כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הנחיות להתקנת פרגולה בחצר הבית

תמיד חלמתם על פרגולה לחצר הבית שלכם אבל חששתם מההוצאות? המדריך הבא מיועד בדיוק בשבילכם. פרגולות לא חייבות להיות יקרות, בעיקר אם יש באפשרותכם לבצע את עבודת ההתקנה בעצמכם. אם אתם חושבים שאתם מסוגלים לכך, ויש לכם את כוח האדם הנדרש (שני אנשים לפחות), המאמר הבא הוא בדיוק בשבילכם! בעמוד זה נדבר על היתרי הבנייה הנדרשים להתקנת פרגולה בשטח פרטי, ועל תהליך ההתקנה עצמו של הפרגולה.

19/05/2015

היתר בנייה לפרגולה

עד לחודש אוגוסט 2014, בנייתן של פרגולות חייב את אלו הבונים את הפרגולה להגיש את הבקשה לקבלת היתר הבנייה המתאים לבנייתה. כיום, גם בשטחים פרטיים וגם בשטחים תעשייתיים או מסחריים, בנייתה של פרגולה יכולה להיעשות ללא היתר בנייה וללא אישור מיוחד. מטרת הפטור הזה, שבין היתר מאפשר בניית מתקנים פוטו אלקטריים (קולטני שמש ההופכים את אנרגיית השמש לחשמל), אנטנות, מצלמות ומתקנים קטנים אחרים, היא לצמצם את הבירוקרטיה הקיימת במשרדי התכנון. על ידי הורדת החיוב לקבלת ההיתר מתאפשר הצמצום המיוחל בבירוקרטיה מצד הפקידים המעניקים את היתרי הבנייה.

תהליך הבנייה

תהליך הבנייה
בחלק זה של המאמר נפרוס בפניכם את תהליך בניית הפרגולות. חשוב לציין שהעבודה יכולה להתבצע על ידי שני אנשים בלבד, ועדיף שלא לבצע אותה לבד.

לפני הבנייה

לפני שמתחילים את הבנייה בפועל, יש לבצע כמה פעולות מקדימות שמאפשרות את הבנייה עצמה. הפעולה הראשונה היא מדידת השטח שבו הולכים להתקין את הפרגולה. לאחר שיש בידינו המידות הנכונות, יש לבצע את תכנון הפרגולה, הכולל את שרטוט הפרגולה שהולכת להיות מותקנת אצלכם בחצר. מתוך התכנון תוכלו להסיק מסקנות לגבי כמות החומרים הנדרשת, וכמובן שתוכלו להוריד תכנון תלת ממדי או דו ממדי מהאינטרנט ובאמצעותו להתקין את הפרגולה בעצמכם בחצר הבית במטרה לצמצמם עלויות. לאחר שתכננתם את הפרגולה שלכם, עליכם לרכוש את החומרים ולחפור את היסודות לעמודי התמיכה. היסודות צריכים להיות בעומק של כ-30 ס"מ בתוך האדמה, וזאת במטרה לתת את האפשרות לפרגולה שלכם להחזיק מעמד גם בלחצים ועומסים מן הסביבה.

מהלך הפרויקט

לאחר שיש בידיכם את המידות ואת החומרים המיועדים לבניית הפרגולה, אתם יכולים להתחיל בביצוע המלאכה. השלב הראשון הוא הצבת היסודות בתוך האדמה והידוקם באופן חזק ויציב, רצוי באמצעות יציקת בטון אל תוך האדמה. לאחר שהיסודות מונחים במקומם, השלב הבא יהיה לחבר את קורות האורך והרוחב, ולמעשה ליצור את המסגרת והשלד של הפרגולה עצמה. אם יש ברשותכם שרטוט מוכן של פרגולות מסוגים שונים תוכלו להסתמך סוג הפרגולה שאותו תרצו להתקין. לאחר בניית השלד והצבתו במקום בצורה חזקה ואיתנה, נשאר לקרות את המבנה באמצעות קורות העץ שרכשתם. בנייתן של פרגולות ממוצעות אורכת כ-8 שעות עבודה עבור צוות מיומן של שני אנשים, כאשר צוות לא מיומן יכול להתמודד עם המשימה ביומיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים