כרגע באתר
3
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תנאי קבלה לעבודה באבטחת מידע

כיצד ניתן להתקבל לעבודה באבטחת מידע? מהם הדרישות המוקדמות ומה למדים במהלך העבודה עצמה?

28/05/2015
תפקידי אבטחת מידע מחייבים עמידה בקריטריונים מחמירים. מטרת הקריטריונים היא להבטיח קבלה של עובדים מוכשרים, מקצועיים ומנוסים המסוגלים לשמור על אמינות וסודיות. יחד עם זאת, תנאי הקבלה משתנים בין המעסיקים והחברות. ההבדלים הגדולים ביותר קיימים בתנאי הקבלה לעבודה באבטחת מידע במוסד רשמי וציבורי, לבין תנאי הקבלה לעבודה בחברה פרטית.

אלו תנאי הקבלה הבולטים המשותפים לעבודה באבטחת מידע כמעט בכל מקום בארץ ובעולם:

א. גיל – קשה להשיג עבודה באבטחת מידע מתחת לגיל 21. מלבד מקרים חריגים של זיהוי עובדים עם כישרון יוצא דופן, הגיל המקובל לעבודה אמור לאפשר אחידות ברמת המועסקים. הגיל הוא תנאי קבלה אותו כדאי לברר מראש ועוד טרם הגשת המועמדות.

ב. הכשרה מקצועית – עבודה באבטחת מידע מחייבת הכשרה מקצועית ענפה. ההכשרה יכולה להיות אקדמית, או לחילופין לבוא לידי ביטוי בקורס ייעודי וממוקד. במהלך הכשרה מקצועית נחשפים המועמדים לפיתוחים האחרונים בתחום אבטחת המידע, לגרסאות החדשות של מערכות מידע ולעבודה בסביבה טכנולוגית דינאמית וגמישה.

ג. ניסיון מעשי – ניסיון מהווה יתרון בקבלה לעבודה באבטחת מידע. הניסיון מעיד על מחויבות של המועמד ועל היכרות עם התקלות הנפוצות. מצד שני, יש חברות המעניקות יתרון דווקא למועמדים טריים המגיעים מיד לאחר סיום ההכשרה. בחברות אלו מעדיפים להעביר את העובדים הכשרה פנימית, אך מתנים את ההעסקה בהתחייבות לתקופה מסוימת.

איך משפרים את סיכויי הקבלה?

מועמדים שרוצים להתקבל לעבודה באבטחת מידע צריכים קודם כל להבין מה נדרש מהם. אין טעם לבזבז זמן, אנרגיות וכסף על הגשת מועמדות למשרות לא רלוונטיות. אפשר לקרוא מידע המופיע באתרי אינטרנט ולהתייעץ עם חברים, בני משפחה או קולגות. רצוי לברר גם על תחום ההתמחות הספציפי של החברה ועל מאפייני המשרה בתחום אבטחת מידע

ניתן להתקבל לעבודה הקשורה לאבטחת תשתיות מיחשוב, אבטחת יישומים ותוכנה, ניהול וארגון יחידות אבטחת מידע, אבטחה פיזית ועוד. זהו אחד התחומים המתקדמים בעולם ורשימת המשרות מתעדכנת מדי שנה. שיפור סיכויי הקבלה מתבצע רק באמצעות היכרות עמוקה עם התפקידים ועם דרישות המשרה הרשמיות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים