כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם כדאי להירשם למכינה לפני התואר?

מכינה היא מסלול לימודים שמטרתו הענקת תשתית תיאורטית ורקע טרם לימודי תואר ראשון או שני.

13/07/2015
מי שתוהה האם כדאי להירשם למכינה צריך להביא בחשבון שלושה שיקולים מרכזיים:

א. תנאי קבלה – הקריטריון החשוב ביותר להחלטה האם להירשם למכינה קשורה לתנאי הקבלה. כל עוד תנאי הקבלה לתואר הראשון או השני לא מאפשרים את תחילת הלימודים טרם ביצוע מכינה, אין סיבה לבזבז זמן או להמשיך להתלבט. מכינה במתמטיקה עשויה להיות תנאי לקבלה לתואר ראשון במדעים מדויקים, מדעי המחשב וכן הלאה. לחילופין, מכינה בפסיכולוגיה או סוציולוגיה היא תנאי ללימודים גבוהים בפקולטה למדעי הרוח.

ב. מצב הידע הקיים – קריטריון לא פחות משמעותית הוא מצב הידע הקיים אצל הסטודנט. מי שמרגיש שאינו בקיא בחומר, מכיר את היסודות או מוכן ללימודים האקדמיים בהחלט צריך להירשם למכינה. השקעה כזו משתלמת בטווח הארוך והיא משדרגת את ההשתלבות על ספסל הלימודים.

ג. שאיפות בתחום האקדמיה – מכינה תורמת בעיקר למי שמתכנן קריירה ארוכת טווח באקדמיה. אפשר לוותר על לימודי מכינה אם מתכוונים ללמוד תעודה מקצועית בלבד ולעבור לשוק הפרטי, אך רצוי לעשות זאת כאשר המטרה היא
לימודים במסגרת תואר שני ודוקטורט

כיצד בוחרים מכינה ברמה גבוהה?

כיצד בוחרים מכינה ברמה גבוהה?
לא כדאי להירשם לכל מכינה המציעה לימודים לפני תואר, ויש משמעות גם לרמה של המכינה ולאופי הקורסים או השיעורים. עדיף לבחור מכינה על פי המלצות של סטודנטים קודמים, להגיע לפחות פעם אחת לשיעור ניסיון ולהיפגש עם נציגי המוסד על מנת להתעניין לגבי שעות וימים. מכינה ברמה גבוהה מעלה את המוטיבציה ותורמת להשגת הציונים הנדרשים. בעזרת מכינה כזו ניתן יהיה לעמוד בתנאי הקבלה של התואר הראשון והשני ולהתחיל את הלימודים באקדמיה ברגל ימין.

לסיכום, השאלה האם כדאי להירשם למכינה לפני התואר קשורה גם לשיקולים סובייקטיביים וגם לשיקולים אובייקטיביים. הדבר החשוב הוא להשקיע מחשבה בבחירת המכינה ולשים לב לנושאים הנלמדים בה. יש לברר מראש את תנאי הקבלה, מצב הידע הקיים ואופי הלימודים המבוקש. כך בוחרים מכינה מקצועית ומנצלים היטב את הזמן הפנוי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים