כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי הוראה וחינוך לגיל הרך

אם אתם אנשי חינוך בנפשכם ורוצים ללמוד איך ללמד את דור ההמשך ערכים חשובים ולתת להם כלים שיאפשרו להם להסתדר בעולם הזה שבו אנחנו חיים, לימודי חינוך לגיל הרך הם בדיוק התחום שלכם.

14/06/2015

ללמוד ללמד

אפשר לתת לילדים הרבה מאוד גם בלי ללמוד. יש אנשים שלימוד ערכים הוא בנפשם, וששגרת חייהם מהווה דוגמה אישית, שהיא הדרך הטובה ביותר ללמוד על ערכים. אבל, מי שרוצה להפוך את ידע החיים הזה לרשמי, ולהצטרף למסגרות חינוכיות לגיל הרך – כדאי שילמד עוד כמה דרכים ועוד כמה כלים, שבאמצעותם יוכל להעביר לילדים ערכים חינוכיים וידע לחיים.

לימודי הוראה ולימודי חינוך לגיל הרך מתקיימים במספר מכללות וסמינרים ברחבי הארץ, אשר מכשירים את הסטודנטים לא רק באופן תיאורטי, אלא גם ואולי בעיקר – באופן מעשי. הלימודים נמשכים ארבע שנים, והיישום המעשי בשטח מתחיל כבר בשנה הראשונה. השנה הרביעית והאחרונה היא שנת סטאז' בלבד, במהלכה מיישמים בשטח את השיטות ואת הכלים שנלמדו.

מסלולי הלימוד

מסלולי הלימוד
לימודי הוראה וחינוך לגיל הרך נחלקים לשני מסלולים עיקריים:

חינוך דיאלוגי לגיל הרך

מסלול הרואה בחינוך דיאלוג, שבו יש גם לילד מקום להשמיע ולא רק לשמוע. הסטודנטים לומדים להכיר ולהתנסות במגוון רחב של חומרים שבעזרתם יוכלו לעודד את הילדים להביע את עצמם ואת מה שהם מרגישים, ולקחת חלק פעיל ויוזם בשלבים שונים בחיים. בנוסף לכך, לומדים הסטודנטים במסלול זה לשלב גם את ערכי הדמוקרטיה, והם נשלחים למסגרות בהן מיושמים ערכים אלה בגיל הרך, על מנת ללמוד איך לעשות את זה נכון.

מסלול זה מקנה תואר ראשון בחינוך .B.Ed ותעודת גננת. ניתן להרחיב את התואר לתעודת הוראה לכיתות א'-ב' – בתוספת תשלום.

חינוך מיוחד בגיל הרך

סטודנטים המעוניינים לעסוק בתחום החשוב של חינוך מיוחד, לומדים במסלול נפרד בו מושם דגש על הדרכים הנכונות ללמד ילדים על צרכים מיוחדים מגיל לידה ועד גיל 6, ולקדם אותם להישגים. במסגרת הלימודים לומדים הסטודנטים על ההפרעות השונות שיש על הרצף האוטיסטי, על הפרעות שפתיות, על תסמונות שונות, על הפרעות פיזיולוגיות, מוטוריות וחושיות ועוד.

בוגרי המסלול מקבלים תואר ראשון בחינוך .B.Ed ותעודת גננת בחינוך הרגיל ותעודת גננת בחינוך המיוחד.

למצוא את הדרך המקצועית שלכם

אין ספק, שלימודי הוראה וחינוך בגיל הרך מקנים הרבה מאוד ידע ומאפשרים לבוגרים לשמש כגנן או גננת בגן ילדים או לפתח את התחום וללמוד קורס טיפולי כלשהו, ולעבוד עם ילדים על הקשיים שלהם ועל חיזוק ביטחונם העצמי.

חשוב לציין שבכל מכללה או סמינר לומדים קצת אחרת, ולכן חשוב לגשת לאלה הרלוונטיים מבחינתכם ולבקש את הסילבוס – תוכנית הלימודים. כך תוכלו להשוות בין הסילבוסים השונים ולבור את תוכנית הלימודים שמתאימה לכם. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים