כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רכישת רכב יד שנייה - כל מה שחשוב לדעת ולבדוק

רכישת רכב יד שנייה היא לא דבר של מה בכך, משום שכאשר רוכשים רכב מאדם אחר, לא תמיד יודעים בדיוק מה מצבו ולא בדיוק יודעים מיהו האדם שעומד מולכם. אמנם, בדרך כלל הכול בסדר, אבל עדיף תמיד ללכת על הצד הבטוח כדי לא ליפול בפח. הנה כל הדברים שצריך לקחת בחשבון כשמבצעים עסקת רכישה של רכב יד שנייה, ושיעזרו לכם לבצע רכישה בטוחה.

30/06/2015

הקצו לעצמכם תקציב

נכון שאתם רוצים את הרכב הכי הכי במחיר הכי פחות, אבל על משהו תצטרכו, כנראה להתפשר. על מנת שלא תיכנסו להוצאות הרבה יותר גדולות ממה שתכננתם, חשוב שתגדירו מראש מהו התקציב המדויק שלכם לרכישת הרכב, ושלא תרשו לעצמכם לחרוג ממנו, אלא אם זאת חריגה שהיא באמת לא משמעותית.

ודאו שאתם עומדים מול בעל הרכב עצמו

ודאו שאתם עומדים מול בעל הרכב עצמו
על מנת שלא ירמו אתכם, חשוב שתוודאו שבעל הרכב הוא זה שמוכר לכם אותו. בקשו לראות תעודת זהות ורישיון, והשוו את מספרי תעודת הזהות.

ודאו את הקילומטראז' המדויק

לצערנו יש בעלי רכבים שמטעים את הרוכש הפוטנציאלי ואומרים לו שהרכב עבר מרחק הרבה יותר קטן מזה שהוא עבר בפועל. על מנת שלא לרכוש חתול בשק – כדאי להיעזר באיגוד המוסכים ולוודא את הקילומטראז' המדויק. כמו כן חשוב מאוד לברר את מספר הידיים שעבר הרכב, שכן העברת יותר ידיים מוזילה את מחירו. באותה נשימה חשוב גם לבדוק שהרכב לא מעוקל ולא משועבד, כדי שלא תקנו רכב שיילקח מכם תוך זמן קצר.

ערכו השוואת מחירים

רכישת רכב יד שנייה צריכה להתבצע רק לאחר שעשיתם סקר שוק מקיף ומדויק. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות השוואת המחיר שנתן לכם בעל הרכב למחירי רכבים דומים באתרי מכירת רכבים באינטרנט, בהם בוודאי תוכלו למצוא רכבים דומים לרכב שבו אתם מעוניינים.

בדיקה במכון מוסמך

על מנת לדעת בדיוק מה אתם מקבלים במחיר שאתם משלמים, חשוב מאוד שתיקחו את הרכב לבדיקה במכון מורשה לבדיקת רכבים. במכון יבצעו בדיקה יסודית ויתנו לכם דו"ח מפורט של כל הפגיעות והתקלות שיש ברכב (אם יש כאלה), אשר בעזרתו תוכלו לבצע הערכה מחודשת של המחיר ולבדוק אם הרכישה אכן משתלמת עבורכם.

אין כמו מבחן אישי

כדי לבדוק אם הרכב באמת מתאים לכם ולהרגיש איך הוא נוסע, חשוב מאוד שלא תרכשו אותו לפני שתבצעו נסיעת מבחן. במהלך הנסיעה תוכלו לבדוק את חלקי הרכב השונים, לבדוק בעצמכם אם יש תקלה כלשהי במוט ההילוכים, בפנסים, בריפודים או במנגנונים אחרים, ולהחליט אם הוא באמת רכב יד שנייה שמתאים לצרכים האישיים שלכם.

אם תיישמו את כל הטיפים הללו במהלך תהליך הרכישה של רכב יד שנייה, סביר מאוד להניח שהרכישה תהיה טובה, ושתוכלו לנסוע על רכב טוב במשך תקופה ארוכה. סעו לשלום המפתחות בפנים, ושתהיה לכם נסיעה בטוחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים