כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס הדרכת תנועה בגיל הרך

מהו קורס הדרכת תנועה בגיל הרך? מה למדים בו ומהם תנאי הקבלה אליו?

28/05/2015
הדרכת תנועה בגיל הרך מומלצת על ידי רופאי משפחה, אנשי מקצוע מומחים להתפתחות הילד. הדרכה מן הסוג הזה תורמת במגוון רחב של היבטים:

• הכרת הגוף
• שיפור מרכיבי התנועה בגיל הרך
• יישום שיטות ועקרונות נכונים להדרת תנועה
• פיתוח רגישות למאפייני הגוף

מי שרוצה לעבור קורס הדרכת תנועה בגיל הרך נדרש לעמוד בתנאי קבלה. התנאים משתנים בין מוסדות הלימוד ותלויים במסלול הנבחר על ידי הסטודנט. תנאי הקבלה השכיחים כוללים ראיון אישי ומבחן מעשי. מטרת הראיון האישי היא לבדוק את כושר העמידה וההדרכה של ילדים בגיל הרך, בעוד המבחן המעשי בודק את כישורי התנועה של המועמד. רק בעזרת בדיקת כושר העמידה וכישורי התנועה ניתן להבטיח הדרכה אפקטיבית עבור הורים וילדים בגיל הרך.

למה כדאי לעבור קורס הדרכת תנועה בגיל הרך?

קורס הדרכת תנועה בגיל הרך יכול להיות נקודת הפתיחה לקריירה מתגמלת ומאתגרת. ראשית, לאחר הקורס וקבלת תעודת מדריך ניתן להצטרף כשכיר לחברות העוסקות בתחום. החברות מלוות משפחות וילדים בגיל הרך לאורך שנים ותוך יישום עקרונות פיזיולוגיים, אורטופדיים ועוד. שנית, יש הרבה מדריכים המסיימים את הקורס במטרה לפתוח עסק עצמאי. שלישית, יש מדריכים המשתלבים במערכת החינוך וההוראה של גנים, בתי ספר, קייטנות, חוגים ועוד.

הצורך בקורס הדרכת תנועה בגיל הרך נובע מכך שמדובר על פעילות בסיסית וחיונית. תנועה נכונה בגיל הרך מפתחת את השרירים, תורמת לדימוי העצמי ומשפרת את הביטחון של ילדים ותינוקות. התנועה מאפשרת התפתחות תקינה ולאחר מכן מסייעת לילד להתקבל בחברה. מעבר לכך, יש לזכור כי התנועה מהווה עבור ילדים בגיל הרך אמצעי תקשורת. הם משתמשים בתנועה כתחליף לדיבור ומנצלים את הגוף להשגת מטרות ומילוי צרכים.

קורס הדרכת תנועה בגיל הרך מתאים לכל מי שמתעניין בתחום וחושב לעבוד בו. הוא יכול לעלות בקנה אחד עם הצרכים של חיילים משוחררים, אמהות טריות, גננות ומורות. הקורס גם מיועד לבעלי קריירה שנייה ושלישית המחפשים אחר שינוי. הקורס נערך במתכונת מצומצמת והוא כולל שילוב תכנים תיאורטיים ומעשיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים