כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לבחור עוזרת בית?

בעידן המודרני, יותר ויותר בתי אב מתקשים לעמוד בעומס המטלות בבית ומבקשים לשכור את שירותיה של עוזרת בית. אך כיצד בוחרים עוזרת אמינה?

19/05/2015
בחירת עוזרת בית היא לא משימה פשוטה. אחרי הכול מדובר באישה שאמורה להסתובב לכם בבית, להיות חשופה לכל הרכוש שלכם ולפעמים, אם אין ברירה – גם להישאר שם לבד. הדבר מחייב שיהיה ביניכם אמון מאוד גדול, שיאפשר לכם להיות בטוחים שהעבודה תתבצע כמו שצריך ושאחרי העבודה של המנקה יישאר לכם בית נקי באמת, שכל הרכוש שלכם יישאר בדיוק במקום בו שמתם אותו, ושאתם יכולים להיות רגועים – גם אם אתם צריכים לצאת.

על מנת להגיע למצב כזה, יש כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם, ואנחנו מביאים אותם כאן עבורכם.

כללי זהב לבחירת עוזרת בית

מפה לאוזן – אם יש לכם חברים, קרובי משפחה או מכרים שמעסיקים עוזרת בית, זה בדיוק הזמן לשאול אותם אם הם מרוצים. אם כן – בקשו מהם לשאול את העוזרת אם יש לה יום פנוי גם בשבילכם, ויכול מאוד להיות שהסתדרתם.

חיפוש באינטרנט – עוזרת בית אפשר לחפש גם באינטרנט. אתם יכולים להקליד את הביטוי "חיפוש עוזרת בית", ולקבל רשימה של אתרים בהם תמצאו המלצות רבות על עוזרות רבות. על מנת שהבחירה שלכם תהיה מבוססת ככל שרק ניתן, כדאי לוודא שמדובר באתרים מהימנים שמפרסמים רק המלצות אמיתיות ולא המלצות פיקטיביות של העוזרות עצמן או של מי מקרוביהן.

ציפיות דומות – לפני שאתם מתחילים להעסיק עוזרת בית, חשוב מאוד שתדברו איתה ותוודאו שהיא מסכימה לעשות את כל המטלות שאתם מצפים ממנה לעשות. כך למשל, אם אתם רוצים שהיא תקל לכם כביסה או שהיא תנקה חלונות כל שבוע – אתם חייבים להגיד לה את זה ולראות אם זה מתאים לה. העסיקו עוזרת בית רק לאחר שהציפיות מתואמות, כדי למנוע מראש אי הבנות ואי נעימויות.

אינטואיציה – אינטואיציה היא הדבר הבסיסי ביותר שעליו אתם צריכים לבסס את הבחירה שלכם בעוזרת בית. אם הבטן שלכם אומרת שהיא בסדר, העסיקו אותה, אבל אם משהו מרגיש לכם לא טוב ולא נכון – ותרו והמשיכו בחיפושים, כי אם בכל זאת תעסיקו אותה – תסתובבו כל הזמן בתחושה לא טובה.

מעבר לכל אלה, חשוב להחליט אם אתם מעסיקים עוזרת בית באופן פרטי או דרך חברה. לשתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות, וחשוב לשקול את כולם. כך למשל – עם עוזרת שאתם מעסיקים באופן פרטי אתם יכולים להגיע לרמות גבוהות יותר של אמון, ואתם גם בדרך כלל יכולים להתמקח על המחיר. עוזרת שתגיע דרך חברה – יכולה לבצע עבודה פחות יסודית, אבל כמעט תמיד תהיה לה מחליפה. כמו כן, עבור עוזרת שתעסיקו דרך חברה לא תצטרכו לשלם ביטוח לאומי וביטוח בריאות, ואם תרצו לפטר אותה – תוכלו לעשות זאת ללא הודעה מוקדמת ומבלי לשלם דמי פיצויים.

אז כשאתם רוצים לבחור עוזרת בית, התייחסו לכל הפרמטרים שהוזכרו כאן, עשו את השיקולים שלכם והעיקר – סמכו על האינטואיציה שלכם. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים