כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה צריך לבדוק לפני שרוכשים ביטוח רכב?

בין אם מדובר בביטוח החובה, צד ג' או מקיף, הביטוח מהווה חלק בלתי נפרד מצרכי האחזקה של הרכב, אולי אף הבולט ביותר. בעוד רישוי הרכב והטיפול השנתי יעלו לכם בסביבות ה-2,000 שקלים, הרי שביטוח הרכב עתיד לעלות לכם הרבה יותר, ולכן כדאי שהבחירה בו תהיה משתלמת במיוחד, הן מבחינת המחיר ומידת הכיסוי והן מבחינת פרמטרים נוספים שנעלה בפניכם מיד. אז מה צריך לבדוק לפני רוכשים ביטוח רכב? להלן מספר דגשים.

07/06/2015

ללכת על הפרמיה הזולה ביותר? לא תמיד!

חשוב מאוד כי תגבילו לעצמכם את מקסימום גובה הפרמיה השנתית כאשר אתם באים לבחור ביטוח רכב. עם זאת, גם אם השגתם מחיר נמוך, שימו לב שהמחיר עצמו עשוי לעתים להסוות סעיפים שונים שאם יופעלו במהלך השנה, הם עשויים לגרום לכם להוצאה כלכלית בלתי מבוטלת. מבין הסעיפים המרכזיים הקשורים לכך ניתן למצוא את סעיף ההשתתפות העצמית. סעיף זה קובע כמה ייגבה מהמבוטח במקרים ספציפיים בהפעלת הביטוח כגון במקרי פגיעה בכלי רכב אחר, כאשר הרכב נגנב, מקרי טוטאל-לוס וכו'. יש לקחת בחשבון כי השתתפות עצמית גבוהה אמנם מורידה את מחיר הפוליסה אך היא אינה כדאית. יש למצוא את קו המשווה, להתפשר על השתתפות עצמית של עד 1,000 שקלים אך בוודאי שלא יותר מכך. שימו לב גם לכך שמחיר נמוך של פרמיית ביטוח רכב עשוי לנבוע מהיעדר כיסוי משפטי, כיסוי ללא רכב חליפי, הגבלה של טיפולי הרכב לאחר תאונה רק למוסכים מסוימים וקבלה של שירותי דרך מידי חברות שאינן מהמובילות בשוק.

להפחית את המחיר עוד יותר

להפחית את המחיר עוד יותר
דעו לכם כי פוליסות ביטוח הרכב בהחלט ניתנות ל"כיפוף" כלפי מטה תוך התחשבות במספר סעיפים. כך למשל תוכלו לבחור פוליסת ביטוח רכב שמבטחת אך ורק את הנהג, או מספר נהגים נקובים בשם, אופציה שמוזילה במידה משמעותית את גובה הפרמיה. האם בידכם טופס היעדר תביעות ב-3 השנים האחרונות? מה טוב! גם במקרים הללו תקבלו הנחה משמעותית. בנוסף, תוכלו לבחור פוליסה שמתאימה לשומרי מסורת ודתיים (אינה מכסה את ימי שבת) ופוליסות מיוחדות לנשים. שימו לב גם לכך שבמסגרת ביטוח החובה שלכם אינכם משלמים את מקסימום תקרת הביטוח שנקבעה על ידי המדינה עבור רכבכם.

היקף הכיסוי

חברות הביטוח לוקחות טווח בטיחות גדול מאוד כדי לעמוד לצד לקוחותיהן במקרה של תביעה. כך, למשל, ביטוח החובה אמור לוודא כי נזקי גוף ונפש, בכל היקף ועד למצב של מוות חלילה, יכוסו על ידי ה"פול", כך שלא ייגרם נזק כלכלי בלתי הפיך למבוטח. גם ברכישת ביטוחי צד ג' והמקיף, חשוב מאוד לדעת מהי תקרת חבות המבטח כלפי המבוטח. ביטוח רכב יכול להיות מאופיין בתקרה של מאות אלפי שקלים ועד מיליון שקלים לערך. לעולם אין לדעת לאיזה נזק אתם עשויים לגרום ועל כן יש לבחור בהיקף הכיסוי הגבוה ביותר.

בצעו סקר שוק!

חשוב מאוד לבצע סקר שוק מקיף בטרם רוכשים ביטוח רכב. לאחר קבלת שלוש עד ארבע הצעות, השוו את הפוליסות והחליטו אילו סעיפים הם החשובים לכם ביותר. זכרו להתמקח על המחיר או על קבלת הטבות שונות. בנוסף, אם רכבכם אינו ממוגן, שקלו להתקשר עם חברת ביטוח שאינה מתנה את תקפות הביטוח במיגון כזה או אחר. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים