כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

למי מתאים ללמוד עיצוב גרפי?

חושבים על לימודי עיצוב גרפי? אם אתם יוצרים בלב ובנשמה, יכול להיות שזה הכיוון שמתאים לכם כמו כפפה ליד, אבל רגע לפני שאתם נכנסים בעובי הקורה (המעוצבת!), כדאי לדעת את כל הפרטים שיעזרו לכם להבין אם זה באמת הכיוון שבו אתם מעוניינים.

19/05/2015

נולדתם לעצב?

נולדתם לעצב?
אם אתם רואים בכל קו בודד שנקרה בדרככם התחלה של לוגו לחברה מובילה ובכל דף מחולק סקיצה של האתר המדהים שתעצבו באחד הימים למיקרוסופט, סביר מאוד להניח שהתחום של עיצוב גרפי הוא התחום שמתאים לכם. אבל – לא לכולם זה כל כך פשוט, גם אם כשהיו ילדים כינו אותם "פיקאסו הצעיר" או רמברנדט.

לחץ מסביב לשעון

הסיבה העיקרית אשר קורס עיצוב גרפי לא מתאים לכולם הוא הלחץ שאופף את כל תקופת הלימודים.

הלחץ הזה נגרם ממספר סיבות עיקריות:

• עבודות-עבודות-עבודות – במהלך כל תקופת הלימודים תידרשו להגיש עבודות על מנת לראות אם הבנתם את החומר הנלמד ושאתם מיישמים אותו כראוי. אם אין לכם בעיה עם זה ואתם יודעים שתוכלו להגיש כמות נכבדת של עבודות ברמה מספיק גבוהה כדי לעמוד בכל דרישות הקורס – זה מעולה. אבל – אם אתם יודעים שאתם לא טובים בעמידה בלחץ מסוג זה, מומלץ שתשקלו היטב את הבחירה שלכם, ואולי תבחרו בדרך אחרת להוציא מהכוח אל הפועל את היצירתיות המתפרצת שלכם.

• ביקורת – כחלק אינטגרלי מהקורס עצמו, תצטרכו, לפחות בחלק מהמקרים, להציג את העבודות שלכם בפני כל הכיתה, ולשמוע ביקורת מחבריכם לספסל הלימודים – וגם מהמרצה. אמנם, תמיד מדובר בביקורת בונה, אולם גם ביקורת בונה היא עדיין ביקורת, ויש אנשים שיהיה להם קשה לקבל אותה. לכן, אם אתם חושבים שלא תעמדו בקבלת הערות והארות מול כולם, כדאי שתשקלו לבחור במסגרת אחרת ללימודי עיצוב גרפי. לעומת זאת – אם אתם מסוגלים להתייחס לכל ההערות בצורה חיובית ובונה, שמטרתן ללמד ולפתח אתכם – לימודי עיצוב גרפי סטנדרטיים במכללה יכולים להיות בהחלט בשבילכם.

הכל עניין של בטחון

אם אתם יותר נחבאים אל הכלים, פחות טובים בקבלת ביקורת ופחות יודעים לעמוד איתן מול לחצים גדולים – יכול מאוד להיות שאתם צריכים לחפש כיוון מקצועי אחר, או לפחות דרך אחרת ללמוד את התחום, שתהיה מלחיצה פחות.
לעומת זאת, אם אתם באמת אוהבים את התחום הנרחב הזה שנקרא עיצוב גרפי, וחולמים להיות מעצבים גרפיים מובילים שידם בכל ויד כל בם, ואם עמידה בלחצים לא מפחידה אתכם אלא להיפך – מאתגרת אתכם ומדרבנת אתכם להתקדם – לכו על זה, ובגדול, כי כנראה שזה בדיוק התחום שלכם.

אז למי מתאים ללמוד עיצוב גרפי?

• לאנשים שהיצירתיות והעיצוב זורמים בדמם 24 שעות ביממה.
• לאנשים שיודעים לקבל ביקורת, להפנים אותה וליישם אותה בפעם הבאה.
• לאנשים שיכולים לעמוד בדרישות לוחצות כמו למשל הגשת כמות גדולה של עבודות, תוך שמירה על איכות גבוהה ועמידה בלוחות הזמנים.

אם אתם נמנים עם אותם אנשים – תחום העיצוב הגרפי יגיד לכם בשמחה – ברוכים הבאים.
בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים