כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי תקשורת מחשבים

תקשורת מחשבים היא בין התחומים המתפתחים במהירות הגבוהה ביותר בעידן המודרני, שזכה זה מכבר לכינוי המתבקש כל כך, "עידן המידע".

31/05/2015
אי לכך, אין זה פלא שכיום ניתן ללמוד את התחום במגוון רחב ביותר של מסגרות לימוד. בין היתר מדובר בלימודי הנדסה, לימודים חוץ אקדמאיים, לימודי הנדסאות ועוד. במאמר שלפניכם נפרט אודות המסלולים השונים שבהם ניתן ללמוד את התחום המרתק והחשוב הזה.

קורס מבוא לרשתות תקשורת מחשבים באוניברסיטה הפתוחה

קורס מבוא לרשתות תקשורת מחשבים הנלמד במסגרת האוניברסיטה הפתוחה הוא קורס בהיקף של שש נקודות זכות אקדמיות. מטרת הקורס להציג בפני הסטודנטים את העקרונות העומדים בבסיס רשתות תקשורת המחשבים ולספק להם כלים לניתוח מתמטי של פרוטוקולי התקשורת השונים. הקורס מבוסס ברובו על מודל שכבות, המזכיר מאוד את מודל TCP/IP, שמחלק את רמות ההפשטה סך הכול לחמש שכבות.

נושאי הלימוד העיקריים הם מבוא לרשתות תקשורת ולמודל חמשת השכבות, השכבה הפיסית, שכבת הערוץ, שכבת התובלה ושכבת היישום. על מנת להתקבל לקורס יש לעמוד בתנאי קבלה מסוימים הכוללים עמידה בדרישות האנגלית ואישור על מעבר קורס אקדמי הקשור לנושא, כמו לדוגמה הסתברות לתלמידי מדעי המחשב, תורת ההסתברות, מבוא לסטטיסטיקה ולהסתברות לתלמידי מדעים ועוד.

הנדסת תקשורת – תחום התמחות ראשי לתואר ראשון

הנדסת תקשורת נלמדת כנושא ראשי לתואר ראשון במוסדות אקדמיים בודדים בישראל, כשבין היתר מדובר במכון הטכנולוגי חולון. לימודי הנדסת תקשורת משלבים בין תחומי ידע נרחבים הקשורים לתקשורת כמו לדוגמה תקשורת סלולרית, תקשורת מחשבים, תקשורת רדיו, תקשורת אופטית ועוד. הסטודנטים מוזמנים לבחור באחת מתת ההתמחויות הבאות: עיבוד אותות ומולטימדיה, תקשורת נתונים, תקשורת RF ואנטנות ותקשורת רדיו.

קורס טכנאי מחשבים PC ורשתות תקשורת במכללת ג'ון ברייס

קורס פופולארי זה בא לעולם בעקבות הביקוש הגדול בשוק העבודה לטכנאים שיודעים להתמודד עם טווח רחב של מערכות הפעלה וציוד חומרה, המסוגלים לפתור מגוון תקלות באופן עצמאי בשטח. הקורס מאפשר גם לאנשים ללא כל רקע קודם בתחום המחשבים ורשתות המחשבים להפוך תוך זמן קצר יחסית לטכנאים מוסמכים.

הקורס נלמד במסגרת לימודי ערב או בוקר במתכונת של שלושה מפגשים מדי שבוע כשסך הכול היקף הקורס הוא 285 שעות. תוכנית הלימודים כוללת בין היתר את הנושאים הבאים: כוננים ומערכות קבצים, הכרת מבנה המחשב, התקנת רשת ביתית, מעבדות, ניהול שרת 2012 ועוד.

קורס ניהול רשתות תקשורת MCSA ו-CCNA במכללת נס

מכללת נס מפעילה שורה ארוכה של הכשרות מקצועיות במגוון רחב של מקצועות נדרשים, כשבין היתר מדובר בניהול רשתות תקשורת מחשבים. מטרת הקורס היא להכשיר מנהלי רשתות שיוכלו בעתיד לתכנן, להקים וכמובן שגם לנהל מערכות מידע ארגוניות מבוססות windows server 2008. היקף הקורס הוא 440 שעות לימוד אקדמיות והוא מתאים עבור סטודנטים בעלי הבנה בסיסית במחשבים, השולטים בשפה האנגלית ומעוניינים לרכוש ומומחיות וידע בתחום רשתות התקשורת והמחשבים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים