כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

למה לדמיין שאפשר להגשים? עיצוב הבית

אנשים רבים מדמיינים לעצמם את החיים בבית חלומות, בית שנראה טוב יותר, מואר יותר, נעים יותר.

04/06/2015
. אנשים רבים אוהבים לדמיין לעצמם בית שנראה כאילו יצא בזה הרגע מתוך מדפי המגזינים לעיצוב, מתוך ערוץ החיים הטובים או מתוך כתבת צבע על חיי העשירים והמפורסמים. למעשה, כדאי לדעת שאפשר להפסיק לדמיין ולהתחיל לעשות. עיצוב הבית יכול להתבצע כיום בצורה הרבה יותר נגישה, בין אם באופן מקצועי ובין אם באופן עצמי.

אסתטיקה והרמוניה

על מנת להצליח בעיצוב הבית לא חייבים להיות בוגרי האקדמיה לעיצוב. עם זאת, לא יזיק גם להבין כמה היבטים חשובים ועקרונות בעיצוב נכון. כאשר רוצים להצליח בעיצוב הבית, כדי להקפיד על סידור נכון של החדרים והאביזרים השונים. סידור נכון כולל יצירת הרמוניה ובמילים אחרות – יחס נכון בין הפריטים השונים בחלל נתון.
ההרמוניה נוצרת כאשר לא קיימת תחושה של עומס, כאשר דברים מסודרים נכון, עם הדגשה של מוטיב מרכזי אחד בכל סביבה או בכל חדר. עם זאת, עיקרון חשוב נוסף בעיצוב הבית באופן אסתטי כולל גם יכולת לשבור את הסדר הנכון, בזווית מסוימת. כאשר ההרמוניה מתקיימת, בחירה בפריט מסוים, בעיצוב מסוים, בתכנון התאורה כך שתהיה גם שבירה של הסדר יכולה להדגיש את מוטיב הסדר וההרמוניה.

יהי אור!

אמצעי חשוב ובדוק לעיצוב הבית הוא שימוש נכון בגופי תאורה. כיום, נהוג לראות בתאורה מרכיב חשוב לא פחות מאביזרי ריהוט שונים ולמעשה – גופי תאורה רבים מעוצבים באופן רב רושם למדי. כיום, ניתן לעשות שימוש בגומחות תאורה, ספוטים, נברשות, תאורה עילית, תאורה תחתית ושילובים נוספים, בהתאם לסגנון המועדף, גודל הבית, סדר הריהוט, אביזרי הנוי.
לבעלי מרפסת או גינה - ניתן להתאים גם תאורת חוץ יפה ויש אפשרות לשלב גם מערכות שליטה ובקרה ומפסקים מעוצבים עם יופי משלהם.

חיפוי, מידוף, סידור

דרכים נוספות לשפר את עיצוב הבית כוללים פתרונות חיפויי נירוסטה מודרניים ויפים, שיכולים להתאים לסגנונות בניה שונים, לבית ולחוץ. חיפוי קירות פנימי או חיצוני הוא אמצעי רב רושם ביצירת סביבה מתוחכמת יותר ומרשימה יותר.
משמעות רבה יש גם לשימוש נכון בפתרונות מידוף ואחסון. אמצעים אלה מסייעים לשמור על סביבה מסודרת ומעוצבת, עד הפרט האחרון. כאשר ניתן, כדאי להשאיר מקום לחדר ארונות או לפחות לנישות קטנות שבהן ניתן לאחסן בגדים וחפצים שאינם בשימוש יום יומי. המשמעות של בית מסודר רבה ביותר ויש בכך כדי לשפר אסתטיקה ולהיטיב עם זרימת האנרגיה הטבעית בבית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים