כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה עדיף: מטפלת סיעודית בבית או בדיור מוגן?

בגיל הזהב, כאשר כבר מתקשים לתפקד לבד, ישנן כמה אפשרויות למגורים, כאשר לכל אחת היתרונות והחסרונות שלה. דיור מוגן מהווה את אחת מהדרכים היותר איכותיות לחיות בהן בגיל הפרישה, אך מסגרת זו מוגדרת מראש עבור קשישים עצמאיים או לחלופין, כאלו שמעסיקים מטפלת סיעודית צמודה. מאחר שהטיפול הסיעודי הצמוד מתאפשר גם בביתו הפרטי של הקשיש, נשאלת השאלה: מה באמת עדיף? מגורים עם מטפלת סיעודית צמודה בבית או במסגרת הדיור המוגן? ערכנו השוואה קטנה בין שתי האפשרויות ולהלן התוצאות.

08/06/2015

מטפלת בדיור מוגן

מטפלת בדיור מוגן
בשנים האחרונות יותר ויותר קשישים בוחרים להעסיק מטפלת סיעודית צמודה בביתם למשך מספר שעות ביום או באופן רציף, על מנת לעזור להם להתמודד עם מצבם הפיזי והנפשי ולקבל תמיכה כאשר הם חפצים בכך. במסגרות של בתי דיור מוגן פרטי וציבורי גם יחד, בערים רבות לדוגמה: בתי דיור מוגן בכפר סבא, הבינו את חשיבות העניין ולכן מאפשרות כיום גם לדיירים סיעודיים להסתייע באפשרות של מגורים יחד עם מטפלת צמודה, על מנת שגם הם יהיו מסוגלים ליהנות מהשפע המוצע במתחם. בנוסף, חשוב מאוד לציין כי לעתים רבות המצב הסיעודי של הקשיש אינו מוגדר כקבוע או ארוך טווח מלכתחילה, כמו במקרה של החלמה לאחר ניתוח. במקום לעזוב את המתחם שכה התרגל אליו ולקבל עזרה סיעודית בבית או בבית המשפחה, הקשיש יכול להישאר בדירתו שבדיור המוגן ועדיין להסתייע באותה מטפלת שמשפרת פלאים את איכות חייו.

מטפלת סיעודית בבית

יתרונות הטיפול הסיעודי בבית קשורים בעיקר לשגרת חייו של הקשיש והעקשנות הטיפוסית בגילאים אלו לסרב לעבור למסגרות של דיור מוגן או בתי אבות ולצאת מהבית. בצורה זו הקשיש נשאר במקומו ועדיין מקבל את הטיפול המגיע לו לשם שמירה על איכות חיים ברמה נאותה. עם זאת, במרבית המקרים גם כאשר הטיפול הסיעודי בבית הקשיש מתבצע לאורך 24 שעות הוא עדיין לא אידיאלי. יש לקחת בחשבון כי המטפלת הסיעודית מוצאת את עצמה לא אחת מבצעת מטלות ושונות מחיי היומיום שלא קשורות בהכרח למצבו הרפואי של הקשיש, כגון בישול, ניקיונות ועוד, פעולות שאף אחד אחר לא יבצען בבית מלבדה, אך בהחלט ניתן לקבלן במסגרות של בתי דיור מוגן לדוגמה: בתי דיור מוגן בכפר סבא שדואגים לבצע מטלות אלו על ידי אנשי הצוות במקום.

אז מה עדיף?

בסופו של דבר, אין ספק כי מסגרת הדיור המוגן עדיפה על פני המגורים בבית כמעט בכל המקרים. בתי דיור מוגן ממוקמים כמעט בכל האזורים בארץ לדוגמה: בתי דיור מוגן בכפר סבא וכו' והם מאפשרים לקשיש להתגורר בקרבת ילדיו במידת הצורך, כמו כן בית הדיור מוגן מהווה מתחם חברתי שבו כל הדיירים הם קשישים שמעוניינים לחיות ברמה גבוהה בשארית חייהם. במתחמים הפרטיים מופעלות בריכות שחייה, מתחמי ספא, חוגים, פעילויות, הרצאות ואף טיולים משותפים, כל זאת כלול במחיר, לרבות הארוחות, ניקיון החדרים ותחזוקתם. מטפלת סיעודית צמודה שעוזרת לקשיש בדיור המוגן רק מהווה ערך מוסף לשם קבלת עזרה ופיקוח רפואי ברמה גבוהה ביותר, לא רק במקרים שבהם צוות המקום מוסמך להתערב, אלא גם לאורך כל שעות היום והלילה, באופן צמוד ומסור. אין ספק כי שילוב של מסגרת איכותית של דיור מוגן יחד עם מטפלת סיעודית צמודה הוא זה שיעזור לקשיש לחיות בכבוד וברמה גבוהה גם במצבים סיעודיים קשים במיוחד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים