כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עוזרת בית – שכר לשעה

מהו שכר שעתי הוגן עבור עוזרת בית?

19/05/2015
הרבה אנשים רוצים להעסיק עוזרת בית, אולם מהססים בגלל עלות השירות. במאמר זה ננסה לעשות סדר בדברים ולהבין מהו טווח המחירים של השירות, ואת ההבדלים שישנם בין המחירים. אז אם אתם חושבים על העסקת עוזרת בית בשכר לשעה – אתם בדיוק במקום הנכון.

לנצח את המרוץ המטורף נגד הזמן

לנצח את המרוץ המטורף נגד הזמן
הסיבה העיקרית לכך שאנשים מעוניינים להעסיק עוזרת בית בשכר לשעה, לא נעוצה, כמו שאפשר לטעות ולחשוב, בעובדה שהם עצלנים, אלא פשוט בכך שבעידן שבו אנחנו חיים – לרוב האנשים אין מספיק זמן כדי להגיע לנושא של ניקיון וסידור הבית. אנחנו חיים בימים כאלה, בהם קמים בבוקר, מארגנים את הילדים, "טסים" לעבודה, חוזרים בסביבות חמש, לוקחים את הילדים, מסיעים אותם לחברים ולחוגים, ומסיימים את היום בסביבות שמונה בערב, כשהכוח כבר נגמר. אם בתוך כל המרוץ הזה רוצים לשמור על בית נקי ומסודר, צריכים הרבה פעמים להיעזר בשירותיה של עוזרת בית בשכר.

כמה עולה להעסיק עוזרת?

העסקת עוזרת היא, כאמור, פתרון של "אין ברירה" עבור מי שרוצה לנהל חיים המשלבים הורות וקריירה בעידן שהוא מלא בדרישות בהן צריך לעמוד כדי להצליח. מי שרוצה גם להצליח לשמור על בית נקי ומסודר בלי ליפול מהרגליים – צריך להעסיק עוזרת בית. שכר לשעה של עוזרת בית נע בדרך כלל בין 60-50 ₪, אולם כל עוזרת, אם מועסקת באופן פרטי, יכולה להחליט אילו עבודות נכללות בשירות שהיא מספקת ואילו לא.

כך למשל, בשכר לשעה של 50 ₪, עוזרת בית יכולה להחליט שהיא מספקת רק שירותי ניקיון – ללא שירותי קיפול וגיהוץ של כביסה; בשכר של 60 ₪ לשעה, עוזרת יכולה להחליט שהשירות שלה כולל גם הכנת אוכל קל למשפחה.

חשוב לסכם מראש

על מנת שלא תהיינה אי הבנות ואי נעימויות, רגע לפני שמתחילים להעסיק עוזרת בית בשכר לשעה, חשוב לסכם איתה מראש בצורה ברורה, מה כולל השירות שהיא מספקת. יש להגיע להבנות ולהסכמות שמובנות לגמרי לשני הצדדים, על מנת ששני הצדדים יהיו מרוצים.

עוזרת בית בשכר לשעה מחברה

במאמר העוסק בהעסקה של עוזרת בית, חשוב לציין כי היום יש גם חברות המספקות שירותי ניקיון באמצעות עוזרות בית בשכר לשעה שהן מעסיקות. היתרון הגדול בעבודה מול חברות כאלה הוא שגם אם העוזרת הקבועה לא יכולה להגיע ביום הקבוע מאיזושהי סיבה, בעל החברה יוכל בדרך כלל לשלוח עוזרת מחליפה, כך שלמרות זאת הבית יהיה נקי. כמו כן, אתם לא נדרשים לשלם עבור העוזרת ביטוח לאומי וגם לא תצטרכו לשלם לה פיצויים במקרה שתחליטו להפסיק להעסיק אותה, משום שבעל חברת הניקיון הוא זה שאמור לדאוג לכך עבורה. גם מול העוזרות האלה חשוב להסדיר מראש את השירותים שנכללים בעבודתן, כדי למנוע אי הבנות וכעסים מיותרים.

לסיכום – אין כל ספק, כי עבור מי שצריך עזרה בשמירה על ניקיון וסדר בבית, גלגל הצלה מבורך הוא האפשרות להעסיק עוזרת בית. שכר לשעה אין ספק שמגיע לה על עבודתה, רק חשוב ביותר לדעת מראש את כל הפרטים ולסכם מה יהיו השירותים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים