כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סוגי עבודות בחו"ל

ישראלים המחפשים עבודה מעבר לים יכולים לבחור מבין מגוון רחב של אפשרויות ולהשיג יתרונות משמעותיים. במאמר הבא נכיר את סוגי העבודות ואת ההבדלים בין המשרות

06/07/2015
ישראלים בטווח רחב של גילאים פונים לעיתים קרובות לחיפוש אחר עבודות בחו"ל. עבודות מן הסוג הזה מציעות יתרונות משמעותיים שלא ניתן למצוא באף מקום אחר. ראשית, העבודות מקנות אפשרות אידיאלית ללמוד שפה חדשה ולשפר את כישורי האנגלית. כישורי שפה הם חלק בלתי נפרד מארגז כלים של עובד בעידן המודרני ואחרי העסקה בחו"ל מקבלים יתרון מול דורשי עבודה מקבילים. שנית, העבודה מגלמת הבטחה להיכרות עם תרבויות חדשות והרחבת אופקים. מעבר לכך, עבודה בחו"ל מלווה בשכר גבוה ובתנאים אופטימאליים.

הדילמה העומדת בפני מחפשי עבודה בחו"ל היא באיזו עבודה לבחור וכיצד למצוא את המשרה האידיאלית. הנה כמה סוגי עבודות שכדאי להכיר:

א. עבודות מזדמנות

אלו עבודות רלוונטיות בעיקר לחיילים משוחררים, סטודנטים בחופשת סמסטר או קהל יעד צעיר. העבודות מתאפיינות במכירות ויכולות להציע גם משרות בענפי מזון ומשקאות, מלצרות וטיפול בילדים. לאורך השנים חלו לא מעט שינויים בהרכבי העבודות המזדמנות בחו"ל והביקוש העיקרי כיום הוא עבור ניקוי שטיחים ותעלות מיזוג אוויר, קטיף, פריצת מנעולים, הובלות ושיפוצים.

ב. עבודות אבטחה

מעסיקים בכל רחבי העולם רוצים לנצל את ההכשרה והידע של ישראלים עבור תפקידי אבטחה. על אף הסיכון הגלום בהן, אלו עבודות אידיאליות למי שרוצה להרוויח שכר גבוה בתוך זמן קצר. עבודות אבטחה מתואמות דרך משרד הביטחון או גופים פרטיים.

ג. הסוכנות היהודית

ארגון הסוכנות היהודית שולח מדי שנה מאות ישראלים לעבודות בחו"ל. רוב העבודות הן בארצות הברית, אך יש גם משרות פנויות באירופה. עיקר העבודה היא להסביר על ישראל ולעודד עלייה. בנוסף, דרך הסוכנות היהודית ניתן לתאם עבודה בתור שליח קהילתי, שליח תנועות נוער ושליח של אוניברסיטאות ומוסדות השכלה גבוהה.

ד. שגרירות ומשרד החוץ

עבודות דרך שגרירויות ישראל ומשרד החוץ כוללות תנאים סוציאליים ברמה גבוהה. העבודות מוצעות בעיקר על ידי גופים כמו משרד הביטחון, קק"ל ומשרד התמ"ת. לעבודה כזו יש אופק קידומי ארוך טווח אך היא מיועדת בעיקר לבעלי הכשרה קיימת.

איך בוחרים עבודות בחו"ל?

אדם המתלבט לגבי עבודות בחו"ל צריך קודם כל לקבוע מטרות ולהגדיר צרכים. עליו להחליט לכמה זמן הוא מתכנן לנסוע, להביא בחשבון את השפעת העבודה על המשפחה הקרובה ודרישות רילוקיישן וגם להתייעץ עם ישראלים שכבר חיים במקום. אי אפשר לקבוע בצורה חד משמעית מה העבודה האידיאלית, היות ויש משמעות גם לאופי המקום ולאווירה.

השאיפה צריכה להיות חיפוש עבודה אטרקטיבית ומעניינת ממנה ניתן להתפתח גם בארץ. עבודה כזו תאפשר לישראלים צעירים ומבוגרים להתפתח מבחינה מקצועית, אך במידת הצורך גם לחזור ולהשתלב במגוון תחומי הייטק, חקלאות, הנדסה, סיעוד, רפואה ועוד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים