כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת מערכות סינון וטיהור מים בבית

רוצים לשתות מים נקיים באמת ולישון בשקט בלילה? התקנת מערכת סינון וטיהור מים היא התשובה המושלמת עבורכם. למה וכמה? על כל זאת ועוד – במאמר שלפניכם.

25/05/2015

ללכת על הצד הבטוח

ללכת על הצד הבטוח
משרד הבריאות יוצא חדשות לבקרים בהודעות שונות וחלקן גם משונות על איכות המים שלנו. פעם נאמר בהן שהמים שלנו איכותיים וראויים לשתייה, ופעם נאמר שהם מזוהמים ועלולים לסכן את הבריאות, בעיקר של אנשים עם מערכת חיסונית חלשה. האמת, כנראה, נמצאת במקום טוב יותר או פחות באמצע. כדי לא לקחת סיכונים – כדאי מאוד להתקין מערכת סינון וטיהור מים, גם בבית הפרטי שלכם.

סוגי מערכות טיהור וסינון מים

יש היום בשוק הרבה מאוד מערכות לטיהור ולסינון מים, חלקן כאלה שמטהרות את המים בברז אחד וישנן כאלה שמותקנות בסמוך לשעון המים הראשי, ומטהרות את המים שמגיעים לכל אחד ואחד מהברזים בבית. כמו כן, המערכות השונות נבדלות ביניהן גם באופן בו הן מבצעות את הטיהור. ישנן מערכות המבוססות על פילטרים מכניים בלבד, המסננים מוצקים כגון חול, אבנים קטנות וחלודה; אחרות מבוססות על סנן פחם, אשר מפיג ריחות לא נעימים, מוסיף טעם למים וסופח אליו כלור וחומרים אורגניים, ויש מערכות סינון וטיהור מים הפועלות בשיטת האוסמוזה ההפוכה, הכוללות גם סנן מכני וסנן פחם, ובנוסף דואגות להרחקת מתכות.

עלויות משתנות

לכל סוג של מערכת טיהור וסינון מים ביתית יש עלות אחרת; המערכות הפשוטות יותר יהיו גם הזולות ביותר, ומחירן יכול להגיע לכמה מאות בלבד. המערכות המורכבות יותר יעלו כמובן יותר, ומחירן יכול להגיע לאלפי שקלים. חשוב לזכור, כי כאשר מתקינים מערכת לסינון וטיהור של מים בבית, ולא משנה מאיזה סוג, יש לשמור על תחזוקה נאותה שלה על מנת להמשיך ליהנות ממים מסוננים ומטוהרים. תחזוקה לקויה, שנגרמת בדרך כלל כתוצאה מאי החלפת סנן בזמן, עלולה להביא לכך שחיידקים ושאר מרעין בישין יצליחו להסתנן אל המים, ובסופו של דבר יגיעו אל הגוף שלכם – הדבר שאותו ניסיתם למנוע. לכן, אם אתם רוכשים מערכת, קחו בחשבון שאחת לתקופה תצטרכו להחליף סנן, וכך תמשיכו ליהנות מכל היתרונות – לאורך זמן.

מה עוד חשוב לדעת לפני רכישת מערכת טיהור וסינון מים ביתית?

חשוב מאוד לוודא שהחברה המייצרת את המערכת פועלת על פי כל דרישות התקן ושלמערכת עצמה יש תו תקן מוכר. על מנת שלא ללכת שולל אחרי שרלטנים למיניהם שרוצים להרוויח על חשבונכם, מומלץ מאוד ליצור קשר עם מכון התקנים ולשאול האם המערכת המסוימת שאתם מתכוונים לרכוש אכן עומדת בדרישות התקן.
אין ספק שרכישת מערכת סינון וטיהור מים ביתית ותחזוקתה הנכונה יבטיחו שתשתו מים מטוהרים ובריאים יותר, ושתוכלו לישון בשקט בלי לדאוג ובלי בקבוקים של מים מינרלים שמצטברים בארון שמתחת לכיור. בצעו רכישה נכונה ונבונה, ותיהנו משתייה של מים מטוהרים ובריאים. לחיים!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים