כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מגרשים את הפרעושים עם הדברת פרעושים בדירה

אם גיליתם פרעושים על חיית המחמד שלכם או שהצלחתם לזהות ביצי פרעושים על הקרקע – כדאי שתנקטו במהירות בפעולה. פרעושים מתרבים במהירות עצומה, ואם לא ממגרים אותם במהירות, אפשר להגיע למצבים לא נעימים בעליל. הנה המדריך המלא להדברת פרעושים ולמניעת הגעתם בשנית.

09/06/2015

זיהוי המזיקים

זיהוי המזיקים
פרעושים בדרך כלל מזוהים כשהם נמצאים על חיות המחמד, ובעיקר על כלבים וחתולים, וזה קורה רק בחלק קטן מאוד של החיים שלהם. רוב מחזור החיים של הפרעוש עובר כשהוא גולם המוסווה בסביבה, וקשה מאוד לאתר אותו. הזיהוי נעשה רק כשהוא בוקע מהגולם והופך להיות טפיל מציק על גופן של חיות המחמד, ולפעמים גם על המצעים ועל העור שלנו – בני האדם. מכיוון שההתרבות שלהם מהירה – חשוב מאוד לטפל בעניין כמה שיותר מהר, ולעשות זאת באמצעות הדברת פרעושים יעילה.

איך מבצעים הדברת פרעושים?

הדברת פרעושים היא קצת קשה יותר לביצוע מאשר סוגים אחרים של הדברות, שכן היא חייבת להיעשות כשהפרעושים כבר נטפלים אל בעלי החיים ולא כשהם גלמים, כי את הגולם קשה לחומרי ההדברה לחדור.

כמו כן, הדברת פרעושים מתבצעת ברוב המקרים באמצעות חומרים כימיים חזקים, שבמינון גבוה מדיי עלולים להיות רעילים גם עבור חיות מחמד ובני אדם.
לכן, את ההדברה עצמה צריך לבצע רק מדביר מוסמך עם תעודות, המתמחה בהדברת פרעושים ואשר יודע בדיוק באילו חומרים מותר להשתמש ובאילו אסור, ובאיזה מינון יש להשתמש על מנת שהם יביאו להדברת הפרעושים בלבד, ולא יסכנו את חיות המחמד או את בני האדם.

אופן ביצוע ההדברה

לפני שהמדביר מגיע לבצע הדברת פרעושים, יש לנקוט בכמה צעדים חשובים:

הכנת חיות המחמד

מכיוון שרוב הפרעושים נמצאים על גופן של חיות המחמד, חשוב מאוד לבצע מיגור שלהן מהנקודות האסטרטגיות האלה. הדרך לעשות זאת היא באמצעות אחד או יותר מהחומרים שנמצאים בשוק, אבל רק לאחר ייעוץ מקצועי של וטרינר. זאת משום שיש תכשירים שהם בעלי יעילות נמוכה יותר, ויש כאלה שתופעות הלוואי שלהן עלולות להיות מאוד קשות. לכן, לפני שאתם מזמינים מדביר לטובת הדברת פרעושים, כדאי מאוד לקחת את בעלי החיים לווטרינר, ולבקש ממנו שיתאים להן תכשיר יעיל להדברת פרעושים. כשאתם עושים לחיית המחמד את הטיפול, הקפידו ליישם את החומר במקומות הפחות חשופים כמו הזנב, הגב, המפשעות וכד', שכן אלה הם האזורים החשוכים, בהם פרעושים מעדיפים להיות.

הכנת הבית

מכיוון שהביצים של הפרעושים נופלות מגופם של בעלי החיים, חשוב מאוד לבצע שאיבה יסודית של הבית כולו באמצעות שואב אבק חזק במיוחד. יש לבצע שאיבה בכל חלקי הבית, ובעיקר במקומות המועדפים על פרעושים, ובהם מזרונים, ספות, שטיחים ורצפות. את התוכן שנשאב יש להעביר לשקית אטומה, לקשור אותה ולזרוק לפח האשפה שמחוץ לבית, כדי למנוע את חזרתם של הגלמים והפעם – בצורת פרעושים.

הכנת החצר

מומלץ מאוד לפנות את החצר מכל החפצים שמצויים בה, ולהרטיב את הקרקע במעט מים כדי להבטיח חלחול טוב יותר של חומרי ההדברה.

לאחר כל ההכנות האלה יש להזמין מדביר המתמחה בהדברת פרעושים, לא לפני שמוודאים שהוא מבצע את ההדברה על פי כל התקנים הנדרשים. יש לחזור על פעולת ההדברה לאחר שבועיים ממועד ביצוע ההדברה הראשונה, על מנת להבטיח את מיגור הפרעושים לצמיתות. בימים בהם מתבצעת ההדברה מומלץ לא לשהות בבית, ולהרחיק ממנו גם את חיות המחמד. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים