כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדריך הקיץ לבעלי הכלבים- איך משפרים את חיי הכלב

ארצנו הקטנה מתאפיינת במזג אוויר חמים רוב ימות השנה. לקיץ הישראלי יש המון יתרונות, אך עבור הכלבים וההולכים על ארבע- גם המון סיבות לדאגה. רובנו נמצאים רוב שעות היום בקרבת מזגן, מצננים את עצמנו בשתיית מים מינרליים ומשתדלים לא לטייל דקות ארוכות מחוץ לבית, מפאת הרצון לא להזיע ולסבול מהחום הרב, אך בכל הנוגע לכלבים- רבים מאיתנו אינם מיישמים את אותם פעולות עבורם ובנוסף לחום והלחות הכלבים סובלים מטרדות קיץ נוספות.

05/08/2012

טיולים מחוץ לבית- סכנה לכפות הרגליים

כפי שאנו בני האדם לא צועדים על פני אספלט לוהט בקיץ עם כפות רגליים יחפות מפני שההליכה תכאב ותגרום לכוויות- כך בדיוק גם אצל הכלבים. לא תמיד ניתן להבחין בסבל בו נמצאים הכלבים שהולכים על המדרכות החמות במשך דקות ארוכות, אך מדובר במצב מאוד לא נעים עבורם שעלול גם להוביל לכוויות ולתחושות צריבה. דאגו ללכת בשעות היום באזורים מוצלים ולא להאריך את הטיול באזורים חמים.

מכת חום- בעיה שיש להיזהר ממנה

הימצאותנו מתחת לכיפת השמיים שעות מרובות בתקופת הקיץ לרוב מניבה תחושות לא נעימות. הדבר מחמיר כמובן כשאין בקרבתנו מים טריים. עבור הכלבים- מדובר בסכנה כפולה, שכן מערכת קירור הגוף שלהם אינה טובה כמו של בני האדם ומספיקה לעיתים שעה שלמה של שהות בשמש בכדי שיהיה חשש שחטפו מכת חום. הבעיה עלולה לגרום לסחרחורות, כאבים וגם עלפון ותחושת תשישות קשה עבור ההולכים על ארבע. בכדי למנוע את הבעיה הקפידו לטייל עם כלבכם באזורים מוצלים ודאגו כי ישתה מים.

קוצים, פרעושים ושאר מזיקים

רוב החרקים, הזוחלים והמעופפים מתרבים ומתנחלים בבתי ארצנו בעיקר בתקופת הקיץ. כולנו מכירים את הבעיה של נמלים שמגיחים עם פרוץ הקיץ באזור המטבח והסלון, לכן חשוב לזכור שגם הטפילים שנדבקים לפרוות בעלי החיים- מתרבים בעיקר בתקופה זו. איך מתמודדים עם התופעה? חשוב להתייעץ עם וטרינר שימליץ לכם על הטיפול המתאים לכלבכם. כיום ישנם טיפולים שונים שעוזרים להתמודד עם התופעה ובהם תרסיסי הדברה, קולרים מיוחדים וגם אמפולות (שלרוב נתפסות כמועילות בהרבה מהיתר). חשוב להבחין ולשים לב אם כלבכם מתגרד יותר מהרגיל, שכן המצאותם של קרציות וטפילים על הפרווה יכולה להניב לא רק חוסר נוחות עצומה, אלא גם בעיות שונות שנגרמות כתוצאה מהגרד והשפשופים בעור.
בעיה נוספת היא הקוצים שנדבקים לפרוותו של כלבכם ומכאיבים לו מאוד. קוצים אלו הנקראים גם מלענים, יכולים לחדור לכפות הרגליים, לאזור החלציים או לפי הטבעת ולהסב נזק רב. במידה וכלבכם סובל מהופעה של קוצים, נסו להוציא אותם בעצמכם, אך אם ההוצאה היא קשה- אל תתעקשו וקחו אותו לוטרינר שיבצע זאת עם הרדמה והרגעה של העור.

הכתבה באדיבות דוגפיקס- חנות לאנשים שאוהבים חיות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים