כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עם הרגליים על הקרקע

הדרך הטובה לרענן דירה ישנה שאתם עומדים לעבור אליה היא להחליף את הריצוף. אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן יוכלו לספק שינוי יפה ומהותי במחיר סביר ובעבודה מהירה. כל הפרטים שרציתם לדעת – לפניכם.

16/08/2012
אם הדירה שרכשתם סובלת ממראה עייף ומיושן, אחת הדרכים המרכזיות לשנותו עוברת בריצוף. החלפת מרצפות הסומסום הנושנות והשחוקות באריחי קרמיקה או גרניט פורצלן חדשים ויפים תיתן שדרוג מודרני לכל חללי הבית בעת ובעונה אחת, ותספק רקע נפלא לשינויי עיצוב עכשיו או בעתיד לבוא.

זהו הבסיס לשיפוץ עתידי, ומכיוון שהוא מחייב את הוצאת כל הרהיטים, כדאי לבצעו מיד לפני המעבר. אם יש שאיפה להחליף גם מטבח/חדר אמבטיה, כדאי לשלב את השיפוצים של חדרים אלו עם הריצוף, ואזי להתאים חיפוי קירות משלים. לעתים ניתן לרצף באריחי קרמיקה על שכבת הריצוף הקודמת מבלי לפרק אותה, וכך העבודה נעשית במהירות רבה יותר.

קרמיקה וגרניט פורצלן – הפרטים הטכניים

קרמיקה וגרניט פורצלן – הפרטים הטכניים
אריחי הקרמיקה הפכו ללהיט בעיצוב הבית הישראלי החל משנות התשעים, ומכיוון שהתחום לא עצר מאז ורק מוסיף ומשתבח, האופנתיות שלו עדיין בשיאה. בסופו של דבר, למרות כניסת הפרקטים בשנים האחרונות, רבים מעדיפים את הקרירות של הקרמיקה בארץ חמה כשלנו, את מחיריה הנוחים ואת עמידותה, כמו גם הקלות בניקוי השוטף שלה.

עם זאת, יש שם לוהט חדש בשנים האחרונות בתחום: גרניט פורצלן. סוג זה של אריחים גם הוא עשוי חרס דחוס, אך בשינוי אחד חשוב: באריחי קרמיקה רגילים מעל החרס הדחוס ישנה שכבה נוספת העשויה מגלזורה, שהיא זו המספקת את הטקסטורה והצבע הרצויים לאריח. גרניט פורצלן, לעומת זאת, אינו דו-שכבתי אלא מכיל שכבה אחת של חרס דחוס באותו הצבע שנראה על פני השטח העליונים. מכיוון שכך, אריחי גרניט פורצלן נחשבים לעמידים יותר למראה – כי אם יש בפני השטח שלהם שריטה או שבירה קטנה, לא רואים בה את צבע החרס של השכבה התחתונה, אלא הכל נשאר באותו גוון.

רבים אינם מכירים הבדל זה, אבל נמשכים בכל זאת לגרניט פורצלן בזכות המיתוג האיכותי שדבק בו. עם זאת, עדיף להסתכל על איכות האריחים ורמת השחיקה שלהם (כאשר רמה 5 היא דרגת העמידות הגבוהה ביותר), בהתאמה, כמובן, למיקום המיועד: אם משתמשים בקרמיקה מסוימת לחיפוי קיר בלבד, לשם דוגמא, אין צורך להוציא כסף רב על אריח בעל דרגת שחיקה גבוהה כשל רצפת חדר הסלון.

הבחירה הקשה באמת

למעשה, למרות שרובנו פחות מודעים למידע הטכני באשר לאיכות האריח, ההחלטות הקשות באמת מגיעות כשיש צורך לבחור במראה הקרמיקה או הגרניט, בשל כמות הדגמים המסחררת: אינספור צבעים ותתי-גוונים, שלל דוגמאות מצוירות או חלקות, טקסטורות שונות, אפשרויות לשילוב שני צבעים, גדלים שונים של אריחים ועוד כהנה וכהנה.

נסו לא להתפרע יתר על המידה, שכן על הרצפה ליצור המשכיות בין כל חללי הבית, ויהיה קשה לעשות זאת תוך שילוב ריצוף חריג שאינו לכל טעם, העלול להתנגש עם עיצובי חדרים שונים או דיירים בעלי טעמים שונים. בחיפוי קירות נוח יותר להעז, כי הוא מוגבל לחדר אחד או שניים. נסו גם לזכור כי על הבחירה לשאת חן בעיניכם לכל אורך חייכם בבית – ולכן בחרו בדוגמא שאתם באמת שלמים איתה, על פני שיגעון רגעי חולף.


נכתב באדיבות א.ס. ריצופים הנמצאים גם בגוגל +
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים