כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לומדים משפטים? כך תבחרו התמחות בעריכת דין

בתום תקופת לימודים מפרכת של בחינות ומטלות, שיעורי בית ושעות אינסופיות של הקשבה בהרצאות, עומדת בפני תלמידי משפטים במוסדות האקדמיים השונים הבחירה הקשה ביותר: בחירת תחום ההתמחות הנכון עבורם. בעמוד שלפניכם תקבלו את המידע הדרוש לקבלת ההחלטה הנכונה ביותר בעבורכם.

07/06/2015

מהו התחום שמעניין אתכם ביותר?

מהו התחום שמעניין אתכם ביותר?
זה אמנם נשמע כמו קלישאה, אך ללכת אחרי הלב הוא לא דבר נדוש כלל כשמדובר בחיים עצמם. כשאתם בוחרים את ההתמחות שמתאימה לכם ביותר במטרה להפוך לעורכי דין מקצועיים, כדאי מאוד לבחור את התחום שקרוב ביותר ללבכם, את התחום שיש לכם בו עניין ואשר מושך ומעניין אתכם. מסיימי לימודי עריכת דין בוחרים פעמים רבות תחום התמחות לפי המלצות חבריהם, בני משפחתם או לפי מחשבה כלכלית כזו או אחרת ושוכחים את ההעדפה האישית שלהם לתחום הלימודים המועדף עליהם ביותר. כאשר אתם בוחרים מהלב ולא לפי צרכים או דרישות, אתם יכולים תמיד לזכור שאתם ביצעתם את הבחירה שלכם בעצמכם, אתם ולא אף אחד אחר. כשאתם זוכרים את העובדה הזו בלבכם, אתם יכולים להיות בטוחים שהמשך דרככם המקצועית יכולה להיות קלה הרבה יותר, ובשליטתכם המלאה, גם ברגעים הקשים. מה גם שהמוטיבציה שלכם להצלחה תגבר אם תעסקו בתחום שמעניין אתכם באופן אישי.

נגיעה אישית תמיד עוזרת

כשאתם מתלבטים לגבי תחום הלימודים הנכון ביותר בעבורכם, אתם יכולים להוסיף למשוואת הפרמטרים שעומדים לנגד עיניכם את הרובד שהופך את העניין לאישי ובכך לסייע לקבלת ההחלטה. מקרים אישיים שלכם או של חברים, בני משפחה שקרובים יותר לאחד התחומים מאשר לאחרים או נגיעה אישית באחד מתחומי ההתמחות האפשריים יכולים להיות הגורם שמקרב אתכם אל ההחלטה ומאפשר לכם לקבל אותה במלואה. הנגיעה האישית במקצוע שבו בחרתם להתמחות תורמת רבות לחיבור שאותו אתם מרגישים למקצוע ולעבודה שלכם, ולכן היא גורם חשוב ביותר בו יש להתחשב בעת קבלת ההחלטה בדבר תחום ההתמחות הנכון ביותר בעבורכם. למשל, ילדים להורים שעברו גירושים שהשפיעו עליהם ביותר, פעמים רבות בוחרים להיות עורך דין לענייני משפחה ואנשים שעברו תאונת דרכים נוטים להתמחות בענייני תחבורה.

נוחות היא פרמטר חשוב לא פחות מהשאר

במקרים רבים שבהם נעמוד בפני הבחירה הקשה של מקצוע ההתמחות המועדף עלינו, נצטרך להתחשב גם בנסיבות חיינו ולא רק בתחום הלימודים המועדף עלינו. בחירת תחום ההתמחות משפיעה גם על המיקום הפיזי בו נערוך את ההתמחות שלנו בשנה הקרובה. התמחות במשרד זה או אחר יכולים לשנות את כל הסיפור מבחינת דרכי ההגעה, האנשים שאיתם אנו עובדים ורמת המקצועיות שאליה נגיע במהלך תקופת ההתמחות הנדרשת להשלמת ההתמקצעות בתור עורכי דין מן המניין. אין ספק שבחירת ההתמחות צריכה להתבצע בהתאם למקום שבו תערכו את ההתמחות, בנוסף לשאר השיקולים שאותם יש לקחת בחשבון.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים