כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד לבחור מתנות לעובדים?

רוצים להשקיע בצוות העובדים? בחרו בקפידה את מתנות החג שלהם

28/05/2015
בחירת מתנות לעובדים משפיעה על המוטיבציה שלהם ועל שביעות הרצון מהמשרה. מעסיקים שרוצים לבחור היטב את המתנות צריכים לשים לב למספר נקודות חשובות:

א. התאמה בין אופי המתנה לקהל היעד – הדבר החשוב ביותר הוא להתאים בין אופי המתנה לבין קהל היעד. מתנות המיועדות לעובדים במוסדות ציבוריים, מפעלי תעשייה או תאגידים גדולים הן לא המתנות המיועדות לעובדי הייטק או עובדים צעירים. התאמה בין אופי המתנה לקהל היעד תשפר את אחוזי ההצלחה ותעלה חיוך על שפתי העובדים.

ב. איזון בין מתנות לעובדים זוטרים ומנהלים – מעסיקים צריכים להחליט האם הם יוצרים איזון בין מתנות לעובדים זוטרים לבין מתנות לשדרה הניהולית. היתרון של איזון מן הסוג הזה הוא יצירת תחושת גיבוש ואחידות, אך החיסרון עלול להיות עוגמת נפש של המנהלים. כל מעסיק צריך לקבל החלטה סובייקטיבית הנובעת משיקולים כמו כמות העובדים, רמות הדרג וההקצאה הכספית.

ג. ערך מוסף – השאיפה היא לרכוש מתנות מקוריות עם ערך מוסף לא מומלץ להסתפק במתנות שגרתיות כמו מארזי שוקולדים, שוברי זיכוי וכן הלאה. הערך המוסף יכול לבוא לידי ביטוי במיתוג של המתנות או אפילו בברכה אישית לכל עובד. יחד עם זאת, כאן יש משמעות לגודל החברה ולכמות העובדים. בחברות גדולות קשה להשיג ערך מוסף למתנות אולם בכל זאת חשוב להשקיע בו.

מה התקציב למתנה איכותית?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, מתנה איכותית לא נקבעת לפי המחיר. יש הרבה מתנות שניתן לרכוש בתקציב נמוך ועדיין להפתיע את העובדים. מנגד, מעסיקים שלא מפעילים את מערכת השיקולים הנכונה עלולים למצוא את עצמם נושאים בהוצאות כבדות על מתנות בנאליות. התקציב למתנה איכותית נקבע לפי סוג האירוע, כמות העובדים וההרגלים שנקבעו בעבר. אין טעם לשנות לחלוטין את ההתנהלות של החברה מדי שנה או חג וחשוב לשמור על עקביות.

לסיכום, כדי לבחור מתנות לעובדים צריכים מעסיקים לשים לב לאופי קהל היעד. לאחר מכן עליהם לקבל החלטה לגבי איזון בין מתנות לעובדים זוטרים ומנהלים, לחפש מתנה עם ערך מוסף ובעיקר לשמור על התקציב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים