כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חמשת המשרות המבוקשות ביותר בתחום ההייטק והביוטק

בחירת מסלול לימודים היא בין ההחלטות החשובות בחיים:

27/05/2015
יש מגוון רחב של שיקולים המעורבים בהחלטה ובין היתר מצופה מאיתנו להתייחס לרמת השכר, העניין, היכולות האישיות, המקצועיות וכמובן הניסיון והידע. יחד עם זאת, ניתן גם להיעזר בסקירת המשרות המבוקשות ביותר בתחום ההייטק והביוטק וכך לקבל החלטה טובה יותר:

1. קלינטק

זהו מונח כללי המציין שירותים שמטרתם שיפור הביצועים התפעוליים של החברה, הארגון או העסק. מלבד שיפור הביצועים התפעוליים, אנשי מקצוע בתחום של קלינטק עוסקים בהפחתת עלויות, תשומות, צריכות אנרגיה וייצור פסולת או זיהום אוויר. המקצוע מבוקש גם בגלל עלייה במודעות לאיכות הסביבה וגם בשל הצורך של ארגונים ותאגידים. קלינטק גם כולל מגוון רחב של מוצרים ושירותים שנועדו לספק ביצועים אופטיאליים בעלויות מינימאליות.

2. ביוטק

אי אפשר לדבר על המקצועות המבוקשים במשק מבלי להזכיר את הביוטק. זהו תחום חדש יחסית, הזוכה להצלחה בקרב סטודנטים צעירים ואנשי מקצוע ותיקים. ביוטק הוא קיצור למונח "ביוטכנולוגיה", בו מתמקדים במחקר ופיתוח יישומי לניצול תהליכי החיים במערכות ביולוגיות לצורך בחינה מחדש של ייצור מוצרים. במילים אחרות, התחום מצליח לשלב בין ביולוגיה וטכנולוגיה והוא מייצג במידה רבה את דור העתיד.

3. הנדסה

ברשימת המקצועות המבוקשים יש גם תפקידים ותיקים יחסית שמצליחים לשמור על מעמדם. דוגמא טובה לכך היא מקצוע ההנדסה, בו ניתן להשיג משכורות גבוהות כבר בתור עובדים מתחילים. הביקוש העיקרי בתחום ענף ההנדסה הוא עבור מהנדס תוכנה, מהנדס חשמל ואלקטרוניקה, מהנדס תעשיה וניהול, מהנדס מכונות, מהנדס ביוטכנולוגיה, מהנדס חומרים ומהנדס אזרחי.

4. מחשבים

מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על ביקוש של מעל 10,000 משרות חדשות במחשבים מדי שנה. זהו התחום שגדל במהירות הרבה ביותר, גם בהשוואה למקצועות ותיקים או בסיסיים יותר. בתחום המחשבים הביקוש לעובדים הוא פונקציה של תחרות בין ארגונים וחברות. התחרות מחייבת את החברות להעסיק עובדים מיומנים, שמסוגלים לייצר עבורם יתרון יחסי. מעבר לכך, בתחום הזה הביקוש גם לא צפוי להשתנות בשנים הבאות.

5. מכשור רפואי

ביקוש לא פחות מרשים מופיע בתחומים הקשורים למכשור רפואי. השימוש במכשור מן הסוג הזה נמצא במגמת עלייה בארץ, באירופה ובארצות הברית, ולאחרונה הוא הגיע גם למדינות מתפתחות. אנשי מקצוע בתחום המכשור הרפואי זוכים להתעניינות מצד חברות פרטיות ובתי חולים ציבוריים. הביקוש מאפשר סינון בין אנשי מקצוע והוא מחייב שמירה על סטנדרטים גבוהים מאוד של בקרת איכות. בנוסף, התחום של מכשור רפואי מצליח גם הוא לשלב בין הייטק וביוטק. הוא מייצר ערך מוסף עבור בתי החולים ויכול להציל חיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים