כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם כדאי לרכוש מכשירי שמיעה יד שנייה?

מכשירי השמיעה כיום הינם מוצרים טכנולוגיים מתקדמים שבלעדיהם לא ניתן לגשר על הפער שבין האוכלוסייה השומעת היטב לזו הסובלת מחרשות ומליקויי שמיעה ברמות שונות. ובעוד ישנם חפצים, עזרים ומוצרים שונים שאותם כן כדאי לרכוש בהפחתה משמעותית בעלויות בשוק היד השנייה, הרי שלא כך המצב כאשר מדברים על מכשירי שמיעה וכאן גם נרחיב מדוע.

06/07/2015

מכשירי שמיעה מיד ראשונה - המחיר כבר לא מהווה בעיה

כיום ניתן למצוא מכשירי שמיעה במגוון סוגים וטכנולוגיות – בתוך האוזן, מאחורי האוזן, בתוך התעלה, מכשירים נסתרים ומכשירי מיקרו. מכשירים אלו מציעים עולם ומלואו עבור המשתמשים בהם, החל מיכולות פשוטות למדי של הגברה וכלה בתכונות מתקדמות יותר של סינון רעשים והתאמת תדרים, יכולות התאמה אישית גבוהות ואף התממשקות מלאה עם הטלפון, הטלוויזיה, הרדיו ופעמון הכניסה של דלת הבית. כמובן שככל שהמכשיר איכותי ומתקדם יותר כך, עלותו תהיה בהתאם - עד להוצאה של כמה אלפי שקלים למכשיר. מסיבה זו רבים פונים אל עבר האפיק של רכישת מכשירים יד שנייה, מתוך רצון כלכלי אמיתי לחסוך בעלויות הגבוהות. אלא, ששינויים בחוק הביאו לכך שקופות החולים מחויבות לממן חלק לא מבוטל מעלויות מכשירי השמיעה, כאשר ישנה גם השתתפות אפשרית של משרד הבריאות. אי לכך, ברכישת מכשירי שמיעה חשוב מאוד לנצל עד תום את ההחזרים השונים הניתנים, לברר האם ארגונים רלבנטיים יכולים להשתתף אף הם ולהעדיף, אם כן, את החדש על פני המשומש.

ביטוחים משתלמים

ביטוחים משתלמים
סיבה מצוינת נוספת להעדפת מכשיר שמיעה חדש היא נושא הביטוחים שמוצעים לרוכש המכשיר. דעו לכם כי חברות רבות מציעות כיום ביטוח מכשירי שמיעה שמכסה כל נזק (עד לנזק מלא) לכל מכשיר באשר הוא, לרבות אובדן. אלא, שהתנאי ההכרחי עבור תקפות הביטוח הוא רכישת מכשיר שמיעה חדש לגמרי דרך חברה מוכרת. כך למעשה החיסכון הכספי שברכישת מכשיר שמיעה מיד שנייה אינו כדאי כלל וכלל ואף מציב אתכם בסיכון, זאת בעיקר כאשר בוחרים במכשירים החדישים והמתקדמים ביותר.

אחריות ותקינות המכשיר

הזכרנו את נושא הנזק והאובדן, אך מה לגבי תקינות המכשיר? במידה ורוכשים מכשיר שמיעה יד שנייה, מי יהיה ערב לכך שהמכשיר תקין במאת האחוזים? ואיך תדעו כמה זמן נותר למכשיר לתפקד אופטימאלית?

אז מה עדיף - מכשיר שמיעה חדש או משומש?

חשוב מאוד לשמור על מכשיר השמיעה ע"פ ההוראות, להימנע מהרטבתו, הרחקתו מג'לים לשיער או תכשירים קוסמטיים כאלה ואחרים, להשתמש בפילטרים מתאימים להרחקת שעוות האוזן, להימנע מקרינת שמש או חום ישירים ועוד היבטי תחזוקה. במידה ורוכשים מכשיר שמיעה משומש לא ניתן לדעת לעולם מה עבר על המכשיר והאם תחזוקתו הייתה על הצד הטוב ביותר. כל זאת ועוד, רק מכשירי שמיעה חדשים מגיעים עם תקופת אחריות מקסימאלית ותקפה. כך שבסיכום כל הנאמר, אין ספק כי החדש עולה על המשומש בתחום זה, מכל הבחינות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים