כרגע באתר
2
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תבחרו עוזרת סיעודית

כיצד תבחרו עוזרת סיעודית שהן תספק טיפול סיעודי והן תמלא את צרכי משק הבית

19/05/2015
אם אתם מחפשים עוזרת סיעודית – אישה אשר גם תדאג לכל עבודות משק הבית, כולל ניקיון, סידור הבית, בישול, כביסות ועוד וגם תספק טיפול סיעודי, אתם בוודאי מתלבטים מה תהיה הדרך הנכונה להבטיח, ככל שרק ניתן, שזו תהיה הבחירה הנכונה. במאמר זה נביא בפניכם מספר המלצות שיסייעו לכם בבחירה, ויאפשרו לכם לעשות את הצעד כמה שיותר בבטחה.

האפשרויות הקיימות להעסקת עוזרת סיעודית

האפשרויות הקיימות להעסקת עוזרת סיעודית
יש שתי דרכים עיקריות להעסיק עוזרת בית שתהיה גם מטפלת סיעודית לאדם קשיש או נכה הזקוק לטיפול צמוד 24/7:

• העסקת עובדת זרה – היום רוב האנשים שמעסיקים עוזרת סיעודית נעזרים בשירותיהן של חברות כוח אדם העובדות עם מטפלים זרים שמגיעים לכאן בדיוק למען מטרה זו.

• העסקת מטפלת ישראלית – יש גם נשים ישראליות המציעות את שירותיהן כמטפלת סיעודית, אבל יהיה קשה יותר למצוא ביניהן מישהי שתסכים להיות גם עוזרת. חלק גדול מהנשים הישראליות שעוסקות בתחום הן אחיות במקצוען, והן מציעות שירותי סיעוד בבית, שבדרך כלל לא כוללים עבודות משק בית, אולי פרט לעבודות קלות כמו קיפול כביסה או שטיפת כלים. אפשר כמובן להיעזר בשירותיהן ולהרוויח עבודה מול מישהי שיודעת עברית ותוכל לתקשר אתכם ועם האדם הנזקק לטיפול בצורה טובה יותר, אבל אז יכול מאוד להיות שתצטרכו לשכור בנוסף את שירותיה של עוזרת בית שתסייע בשמירה על ניקיון וסדר.

העסקת מטפלת סיעודית והביטוח הלאומי

על פי החוק בישראל, אם המצב הסיעודי מוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי ככזה המצדיק את העסקתה של מטפלת צמודה, תוכלו לקבל קצבת סיעוד שתסייע לכם לממן את העסקתה. אם המצב לא מוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי ככזה המצריך קבלת קצבה, תוכלו לשכור את שירותיה של עוזרת סיעודית באופן פרטי.

אינטואיציה – המפתח להצלחה

לאחר שעברנו על הדרכים למציאת עוזרת סיעודית, חשוב לנו להדגיש: הדבר החשוב ביותר לבחירה נכונה של עוזרת-מטפלת הוא לוודא שיש תקשורת טובה בינה ובין האדם הזקוק לטיפול. אם יש ביניהם כימיה ותקשורת טובה כבר בפגישה הראשונה – יש לכם אינדיקציה טובה לכך שזו הבחירה הנכונה. אם בפגישה הראשונה אין כימיה עם המטופל או אתכם – סביר להניח שכדאי לכם להמשיך לחפש. נכון שדברים יכולים להשתנות, אבל כשמדובר בבחירת עוזרת סיעודית לרושם ראשוני יש השפעה רבה על הבחירה.

בכל מקרה, אם יש לכם אפשרות – עדיף לעבוד מול חברת כוח אדם המתמחה בהתאמת עוזרת סיעודית למטופלים סיעודיים, שכן כך תמיד תהיה לכם כתובת שאליה אפשר לפנות בכל מקרה בו מתעורר קושי או מתעוררת בעיה.

לקבלת מידע נוסף אודות העסקת עוזרת סיעודית ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי או לאחת מחברות כוח האדם המתמחות בתחום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים