כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השיקולים שינחו אתכם בקניית דוד שמש יד שניה

האם אתם מעוניינים בדוד שמש עבור הדירה שלכם? אם כך, יש להניח שאתם מתחילים לבדוק את כלל האפשרויות, ובמסגרת הזו, הבנתם שיש לכם את האפשרות לקנות דוד שמש מיד שניה. זו אפשרות שלא כל הישראלים מודעים אליה, אך בשנים האחרונות, היא הולכת ומחלחלת בקרב יותר ויותר אנשים.

27/05/2015
היתרון הברור ברכישת דוד שמש יד שניה הוא ברור כמובן - הוא זול משמעותית מדוד חדש, וכשהמחיר ההתחלתי של הדודים החדשים מגיע לאלפי שקלים, ההנחה יכולה להיות משמעותית. אולם, מעבר למחיר, אילו שיקולים נוספים צריכים להנחות אתכם בעת בחירת הדוד? איך תדעו שאתם בוחרים בדוד שמש איכותי?

כמה שיקולים שיש לשים לב אליהם בעת בחירת הדוד

● מי מוכר אותו?

שימו לב שיש כיום שני גורמים אפשריים שיכולים להציע לכם דוד שמש מיד שניה. גורם הראשון הוא פרטי לגמרי - אלו אנשים אשר מוכרים את הדוד שלהם מסיבות שונות (עליהן נפרט בהמשך). מטבע הדברים, אלו גורמים שיש להתייחס אליהם ביותר חשדנות – הם בעצמם לא תמיד מכירים היטב את הדוד שלהם, והם לא יכולים לספק לכם אחריות על הדוד. הגורם השני, אלו גורמים מקצועיים מהתחום של הדודים - אלו אנשים שמספקים לרוב שירותי תיקון והתקנה לדודי שמש ודודי חשמל, ובין השאר, גם מוכרים דודים חדשים וישנים כאחד - ואלו כמובן, גורמים שנחשבים ליותר אמינים בתחום.

● למה הם מוכרים אותם?

בהנחה שאתם פונים לאנשים פרטיים, יש לבדוק ולברר, מדוע הם בכלל רוצים למכור את דוד השמש שלהם. כמובן שאם אין שום סיבה נראית לעין הרי שיש רק אפשרות אחת - הוא פשוט לא טוב, והם חושבים לעשות כסף על הגב שלכם. לכן, חשוב לראות אם יש להם סיבה טובה. מה יכולה להיות סיבה טובה? למשל, הם יכולים להסביר לכם כי משפחתם התרחבה מאד בשנים האחרונות, והם רוצים לקנות דוד שמש גדול יותר - ולכן רוצים להיפטר מהדוד הישן - ואם אתם למשל זוג צעיר, לכם זה יכול להתאים מאד. כמו כן, מכירה של בית פרטי למשל, יכולה לגרור איתה מכירה של דברים שמותקנים עליו - כולל דוד השמש. במקרים הללו, אין סיבה לחשוד במוכרים.

● לבדוק אותו מבפנים

כשאתם רוכשים דוד שמש מיד שניה, כדאי מאד לבדוק אותו מבפנים. אם הוא כבר בן כמה שנים, כדאי לראות שאין בתוכו התפתחות של קורוזיה, שעלולה מאד לפגוע בו, ויש לראות האם יש בו חלקים שכבר הופכים להיות רגישים. לרוב, בדודים בני למעלה משנתיים יש סיכון כזה.

והעיקר - לבחור תמיד בזהירות

זכרו כי בדודים מיד שניה יש פוטנציאל אדיר להצלחה - במחיר זול, תקבלו דוד מעולה שישרת אתכם שנים ארוכות. עם זאת, חובה לבצע את הבחירה בזהירות, כדי לוודא שלא רכשתם חתול בשק.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים