כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אמצעים לחימום הבית

מגוון האמצעים העומד לרשות בעלי בתים יכול להבטיח חורף חם וחיסכון משמעותי בהוצאות חשמל ואנרגיה. הסוד הוא בהתאמת האמצעי לאופי השימוש ובהיכרות עם היתרונות והחסרונות של האפשרויות השונות

06/07/2015
גם במדינה עם אקלים ים תיכוני לח כמו ישראל יש משמעות גדולה לבחירת אמצעים לחימום הבית. אמצעים מן הסוג הזה אחראיים על איכות החיים ומקטינים את הסיכון למחלות שפעת ודלקת ריאות. השאלה היחידה היא כיצד בוחרים את האמצעי הטוב ביותר ועל מה כדאי להתעקש.

הנה רשימת האמצעים הנפוצים והיתרונות והחסרונות שלהם:

א. מזגן

בראש רשימת האמצעים לחימום הבית עומד המזגן. היתרון הוא שניתן להשתמש בו גם לקירור, רמת הבטיחות איתו גבוהה מאוד ואידיאלית עבור משפחות עם ילדים והוא משיג תוצאות במהירות. הגמישות עם הפעלת המזגן עולה בקנה אחד עם גודל החלל המיועד וניתן לבחור אותו לפי פרמטרים של תפוקה והספק. החסרונות הם עלות ראשונית גבוהה, ייבוש של האוויר והוצאות תחזוקה שוטפות הנובעות מתקלות נפוצות.

ב. תנור ספירלה

– אמצעי בסיסי עם יתרונות של התחממות מהירה ופיזור נעים. החסרונות הם רמת בטיחות נמוכה, צריכת חשמל גבוהה, בלאי ושחיקה והיעדר וסת טמפרטורות או פונקציות להתאמת מידת החום עבור החלל.

ג. מפזרי חום

זהו אמצעי המורכב מגוף חימום ומאוורר שפולט את האוויר לחלל. יתרונותיו הם פעולה מהירה, מעטפת בטוחה וניידות גבוהה לצד אחסון נוח. החסרונות הם טיפול מקומי בלבד, רעש של מאוורר, צריכת חשמל גבוהה ביחס לתפוקה ועמידות בינונית.

ד. תנורי הלוגן ואמצעי אינפרא אדום

אלו אמצעים שמבטיחים הספק גבוה לחום רב. היתרונות הם רמת בטיחות גבוהה המתאימה גם לחדרי מקלחות ושירותים, פיזור נעים של טמפרטורות וחיסכון בצריכת חשמל. החסרונות הם חימום איטי והגבלה לאפקטיביות בחדרים קטנים או בינוניים בלבד.

ה. רדיאטורים

אלו אמצעים נפוצים בעיקר בערים קרות. רמת הבטיחות של האמצעי הזה גבוהה מכפי שנהוג לחשוב, הוא מציע פיזור אחיד של חום בחללים קטנים וגדולים וגם מאפשר ויסות איכותי של טמפרטורות. החסרונות הם התחממות איטית, ניידות מסורבלת ועלות ראשונית יקרה.

ו. מקרני חום

זהו אמצעי הפועל בשילוב גוף חימום ומחזיר חום. היתרונות שלו הם התחממות מהירה ופיזור חום נעים, אך החסרונות הם סכנה לילדים והקרנה ממוקדת בלבד.

איך בוחרים את האמצעי היעיל ביותר?

קשה להצביע רק על אמצעי אחד שהוא גם היעיל ביותר לשמירה על טמפרטורות נעימות בתוך הבית. כדאי להתחיל בהגדרת צרכים ומטרות, לשלב לפי הצורך בין מספר אמצעים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. אפשר לקרוא המלצות על אמצעים מסוימים באתרי אינטרנט ולערב גם חברים ובני משפחה עם ניסיון.

לסיכום

בחירת אמצעי לשמירה על טמפרטורות בבית מחייבת הקצאה של זמן ומשאבים. כדאי להשוות בין המוצרים השונים וחשוב להכיר את היתרונות והחסרונות שלהם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים