כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי עיצוב פאות

מהו קורס עיצוב פאות, מהם הנושאים הנלמדים ומהן דרישות הקבלה אליו.

31/05/2015
עיצוב פאות דורש שילוב בין רקע תיאורטי וניסיון מעשי. בקורסים העוסקים בעיצוב פאות מתמקדים בתהליך הכשרה ארוך ויסודי. במהלך הקורס נלמדים נושאים מגוונים כגון:

א. אביזרי שיער – לימודי עיצוב פאות מחייבים היכרות בסיסית וראשונית עם סוגים שונים של אביזרי שיער. לאחר מכן מיישמים הסטודנטים את החומר ולומדים על יצירת פסים עם נייר כסף, מיזוג צבעי שיער לתוך פאה וחיבור השיער לרשת הבסיס.

ב. התאמת פאה למבנה הקרקפת, הפנים והאיפור – ההיבט הדקורטיבי של לימודי עיצוב פאות מתייחס למבנה הקרקפת, הפנים וסוג האיפור. המטרה בנושאי הלימוד הללו היא לעזור לאנשי מקצוע לבצע התאמה אישית של הפאה עבור גברים ונשים. בנוסף, לימודי עיצוב פאות כוללים שימוש נכון בגומיות, כלים ליצירת סקין, הכרת מבנה הפאה ואבחון סוג השיער.

ג. ספרות וחפיפה – לימודי עיצוב פאות מקבילים בנושאים רבים ללימודי עיצוב שיער, ספרות, טיפוח וקוסמטיקה. בכל הנושאים הקשורים לעיצוב פאות לומדים בין היתר גם את תורת הספרות ואת הכלים הנכונים לסירוק, ריכוך וחפיפה.

קהל יעד ותנאי קבלה

קהל היעד העיקרי של לימודי עיצוב פאות כולל גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. אפשר להצטרף לקורס מיד אחרי הצבא על מנת לקבל תפקיד במכון קוסמטיקה וטיפוח, ניתן לברר לגבי הקורס לצורך פתיחת עסק עצמאי ותמיד אפשר להרחיב את הידע הקיים עם קורס מקיף ויסודי. מבחינת תנאי קבלה, בחלק ממוסדות הלימוד יש צורך בראיון קבלה כתנאי לכניסה. הראיון עוזר לבחון את מידת ההתאמה של המועמד והוא מאפשר סינון אפקטיבי והכרחי.

עם תום הקורס יש אפשרות להשתמש בידע המעשי לצורך התאמת פאות לשני קהלים. הקהל הראשון כולל נשים דתיות וחרדיות המעוניינות לשמור על צניעות לפי ההלכה היהודית. הקהל השני כולל גברים ונשים שסובלים מהתקרחות ומשתמשים בפאות כפתרון אופנתי. התאמת פאות נכריות משפרת את תחושת הביטחון של גברים ונשים והיא מונעת תחושות קשות של דימוי עצמי נמוך.
לסיכום, לימודי עיצוב פאות מתייחסים לכל הסוגיות המתעוררות במהלך העבודה. הקורסים נלמדים במכונים בכל רחבי הארץ והם מתאימים לקהל יעד מגוון.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים