כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

נהיגה ספורטיבית - מאפיינים וציוד נדרש

נהיגה ספורטיבית על רכב מוטורי מיוחד או אפילו על רכב ספורט רגיל הוא תחום מיוחד במינו אשר מושך אליו רבים בארץ ובעולם. מהי למעשה נהיגה ספורטיבית? מה היא כוללת ומהו האבזור הנדרש על מנת לעסוק בתחום?

13/07/2015

נהיגה ספורטיבית - ענף מאתגר במיוחד

נהיגה ספורטיבית - ענף מאתגר במיוחד
בנוסף להיותו ענף ספורט מאתגר במיוחד, נהיגה ספורטיבית היא ענף הנחשב יוקרתי ויקר במיוחד. ככל שעולה רמת האתגר כך גם צריך לשמור רמת בטיחות גבוהה במיוחד. כך יוכל הנהג למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון ביכולות ובכישורים שצבר ואת מלוא יכולותיו של הרכב עליו הוא נוהג.

במה כרוכה נהיגה ספורטיבית?

אם לנהיגה סטנדרטית יש להקדיש תקופת למידה לא קצרה ולעמוד במבחנים נוקשים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על נהיגה ספורטיבית שהיא מאתגרת אף יותר.

סוג הרכב עליו נוהגים

• רכבי ספורט מיוחדים - תת הענף הדורש את המקצועיות הרבה ביותר הוא נהיגה על רכבי ספורט מיוחדים, רכבים מוטוריים אשר נועדו לנהיגה ספורטיבית בלבד שלא ניתן לעשות בהם שימוש בכביש רגיל.

• אופנועים - נהיגה ספורטיבית כוללת גם רכיבה על אופנועים ואפילו נסיעה מיוחדת ברכבים רגילים. את הנהיגה הייחודית הזאת ניתן להפוך לתחביב, אך לא מעט שמתחילים בתחביב זה נשאבים אליו יותר ויותר עד שהוא הופך למקצוע- כך אצל נהגי מרוצים למשל.

קורסים לנהיגה ספורטיבית

ישנם קורסים מיוחדים מהם מתחילים אלה המעוניינים להיכנס לתחום ברצינות. יש ללמוד כיצד לנהוג בצורה מהירה, חדה ומקצועית מבלי שהדבר יבוא על חשבון הבטיחות. יש גם להתרגל לכבישים המיוחדים בהם נעשית נהיגה מסוג זה כמו מסלולי המרוצים. ככל שנכנסים לתחום מגלים עד כמה הוא רבגוני. הוא כולל ידע במכוניות מיוחדות, עזרים שיש לרכוש, מוסכים המתמחים בתחום ועוד.

אילו עזרים משמשים לנהיגה ספורטיבית בטוחה?

ההוצאה המרכזית עבור נהג חובב ומקצועי כאחד היא כמובן הרכב. רכישת רכב ספורט ולאחר מכן תחזוקתו הן ההוצאות המרכזיות ההופכות את העיסוק בתחום זה ליקר כך שעוסקים בו בעיקר בעלי אמצעים.מעבר לכך, ישנן הוצאות קטנות יותר כמו שיעורי נהיגה ספורטיבית. שיעורים אלה אינם נלקחים רק עם הכניסה לתחום. כמו בכל תחום אחר, ישנם תמיד חידושים שיש להתעדכן בהם, נהלים וחוקים שמשתנים ואפילו חוקים שיש לרענן.

אבזור מיוחד

הוצאות נוספות הן על האבזור. עם האביזרים המיוחדים נמנים אביזרים המשמשים את הנהג עצמו כמו קסדות מיוחדות, חגורות מרוץ מיוחדות, בגדים מיוחדים המתאימים לנהגי ספורט (לאופנועים ולמכוניות) וכפפות נהיגה מתאימות. בנוסף, ישנו האבזור המיוחד לרכב. מנוע של רכב ספורט הוא חזק יותר ודורש תחזוקה מיוחדת וצמודה. גם הצמיגים שונים מאלה של רכב רגיל: הם חזקים באופן משמעותי מצמיגים רגילים כי הם נדרשים לעמוד בחיכוך אינטנסיבי. לכן, חישוקיהם של רכבי ספורט ורכבים מוטוריים הם חישוקי אלומיניום חזקים ואיכותיים. באופן כללי, כל חלקיו של רכב ספורט הם בעלי מבנה שונה מאלה של רכב רגיל ודורשים טיפול צמוד ומורכב יותר.

הקפדה על הכללים

הקפדה על כללים בתחום הספורט המוטורי היא חשובה מאוד לשמירה על חיי אדם ולכן ישנו גוף האחראי לנהיגה ספורטיבית בישראל הנקרא הרשות לנהיגה ספורטיבית. תפקידה הוא לאכוף את הכללים הקיימים בתחום זה בכדי לקיים תחרויות ספורט מוטורי תוך שמירה על הבטיחות. כל עוד העוסקים בספורט מוטורי ייקחו בחשבון את הכללים ונהלים הרבים שיש להקפיד עליהם, את התחזוקה התמידית שדורש הרכב ויקפידו לקבל שירות במקומות המיועדים לכך, הם יוכלו ליהנות מענף ספורט זה. נהגים ספורטיביים אמנם נמצאים על הקרקע אך חשים כאילו הם מרחפים באוויר וניתן לומר שזהו סוד הקסם של ענף ספורט ייחודי זה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים