כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שיקולים שצריך לשקול בעת קניית מזגן יד 2?

מי שמעוניין כיום במזגן לבית שלו, לא חייב לקנות בהכרח מזגן חדש. יש כיום שוק גדול מאד של מזגנים יד שניה - ולמעשה נראה שאנשים רבים מנצלים את האינטרנט בדיוק למטרה זו, ומציעים שפע של מזגנים כמעט מכל דגם ומכל שנת ייצור.

31/05/2015
. עם זאת, אתם בתור צרכנים נבונים, לא תרצו כמובן כל דגם של מזגן שיציעו לכם. יכול להיות שאתם גם מחפשים דגם ספציפי או טכנולוגיה מסוימת (למשל, של מזגן vrf בטכנולוגיה מתקדמת במיוחד), ומעוניינים לרכוש אותו. אולם, גם אם אינכם יודעים בדיוק איזה סוג של מזגן אתם מחפשים, עדיין חשוב מאד שתשימו לב מהם השיקולים שצריכים להנחות אתכם, בבואכם לרכוש מזגן מיד שניה.

כך תבחרו במזגן אמיר ואיכותי

● מהו גיל המזגן?

יש הבדל משמעותי מאוד בין מזגן בן חצי שנה לבין מזגן בן שש שנים. מדובר למעשה, על שני מזגנים מעולם אחר לחלוטין. ישנם לא מעט מזגנים שנעשה בהם שימוש לתקופה קצרה, אך לאחר מכן הם נמכרים - אפשר שזה בגלל שהם לא נתנו מענה מספק למקום המקורי (למשל - הם מתאימים לקירור של חדר קטן, ולא של סלון ענק), או מטעמים של מעבר דירה, ועוד סיבות אחרות. מבחינה זו, מזגנים חדשים יותר, הגם שהם מיד שניה, נחשבים כמובן אמינים יותר, ולרוב מצוידים בטכנולוגיות חדשות יותר (במקרים רבים, קל יותר למצוא מזגן vrf שהוא חדש מאשר ישן). המזגנים הוותיקים יותר הם סיפור אחר - וצריך להתייחס אליהם בזהירות. לעתים ירצו למכור אותם כי הם כבר מתחילים להיות שחוקים. חובה בכל מקרה לבדוק את המזגן ולראות איך הוא מתפקד ולחשוב האם הוא מתאים לכם, גם אם המחיר שלו מפתה.

● אל תשכחו את עלויות ההתקנה והפירוק

אם אתם רוכשים מזגן יד שניה שכבר מותקן במקום מסוים (ולא כזה שמעולם לא יצא מהאריזה), אל תשכחו שלצד המחיר המפתה, עליכם לקחת בחשבון את העלויות של הפירוק שלו מהמקום המקורי, והתקנתו אצלכם. כמו כן בחלק מהמקרים, יהיה עליכם לקנות מדחס חדש עבור המזגן, ובקיצור - זה מוסיף לעלויות המקוריות. אלו נתונים שתמיד יש לשים לב אליהם, ולשים בחישוב הסופי.

לבחון את הדגם

תמיד כשאתם רוכשים מזגן - ועל אחת כמה וכמה אם הוא יד שניה, יש לבדוק היטב מאיזה דגם הוא. כדאי לראות האם מדובר על מזגן vrf או על מזגן עם טכנולוגיה ישנה יותר. כדאי לשים לב מהי יכולת התפוקה שלו. ככל שלמזגן יש תפוקה טובה יותר - כך הוא יכול להפיק יותר חום או קור - אך לבזבז פחות חשמל, ומבחינתכם מדובר על מזגן טוב יותר. שימו לב בנוסף כי מדובר על דגם שאיננו מרעיש. אם תקפידו על הכללים הללו, אנו בטוחים שתוכלו למצוא מזגן מעולה בקלות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים