כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פתרונות אוורור לבית

התקנת ונטה בשירותים ובמקלחת, מפוח שקט, מאווררי תקרה, קולטי אדים ומפוח לגג יכולה לשפר באופן משמעותי את איכות החיים ולחסוך בהוצאות חשמל ואנרגיה. במאמר הבא נציג את הפתרונות האידיאליים לבית ונסביר מה מאפיין אותם

12/07/2015
אפשר לשלב פתרונות אוורור בבתים פרטיים או דירות שכורות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי הבדלים בין דגמים ושיטות. יחד עם זאת, כדאי להכיר את פתרונות האוורור הקיימים ולהבין מה מאפיין אותם:

א. מפוח שקט

מפוחים איכותיים מאפשרים סירקולציה של אוויר והם מגיעים בעיצוב המתאימים לבתים פרטיים. עד לפני מספר שנים נאלצו בעלי בתים להתפשר על שימוש במפוח רועש, אולם כיום יש פתרונות מושקטים. מפוח כזה יכול להתאים לחדרי ילדים והוא משולב גם בכיתות לימוד, ספריות ועוד.

ב. מאווררי תקרה

זהו פתרון האוורור הנפוץ ביותר בארץ ובעולם. מאווררי תקרה יעילים כמעט לכל אורך השנה ואפשר להפעיל אותם יחד עם מערכות מיזוג. הם צורכים מינימום אנרגיה ומוסיפים גם לאווירה הדקורטיבית של חלל הפנים. בנוסף, יש מאווררי תקרה המותקנים על גבי פרגולות או פתרונות הצללה בחצר, בגינה ובמרפסת.

ג. מפוח לגג

מפוח לגג הוא פתרון אוורור המיועד לבתים עם רעפים. תפקידו של מפוח לגג הוא לפנות את האוויר החם החודר לתוך החלל, לייצר בידוד תרמי ולשפר את היעילות של מערכות המיזוג הקיימות בבית. ההוצאה על מפוח לגג משתלמת בטווח הקצר והארוך והיא מהווה את הדרך היחידה לשפר את מערכת האוורור בבתים עם גגות רעפים.

ד. ונטה לשירותים ולמקלחת

אי אפשר לדבר על פתרונות אוורור לבית מבלי להזכיר ונטה לשירותים ולמקלחת. בחדרים פנימים מן הסוג הזה לא ניתן להשתמש במזגן, לכן ונטה היא הדרך היחידה למנוע הצטברות של ריחות לא נעימים, עובש ופטריות. זהו מוצר אוורור קבוע בקיר שתפקידו לפנות באופן אקטיבי אוויר מחללים סגורים וגם לדאוג לסירקולציה.

מתי כדאי להשתמש בונטות ומתי בקולטי אדים?

כפי שניתן לראות, אוורור הוא חלק בלתי נפרד משמירה על רמת חיים גבוהה בבית. בניגוד למיזוג האחראי על ירידת הטמפרטורות, אוורור מונע הצטברות של רעלים ולכלוך, חוסך בהוצאות חשמל ואנרגיה ותורם לשמירה על ערך הנכס לאורך זמן. השאלה היחידה היא מתי משתמשים בפתרונות אוורור סולידיים כמו ונטה, מאווררי תקרה או מפוח לגג ומתי מעדיפים מכשירים ספציפיים יותר כמו קולטי אדים.
דרך אחת לבחור פתרונות אוורור היא להתאים אותם לחלל הפנים. היות ובחדרי שירותים או מקלחות אין טעם להתקין מאוורר תקרה וגם אי אפשר להשתמש בהם בעליית הגג, לכל חלל יש מוצר אחר המאפשר סירקולציה ואוורור. דרך שנייה היא להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי התאמת פתרונות אוורור לצרכים האישיים. כך לדוגמא ניתן להשתמש במאוורר תקרה בסלון, אך להתקין קולט אדים מעל הכיריים במטבח.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים