כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי אנימציה לבעלי מקצועות שונים

עם ההתפתחות הטכנולוגית המואצת של השנים האחרונות, התרחב מאוד גם השימוש באנימציה ככלי עבודה לבעלי מקצועות שונים ולאו דווקא לאנימטורים מעולם הקולנוע. כולם עושים שימוש באנימציה על מנת להמחיש את כוונותיהם, לברוא את המציאות שטרם הגיחה לעולם הנגלה ולהאניש את המסרים שהם רוצים להעביר.

16/06/2015

מרעיון לבריאות מציאות

מרעיון לבריאות מציאות
לימוד תוכנות האנימציה מאפשר לרעיונות שכלואים במוחותיהם הקודחים של הרעיונאים להשתחרר אל העולם כמו היו זרע למה שיקרום עור וגידים בהמשך. האפשרות לצור המחשה ויזואלית וברורה חוסכת לרעיונאים הסתבכות במילים, או קצרים אפשריים בין המסר שלהם למי שקולט אותו. אנשי מקצוע רבים חוסכים באמצעות השימוש בכלי האנימציה זמן וכסף רב.

אנימציה באדריכלות

לימודי אנימציה מעניקים שליטה בתוכנות המאפשרות הדמיות פוטו ריאליסטיות ובעצם בוראות מציאות שאינה קיימת עדיין, פרט לראשו של הבורא אותה. למשל אדריכל המתכנן בית, יכול באמצעות תוכנת האנימציה לגרום ללקוחותיו לסייר בבית שטרם נבנה, לחוות האם הוא פונקציונאלי עבורם או מספיק אסתטי. דרך ההדמיה שיצור באמצעות כלי האנימציה יוכלו הלקוחות להעיר את הערותיהם ולבקש שינוי בגדלים, במיקומים או בכיוונים שייעד לביתם העתידי.

אנימציה לעיצוב פנים

הדבר נכון גם למעצבי פנים הנדרשים למלא את החללים שתוכננו בפרטים הנכונים המדויקים לדיירים. כך למשל יוכל המעצב לפרוס את השטיח לצד הכורסה ולבחון את האפקט הנוצר כתוצאה משילוב הצבעים (וכל זאת מבלי שיטרח ויביא אותם מהחנות קודם) באופן זה, מקלה תוכנת האנימציה על מלאכתם ומדייקת את ההתאמה בינם לבין לקוחותיהם.

עיצוב גרפי ואנימציה

מצחיק לחשוב שעד לא מזמן נדרשו מעצבים גרפיים לשלוט באיור או בציור. כיום מעצבים גראפיים נקראים "מעצבי תקשורת חזותית" והם אמורים לשלוט בתוכנות כמו פוטו-שופ ואנימציה יותר מאשר במחוגה, סרגל וסוגי צבעים שונים.
גם אנשים האמונים על בניית אתרים – נדרשים, כמו אדריכלים להציג ללקוחותיהם אתר עוד בטרם יעלה לאוויר. הדבר בולט במיוחד באתרים מורכבים, מרובי דפים וטכנולוגיה שבהם נדרשת גרסת בטא לשימוש בטרם ישפכו משאבים רבים לריק.

ומי עוד?

• מפתחי אפליקציות אף הם נדרשים לשלוט בתוכנות אנימציה על מנת לייצר יישום שאינו קיים ולקבל עליו את אישור המשקיעים בפיתוח.
מפתחי משחקי מחשב - משחקי מחשב, וגם קונסולות משחקים עושות שימוש באנימציה.

• רופאים – המציגים כיצד ניתן לטפל במחלה או בתסמינים מסוימים. מנתחים פלסטיים שרוצים להדגים לפני ואחרי הניתוח, רופאי שיניים שיכולים להמחיש את התוצאה של הטיפול או סדרת טיפולים על מראה הפנים. ועוד.

• אנשי מחקר, פיתוח ומדענים – האנימציה יכולה לעזור להם להמחיש את המחקר שנעשה בפני הגורמים המממנים או להציע פיתוחים עתידיים בעקבות תוצאות המחקר.
פרסומאים – פרסומות עושים שימוש רחב באנימציה הזולה בצורה משמעותית מתשלום לשחקנים או דוגמנים.

• תעשיית הקולנוע – סרטי האנימציה הנעשים כיום מאנישים דמויות בצורה ההופכת אותם לכמעט אמתיים. סרטי ילדים, סרטי קולנוע באורך מלא, סדרות, וקליפים מחייבים שליטה בתוכנות הכי מתקדמות בעולם האנימציה.

איפה לומדים אנימציה?

בתי הספר לאמנות ולמקצועות הקולנוע והפרסום מציעים כיום קורסים באנימציה. מכיוון שהתחום מתפתח בקצב מסחרר נפתחו בשנים האחרונות ברוב המכללות מגמות לימוד ייעודיות לתחום האנימציה. מי שמעונין ללמוד אנימציה על מנת להשתמש בה לצרכיו המקצועיים יכול להתמקד וללמוד במכללה שנועדה אך ורק ללימודי התחום. שם ניתן ללמוד בקבוצות קטנות ובלווי צמוד של המנחים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים