחיות, סייעות ואנשי רפואת שיניים שמעוניינים לקבל מידע ופרטים נוספים על קורס טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. במקרים מסוימים, כשהרדמה מקומית אינה מספיקה, יש צורך בהרדמה כללית של המטופל כדי להגיע להצלחה בטיפול. בעמוד זה נדון במקרים שבהם טיפולי שיניים יתבצעו תחת הרדמה מלאה ולא באמצעות הרדמה מקומית, נדבר על המקומות שבהם ניתן להירשם לקורס זה, ונסקור את אפשרויות התעסוקה השונות למסיימי קורסי לימודים בתחום.

19/05/2015

מתי נבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

מתי נבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?
ברוב המקרים שבהם תלכו לרופא שיניים במטרה לקבל טיפול רפואי, תקבלו זריקה מקומית שנועדה להרגיע את מערכת הכאב של הגוף בזמן ביצוע הטיפול. זריקת ההרדמה עצמה היא זריקה יקרה, שהשימוש בה צריך להיות קצוב, מכיוון שהיא מאלחשת את הגוף ושימוש רב מדי עלול להוביל להרדמה כוללת לאורך זמן. במקרים שבהם למטופל יש התנגדות נחרצת ושאינה נשלטת לטיפול, ניתן לבצע טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה. אמנם מדובר בשיטה יקרה יותר, אך במצבים מסוימים השימוש בה למטרת טיפול שיניים מוצלח ויעיל הוא מחויב המציאות. לדוגמא, ילדים בעלי מוגבלויות למיניהן כמו אוטיזם, שצריכים לקבל טיפול שיניים בהרדמה מקומית, יכולים להביע התנגדות נחרצת לטיפול, גם אם יהיו קשורים לכיסא הטיפולים. חשוב לציין שהרדמה מלאה יכולה להתבצע אך ורק על ידי רופא מרדים, ולכן במקרים שבהם רופא השיניים שמבצע את הטיפול אינו מוסמך לביצוע הרדמה מלאה, עליו להיעזר בשירותיו של רופא מרדים שיבצע את תהליך ההרדמה המלאה במקומו בטרם הטיפול.

היכן ניתן ללמוד את הקורס?

קורס טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הוא קורס נדיר המיועד לקהל יעד מצומצם, ולכן בניגוד לקורסים מפורסמים ופופולאריים, מספר מועט יחסית של מחזורים שלו נפתחים במהלך השנה. בנוסף, מספר המקומות בהם ניתן ללמוד את הקורס מצומצם גם כן, בגלל קהל היעד המורכב מרופאי שיניים, שמספרו הכללי אינו גדול במיוחד במדינת ישראל. מכללות מובילות ומוסדות מובילים לרפואת שיניים מכשירים רופאי שיניים, אחיות ואנשי רפואה הקשורים לעולם האורתודנטיה לביצוע טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה.

במה ניתן לעסוק לאחר סיום הקורס?

הקורס עצמו מיועד לאנשי מקצוע מעולם רפואת השיניים שעוסקים בתחום. הקורס אינו מיועד לאנשים שמעוניינים להחליף את התחום של תעסוקה המקצועית שלהם, אלא לאנשים שכבר עוסקים בתחום ומעוניינים להרחיב את ידיעותיהם, ולקחת על עצמם אחריות גדולה יותר במקום העבודה. בתשובה לשאלה איזה ידע מקדים נדרש על מנת להירשם לקורס טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, נענה שסייעות לרופאי שיניים, רופאי שיניים ואחיות העוסקות בתחום יכולים לקבל רבות מהקורס, וליהנות מכל היתרונות הגדולים שהוא מספק. במקומות עבודה מסוימים, הכשרת טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מקנה לאדם המבצע את הטיפולים המורכבים הללו תוספות שכר ומענקים בעקבות ידע וניסיון רב שצבר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים