כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה עובר על הרכב שלכם במכוני השטיפה?

הרכב שלכם מלא אבק אתם רוצים אותו נקי ומצוחצח, ואם אפשר – בצ'יק-צ'אק? מכונת שטיפה תעשה עבורכם יופי של עבודה. רגע לפני שאתם רצים לתחת השטיפה הקרובה למקום מגוריכם - הנה כל מה שעובר על הרכב שלכם שם, בין ספוג לספוג.

14/06/2015

הרבה מים עברו במכונה

הרבה מים עברו במכונה
מכונת שטיפה מורכבת משני ספוגים ענקיים ובדרך כלל גם צבעוניים, וממסילה שעליה מוצב הרכב שעומד להישטף. עם הפעלת המכונה הרכב מוסע על המסילה אל עבר פנים המכונה, מקום הימצאם של הספוגים, ומים עם סבון מותזים עליו ממערכת מתזים מורכבת ויעילה. הספוגים הענקיים משפשפים את הרכב מכל הכיוונים, ולאחר מכן מותזים עליו מים רגילים אשר שוטפים ממנו את הסבון כולו. בהמשך עובר הרכב ייבוש קל באמצעות משאבות אוויר, ויוצא מהמכונה כשהוא נקי ומצוחצח לחלוטין.

כמה מים התהליך צורך?

על מנת שהתוצאה תהיה רכב נקי באמת, עושה המכונה שימוש ב-250-200 ליטרים של מים עבור כל רכב. אבל – הסירו דאגה מלבכם. על פי החוק בישראל, 80 אחוזים מהמים שבהם נעשה שימוש בהפעלת מכונות שטיפה חייבים להיות מים ממוחזרים, כך שלא מדובר בבזבוז מים אדיר.
בנוסף לכך, יש תחנות שטיפה המחזיקות מכונות שטיפת רכבים הפועלות על קיטור או באמצעות לחץ מים, והן עושות שימוש ב-40 ליטרים של מים בלבד. אז אם אתם שוחרי הסביבה הירוקה ורוצים לסייע לכולנו לחסוך במים, חפשו את התחנות האלה, ואין ספק שזו תהיה פעולה מבורכת.

ומה קורה בתוך הרכב?

שאלה מצוינת. ניקיון של רכב הוא לא רק ניקיון חיצוני. חשוב מאוד לדאוג גם לניקיון הפנימי, כי אם הרכב מצוחצח מבחוץ אבל כשנכנסים אליו דורכים על כל מיני חפצים ועל זבל שהושאר שם, ומקבלים משב של ריח לא נעים ישירות לפנים – זה לא כל כך נעים. לכן, אם אתם כבר מביאים את הרכב לתחנת שטיפה, ואתם מסתכלים לצדדים ורואים שכדאי לנקות גם בפנים, בקשו מהמפעיל של תחנת השטיפה שלאחר הכנסת הרכב למכונת השטיפה, יעביר אותו לחבר'ה הטובים שמבצעים את ניקיון הפנים. אנחנו בטוחים שאחר כך תברכו על התוצאה.

להנות מהתוצאה

עכשיו, כשאתם יודעים קצת יותר, אתם יכולים לקחת את הרכב לתחנת השטיפה הקרובה למקום מגוריכם, או אל זאת שחוסכת במים, וליהנות מרכב נקי באמת – מבחוץ ומבפנים. נסיעה טובה ונקייה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים