כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תשלום אגרה לעובד זר סיעודי

עובדים זרים העוסקים בתחומי הסיעוד השונים אינם זרים במדינתנו. עובדים זרים מהודו, סין, תאילנד, נפאל, הפיליפינים ומדינות רבות אחרות עוסקים במקצועות הסיעוד השונים ומסייעים לחולים סיעודיים לקיים אורח חיים תקין הנוגע לפעולות היומיום שלהם.

29/06/2015
תהליך קבלת האישורים הנדרשים עבור העסקת עובדים זרים הוא תהליך ארוך ומייגע, המפוקח על ידי משרד ההגירה והאוכלוסין, ונועד למנוע כניסה של עובדים זרים המועסקים בארץ ללא אשרה. בעמוד שלפניכם תקבלו פירוט על העמלות השונות הנגבות במסגרת תהליך האישור להעסקתם של עובדים זרים בתחומי הסיעוד.

אגרת בקשה להעסקת עובד זר

אגרת בקשה להעסקת עובד זר
השלב הראשון בהעסקת עובד זר הוא תשלום האגרה לבקשת העסקת עובד זר. כאמור, עובדים זרים הם כוח אדם יעיל וזול, שעליו חלות הגבלות מסוימות של משרד ההגירה והאוכלוסין. חברות סיעוד רבות עוסקות בבקשות להעסקת עובדים זרים במדינת ישראל, תוך היכרות מעמיקה עם החוקים וההגבלות השונות שחלות על העסקה של עובדים זרים בתחום הסיעוד. את אגרת הבקשה ניתן לשלם באופן עצמאי או דרך חברות הסיעוד השונות המספקות את השירותים הכרוכים בגיוס עובדים זרים והעסקתם למטרות סיעוד של חולים הזקוקים לשירותים אלו. בתוספת אגרת הבקשה להעסקת העובד, יש להגיש צילום של תעודת הזהות של החולה המטופל, ואישורים נוספים שעשויים לשפר את הסיכויים לקבלת האישור על העסקת העובד.

האגרה המשולמת עבור העסקת עובד זר

אגף התשלומים של יחידת הסמך לעובדים הזרים של משרד ההגירה והאוכלוסין גובה את הסכומים השונים הנדרשים לתשלום בעקבות ביצוע פעולות הקשורות לעובדים זרים. בעקבות העסקתו של עובד זר במימון פרטי או על ידי כיסוי מלא של גמלת סיעוד, יש צורך לשלם אגרה. גובה סכום האגרה הוא 310 ש"ח, והיא ניתנת לתשלום בכל אחד מאמצעי התשלום המקובלים על ידי יחידת הסמך. האגרה המשולמת בעקבות העסקתו של עובד זר משמשת לכיסוי הוצאות משרדיות והבירוקרטיה הכרוכה בהעסקתו של העובד הזר.
חשוב לציין שניתן לשלם את אגרת ההעסקה אך ורק לאחר שתמו כל שלבי הגיוס של העובד הסיעודי. השלבים הם קבלת ההיתר להעסקה, גיוס העובד הזר, וקבלת אשרת העבודה עבורו. קבלת ההיתר מותנית בעמידה בתנאי הסף של משרד ההגירה והאוכלוסין, וקבלת האשרה מותנית במעבר מבחן הערכת התלות.

אגרת מבחן הערכת תלות

על מנת לקבל אישור ממשרד ההגירה והאוכלוסין המאפשר לחולה סיעודי להעסיק עובד סיעודי, יש צורך לעבור את מבחן הערכת התלות. מבחן זה נועד להעריך את תלות המטופל במטפל חיצוני לקיום צרכים בסיסיים וביצוע פעולות יומיומיות בצורה תקינה. על מנת לעבור את המבחן יש לשלם את האגרה שגובהה 290 ש"ח, ולמלא את טופס הבקשה לביצוע המבחן עצמו. במקרים שבהם החולה מקבל את האישור על היותו תלוי באדם אחר לביצוע פעולות בסיסיות, סיכויו לקבלת אישור העסקה לעובדים זרים גדלים והולכים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים